Sisukord
Kultuur
Tänane leht
10.12.2016
Eesti Mälumäng Susi protsess algab tõenäoliselt lähikuudel Palju õnne Dilbert Male Horoskoop Pensioni koju toomise tasu kallineb Tagakülg Kohtunik lubab järgida oma siseveendumust Mudavannid vahelduvad pesuga Toomas Lepp kinnitas nõukogule oma süütust Eesti lühiuudised Uue ministrikandidaat käis Kadriorus Esikülg 10. detsember Väike Vladik tuli Eestisse ravile Majandus Maag teatas Tere ostmisest Ühisdeklaratsioonidega saab tagasi sama palju raha Majanduse lühiuudised Välismaa Rumeenia valib homme parlamenti Rumeenia parteide valimisplatvormid kõik ühte nägu ja sisutühjad Serbia ääremaa sigitab islamiäärmuslasi Arvamus Juhtkiri: vähem silmakirjalikkust (10) Hendrik Alla: kalibreeritud tagumik Värskus tõi võidu Postimees 1914. aastal: sõda Kogemus loeb Ei ühtegi sõna päritolust Sulle, mulle, pigem mulle (1) Ajalugu läbi Eesti fotokuningate kaamerasilma Indrek Schwede veste: jalgpall, meeste viimaseid pelgupaiku Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) EKI keelekool: endlikepp ja näpupood Kultuur Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Metallica – metal'i tööeetikud Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Väikene hümn vaimuvalgusele Tähemehe Maal veedetud aastate kroonika Kas Looja tunneb kiusatust? Sport Spordi lühiuudised Sildaru poolel teel tiitli kaitsmisele Venelased on supi sees, millest on raske välja tulla Töö käib Vassiljevi viimase suure lepingu nimel Mariel Gregor: vastumeelsus «kehka» vastu kadugu, aga laiskus samuti (2) Hispaanlaste kasvatatud noore sloveeni tähelend AK Margit Timakov: olgem tasakaalukad Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Naatukene nihu kaust Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Kas Looja tunneb kiusatust? Väikene hümn vaimuvalgusele Gunda Tire: mida PISA uuring näitab andekate laste kohta? (1) Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: vormelilegendi kiirvisiit Iga teine on ülekaalus – püsti, liigutama, reket kätte ja Arsenali või Manchester City treeneri jutule (10) Karl Pajusalu: kuidas müüa teadusliku sisuga raamatuid? Arter Positsioneerimisest Poliitikud, palun, raputage endale tuhka pähe! (2) Ainult wifist jääb väheseks Nõid Nastja on oma kehaga sõber Taste of Asia: ettevaatlikud Aasia maitsed Rotermanni kvartalis Jüri Nikolajev – Eesti hääl Narvas(t) (47) Võimatu moemissioon: leia müts! Põgus põige põhjamaisele jõululauale Teeks õige stiilipeo? Kurb küll, kui ind kaob. Kust leida tiivad? Raju andmine kontori jõulupeol Esoteerikaäri: palju enamat kui kivikaubandus Autoarvustus:Peugeot 3008. Lõvikutsikas jahib tulevikku Tänavused jõulud tulevad vilkudes ja vilistades Meelelahutus Koomiks Sudoku

Metallica – metal'i tööeetikud

3 min lugemist
Metallica aastal 1986- vasakult Kitk Hammett, James Hetfield, Lars Ulrich ja Cliff Burton FOTO: Fin Costello

Metallical ilmus 18. novembril kaheksa-aastase vaheaja järel uus plaat «Hard-wired…to Self-Destruct» ja umbes samal ajal tuli Eestis poodidesse ka Mick Walli kirjutatud Metallica biograafia «Enter Night». Nii et fännid said tarvidusel lüüa kaks kärbest ühe hoobiga.

Tellijale Tellijale

Raamatu autor Mick Wall on staažikas briti muusikaajakirjanik, kes Metallica orbiidile jõudes töötas maailma tähtsaimas hardrock’i-ajakirjas Kerrang!. Kerrang! oli ka üks esimesi laiema lugejaskonnaga kanaleid, kes Metallicast rääkima hakkas, sest nagu uute muusikanähtustega sageli, võttis nendegi lugu oma esimese hoo üles pigem Euroopas, täpsemalt Inglismaal. Ameerikat on peetud ikka pigem selliseks inertseks ja konservatiivseks kohaks. Wall on kirjutanud muide ka Iron Maideni, Lou Reedi, Guns n’ Rosese, Black Sabbathi ja veel mitmete biograafiad. «Enter the Nighti» peatükid ongi liigendatud sellisel moel, et alustatakse väikese vinjetiga Walli ja Metallica isiklikest suhetest, sest neidki leidus üksjagu. See annab asjale intiimsemat ja lüürilisemat puudet.

Kuna elame kiirel ajal, on tahtmine ka kiiresti lugeda, ehkki raamat kui selline peaks ja tahaks justkui olla üks viimaseid vaikuse ja kontemplatsiooni pelgupaiku. «Enter The Nighti» suurimaks puuduseks oli minusuguse närvilisema ja ahnema lugeja jaoks, et seda ei saanud lugeda osast lehekülgedest üle hüpates. Tahad raamatuga kiiresti lõpule jõuda, aga ei saa – huvitavat ja olulist infot on nii palju. Tuleb pidada hoogu, ennast kirjeldatud olukordadesse suurema empaatiaga sisse elada ja otsida Youtube’ist välja järjekordne link mõne haruldasema salvestusega. Pop- ja rock-muusika puhul on veel ka selline fenomen, et sellest igaüks kirjutada ei oska, peab olema spetsiifiline touch, Wall õnneks oskab ja tal on see touch.

09.12.2016 12.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto