Sisukord
Arter
Postimees
10.12.2016
Eesti Mälumäng Susi protsess algab tõenäoliselt lähikuudel Palju õnne Dilbert Male Horoskoop Pensioni koju toomise tasu kallineb Tagakülg Kohtunik lubab järgida oma siseveendumust Mudavannid vahelduvad pesuga Toomas Lepp kinnitas nõukogule oma süütust Eesti lühiuudised Uue ministrikandidaat käis Kadriorus Esikülg 10. detsember Väike Vladik tuli Eestisse ravile Majandus Maag teatas Tere ostmisest Ühisdeklaratsioonidega saab tagasi sama palju raha Majanduse lühiuudised Välismaa Rumeenia valib homme parlamenti Rumeenia parteide valimisplatvormid kõik ühte nägu ja sisutühjad Serbia ääremaa sigitab islamiäärmuslasi Arvamus Juhtkiri: vähem silmakirjalikkust (10) Hendrik Alla: kalibreeritud tagumik Värskus tõi võidu Postimees 1914. aastal: sõda Kogemus loeb Ei ühtegi sõna päritolust Sulle, mulle, pigem mulle (1) Ajalugu läbi Eesti fotokuningate kaamerasilma Indrek Schwede veste: jalgpall, meeste viimaseid pelgupaiku Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) EKI keelekool: endlikepp ja näpupood Kultuur Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Metallica – metal'i tööeetikud Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Väikene hümn vaimuvalgusele Tähemehe Maal veedetud aastate kroonika Kas Looja tunneb kiusatust? Sport Spordi lühiuudised Sildaru poolel teel tiitli kaitsmisele Venelased on supi sees, millest on raske välja tulla Töö käib Vassiljevi viimase suure lepingu nimel Mariel Gregor: vastumeelsus «kehka» vastu kadugu, aga laiskus samuti (2) Hispaanlaste kasvatatud noore sloveeni tähelend AK Margit Timakov: olgem tasakaalukad Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Naatukene nihu kaust Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Kas Looja tunneb kiusatust? Väikene hümn vaimuvalgusele Gunda Tire: mida PISA uuring näitab andekate laste kohta? (1) Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: vormelilegendi kiirvisiit Iga teine on ülekaalus – püsti, liigutama, reket kätte ja Arsenali või Manchester City treeneri jutule (10) Karl Pajusalu: kuidas müüa teadusliku sisuga raamatuid? Arter Positsioneerimisest Poliitikud, palun, raputage endale tuhka pähe! (2) Ainult wifist jääb väheseks Nõid Nastja on oma kehaga sõber Taste of Asia: ettevaatlikud Aasia maitsed Rotermanni kvartalis Jüri Nikolajev – Eesti hääl Narvas(t) (47) Võimatu moemissioon: leia müts! Põgus põige põhjamaisele jõululauale Teeks õige stiilipeo? Kurb küll, kui ind kaob. Kust leida tiivad? Raju andmine kontori jõulupeol Esoteerikaäri: palju enamat kui kivikaubandus Autoarvustus:Peugeot 3008. Lõvikutsikas jahib tulevikku Tänavused jõulud tulevad vilkudes ja vilistades Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ainult wifist jääb väheseks

5 min lugemist
  • Aga kui turist ei tea, mida Tallinnas teha saab, siis ta ei tule ka.
Jaapani turistide lemmikaktsioon – martsipani maalimine. Nende arvates on selles midagi väga eestilikku. FOTO: Jaanus Lensment

Kui Eesti turismis on kaugturud kõige kiiremini kasvav sektor, siis milliste ootustega sealt meie juurde tullakse? EAS korraldas üheksale Jaapani meelelahutusajakirjanikule ja -blogijale enda arvates unelmate reisi – verivorstide valmistamine, vanalinnatuur, väljasõit looduskaunisse kohta ja õhtusöök kruiisilaeval. Arter uuris kahelt proovireisijalt, mis mulje neile sellest kõigest jäi.

Tellijale Tellijale

Jaapanlanna Sanae Nakata oli Eestis teist korda. Esimest korda käis ta siin mõne aasta eest, kui kogus materjali oma raamatu tarbeks. Nüüd on jaapani käsitööhuvilisel võimalik soetada õpetuste ja mustriskeemidega käsiraamat «Eestimaised väikekudumid» ning kas või Tokyo metroos kaheksakandseid kirikindaid kududa. Nakata meelest on meie mustrikindad imeilusad, seepärast ta selle raamatu kirjutaski. Sarnaselt eestlannadega pole ka tänapäeva jaapanlannad enam kuigi suured kudujad, kuid neid, kes seda hobi korras teevad, huvitavad eksootilised mustrid. Külma pärast pole valdavas osas Jaapanist selliseid kindaid tarvis.

Nakatat võlub Eestis see, kuidas kombineeritakse uut ja vana ning kui hoolikalt kõike vana säilitatakse: «Uued ja vanad asjad on Eestis ühtmoodi kasutuses, näiteks Skype ja Kihnu kindad. Või Tallinna vanalinn ja modernsed uusehitised – need on kompaktselt üksteise kõrval ja lühikese jalutuskäiguga haaratavad. See mulle Eesti juures meeldibki.»

09.12.2016 12.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto