Sisukord
Arvustused
Postimees
09.12.2016
Eesti Pressisõbraks valiti Karmen Turk ja -vaenlaseks Toomas Hendrik Ilves Mälumäng Raivo Susi ei looda kiirele väljavahetamisele (3) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Katusekambris külmetav tudeng on hääbuv liik (2) Michalit toetavad nii Ansip kui ka Rõivas (1) Leiger võib juba nädalavahetusel Eestisse jõuda Tartu teadlased avastasid korduvalt katkevate raseduste ootamatu põhjuse (2) Majandus Rahatrükk jätkub veel vähemalt järgmise aasta lõpuni Õiguskantsler ei hinda kobarseadust enne selle jõustumist (1) OPECi otsuses mängis võtmerolli Venemaa Majanduse lühiuudised Advokaadibüroo võttis riigi kaubandusesindaja üle Välismaa Välismaa lühiuudised 9.12.2016 KOHALIK VAADE: Pärast talurahvapartei võitu käib Leedu poliitikas madin lehmade, õlle ja loodete pärast PERSOON: Vasaktriumviraadi taandumine Meesaar püüab migrandid lõksu Arvamus PÄEVAINTERVJUU Pevkur tahab otsused tagatoast välja tuua, Michal vähem poliitkorrektsust (3) Marti Aavik: koolilaps – majanduse vedur? (4) Tarmo Pikner: Ratasele käib Savisaare sigadustest läbi imbunud partei ohjamine ilmselgelt üle jõu (22) Postimees 1897. aastal: Narva vanemad väntsutavad koolilapsi Juhtkiri: Reformierakond vajab nüüd liidrit, mitte juhti (2) Eerik Kergandberg: ajakirjandusvabadus ja õigusemõistmise kohustus (11) Kultuur Peaosatäitja käis neli aastat poksitrennis Olematu plaadiesitlus Kanuti Gildi SAALis Sport Spordi lühiuudised Veerpalu stardib laupäeval Davosi MK-etapil Tagasilöök: patendiamet keelas uue tipphokiklubi nime kasutamise ära Meistrite liigas sai võitmisest karistus Tarbija Marsad, lehmad, vein ja filosoofia Tartu Kaks naist jätsid põlevas majas elu Kodumaine kuusk muutub iga jõuluga pisut kallimaks Kunstisõpru tervitab kusev naine (8) Viis poksivat venda üksteise peal löögitäpsust ei lihvi Tulevasi smartovkasid ehivad kunstiteosed Tartu korvpallikool tahab hoida parima klubi tiitlit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Olematu plaadiesitlus Kanuti Gildi SAALis

3 min lugemist
Hendrik Kaljujärv lavastuses "Overexposure" FOTO: Alan Proosa

Lava on muljetavaldav, hämar, kuid siiski on näha, et kunstnik Alar Tuul on joonistanud täis nii seinad kui ka põranda. Lage ei ole ta puutunud, kujutlen, et sealt kaudu pääseb pulbitsev energia siiski saalist välja, kõrgemale ja kaugemale. Trummar Kallervo Karu on tõstetud maast veidi kõrgemale ning valges triiksärgis ja pintsakus esineja Hendrik Kaljujärv istutatud laua taha maha. Ei ole kindel, kas see kõik oli täpselt nii, aga millegipärast olen kindel, et keegi lõi trummipulki kokku ja luges üü-ka-ko ning plaadiesitlus võis alata.

Tellijale Tellijale

Hendrik sööb, õigemini teeskleb söömist, saeb tühja taldrikut ja seejärel pistab mitte midagi suhu, mälub ülepaisutatult suure suuga, tohutu teatraalsus, sest tavaelus neelab inimene ka toidu alla, aga tema pistab ainult suhu. Söömise sümbolist hetkel piisab.

Vaikne heli on taustal, trummar lööb trumme ja mina kuulen, kuidas taldriku ja laua vahelisest hõõrdumisest tekib heli, esimest korda selline tavaline, reaalne heli, millel lubatakse publikule olla kuuldav. Korraga sähvatab valgus, pehmepunane valgus, ja veel kord, müstiline, ehmatav, kuid nii hetkeline, et tahan veel.

08.12.2016 10.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto