Sisukord
Tervis
Postimees
10.12.2016
Eesti Mälumäng Susi protsess algab tõenäoliselt lähikuudel Palju õnne Dilbert Male Horoskoop Pensioni koju toomise tasu kallineb Tagakülg Kohtunik lubab järgida oma siseveendumust Mudavannid vahelduvad pesuga Toomas Lepp kinnitas nõukogule oma süütust Eesti lühiuudised Uue ministrikandidaat käis Kadriorus Esikülg 10. detsember Väike Vladik tuli Eestisse ravile Majandus Maag teatas Tere ostmisest Ühisdeklaratsioonidega saab tagasi sama palju raha Majanduse lühiuudised Välismaa Rumeenia valib homme parlamenti Rumeenia parteide valimisplatvormid kõik ühte nägu ja sisutühjad Serbia ääremaa sigitab islamiäärmuslasi Arvamus Juhtkiri: vähem silmakirjalikkust (10) Hendrik Alla: kalibreeritud tagumik Värskus tõi võidu Postimees 1914. aastal: sõda Kogemus loeb Ei ühtegi sõna päritolust Sulle, mulle, pigem mulle (1) Ajalugu läbi Eesti fotokuningate kaamerasilma Indrek Schwede veste: jalgpall, meeste viimaseid pelgupaiku Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) EKI keelekool: endlikepp ja näpupood Kultuur Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Metallica – metal'i tööeetikud Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Väikene hümn vaimuvalgusele Tähemehe Maal veedetud aastate kroonika Kas Looja tunneb kiusatust? Sport Spordi lühiuudised Sildaru poolel teel tiitli kaitsmisele Venelased on supi sees, millest on raske välja tulla Töö käib Vassiljevi viimase suure lepingu nimel Mariel Gregor: vastumeelsus «kehka» vastu kadugu, aga laiskus samuti (2) Hispaanlaste kasvatatud noore sloveeni tähelend AK Margit Timakov: olgem tasakaalukad Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Naatukene nihu kaust Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Kas Looja tunneb kiusatust? Väikene hümn vaimuvalgusele Gunda Tire: mida PISA uuring näitab andekate laste kohta? (1) Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: vormelilegendi kiirvisiit Iga teine on ülekaalus – püsti, liigutama, reket kätte ja Arsenali või Manchester City treeneri jutule (10) Karl Pajusalu: kuidas müüa teadusliku sisuga raamatuid? Arter Positsioneerimisest Poliitikud, palun, raputage endale tuhka pähe! (2) Ainult wifist jääb väheseks Nõid Nastja on oma kehaga sõber Taste of Asia: ettevaatlikud Aasia maitsed Rotermanni kvartalis Jüri Nikolajev – Eesti hääl Narvas(t) (47) Võimatu moemissioon: leia müts! Põgus põige põhjamaisele jõululauale Teeks õige stiilipeo? Kurb küll, kui ind kaob. Kust leida tiivad? Raju andmine kontori jõulupeol Esoteerikaäri: palju enamat kui kivikaubandus Autoarvustus:Peugeot 3008. Lõvikutsikas jahib tulevikku Tänavused jõulud tulevad vilkudes ja vilistades Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kurb küll, kui ind kaob. Kust leida tiivad?

5 min lugemist
  • Motivatsiooni kadumine on loomulik, sest inimene tüdib tuttavast tegevusest.
  • Eesti harrastussportlased on enamasti pühendunud välistele motivaatoritele.
  • Kui miski enam ei innusta, on mõistlik teha mõneks ajaks sportimisse paus,
Peab olema kõrgelt motiveeritud, et julgeda vabavõitlejana kartmatult ringi minna. Nüüdseks sportlaskarjääri lõpetanud psühholoog Jorgen Matsi (peal) tümitab kolm aastat tagasi Saku suurhallis Giorgio Belsantit. FOTO: Mihkel Maripuu

Olete ju märganud, kuidas pime ja masendav aeg tapab tahet pärast tööpäeva sportima minna? Motivatsioon langeb kolinal. Aga see ei tähenda, et peakski käega lööma ja alla andma. Siit loost saate teada, kuidas võidukalt edasi minna.

Tellijale Tellijale

Hull aeg on käes. Nii hull, et kärbib tiivad. Täppsportlaste jooksuklubi treener Riho Ment näeb praegu pidevalt, kuidas niisugune aeg mõjub. Õues on maa must ja taevas pime ning kraadid miinuses, kui inimesed pärast tööd harjutama tulevad. See kärbib juba iseenesest indu. Lisaks, nii kentsakas kui see ka ei paista, arvavad paljud, et jooksevad pimedas kiiremini, kui liiguvad tegelikult. Asi on selles, oletab Ment, et tänavalaternate tekitatud varjud, mis kihutavad muudkui mööda, tekitavad tunde lennukusest. Ent pilk randmekellale kinnitab, et tunne on petlik. Kiirus, nagu selgub, on palju väiksem kui suvel sooja ilmaga.

Pole ime – pigem on see loogiline –, kui motivatsioon hakkab seepeale lonkama. Mille nimel õhtul üldse välja minna? Kas sel ongi mõtet? Mida see annab? Võib-olla seekord ei läheks? Äkki jätaks kogu nädala vahele?

09.12.2016 12.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto