Sisukord
Arvamus
Postimees
09.12.2016
Eesti Pressisõbraks valiti Karmen Turk ja -vaenlaseks Toomas Hendrik Ilves Mälumäng Raivo Susi ei looda kiirele väljavahetamisele (3) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Katusekambris külmetav tudeng on hääbuv liik (2) Michalit toetavad nii Ansip kui ka Rõivas (1) Leiger võib juba nädalavahetusel Eestisse jõuda Tartu teadlased avastasid korduvalt katkevate raseduste ootamatu põhjuse (2) Majandus Rahatrükk jätkub veel vähemalt järgmise aasta lõpuni Õiguskantsler ei hinda kobarseadust enne selle jõustumist (1) OPECi otsuses mängis võtmerolli Venemaa Majanduse lühiuudised Advokaadibüroo võttis riigi kaubandusesindaja üle Välismaa Välismaa lühiuudised 9.12.2016 KOHALIK VAADE: Pärast talurahvapartei võitu käib Leedu poliitikas madin lehmade, õlle ja loodete pärast PERSOON: Vasaktriumviraadi taandumine Meesaar püüab migrandid lõksu Arvamus PÄEVAINTERVJUU Pevkur tahab otsused tagatoast välja tuua, Michal vähem poliitkorrektsust (3) Marti Aavik: koolilaps – majanduse vedur? (4) Tarmo Pikner: Ratasele käib Savisaare sigadustest läbi imbunud partei ohjamine ilmselgelt üle jõu (22) Postimees 1897. aastal: Narva vanemad väntsutavad koolilapsi Juhtkiri: Reformierakond vajab nüüd liidrit, mitte juhti (2) Eerik Kergandberg: ajakirjandusvabadus ja õigusemõistmise kohustus (11) Kultuur Peaosatäitja käis neli aastat poksitrennis Olematu plaadiesitlus Kanuti Gildi SAALis Sport Spordi lühiuudised Veerpalu stardib laupäeval Davosi MK-etapil Tagasilöök: patendiamet keelas uue tipphokiklubi nime kasutamise ära Meistrite liigas sai võitmisest karistus Tarbija Marsad, lehmad, vein ja filosoofia Tartu Kaks naist jätsid põlevas majas elu Kodumaine kuusk muutub iga jõuluga pisut kallimaks Kunstisõpru tervitab kusev naine (8) Viis poksivat venda üksteise peal löögitäpsust ei lihvi Tulevasi smartovkasid ehivad kunstiteosed Tartu korvpallikool tahab hoida parima klubi tiitlit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1897. aastal: Narva vanemad väntsutavad koolilapsi

1 min lugemist

Narvast. Siin on umbes 10 rahvakooli. Mõnedel inimestel on moodiks, et nad lapsed ühe aasta ühes, teise aasta teises ehk kolmandas koolis käia lasevad. Mis on selle moodi põhjuseks?

Mõni kord laste korratu koolikäimine (õpepäevade äraviitmine), laiskus ja kehvad vaimuannid: lapsed istuvad kaks ehk kolm aastat ühes klassis ja ei saa edasi – sääl arvab vanem koolil süü olema; ta paneb lapse teise kooli; kui sääl ka asi ei edene, katsutakse kolmanda kooliga õnne.

Mõni kord on aga nimetatud moodi põhjuseks see, et vanem oma arvamise ehk targa naabri jutu järele sellele selgusele on jõudnud, et kool, kus tema hää pääga poeg ehk tütar mullu õppinud, mitte hää ei ole, vaid see teine sääl on parem – sellepärast tarvis laps sinna saata. Aasta pärast juhtub aga, et vanem oma lapse endisesse kooli jälle tagasi toob, sest ta on ära näinud, et uus kool lapsele uut paremat pääd ei loonud ja teda üle öö targaks ei õpetanud.

Laste vanemad on niisuguse moodiga suures eksituses: 1) Narva on rahvakoolide inspektori asupaik. Siin täidavad kõik rahvakoolid määratud eeskavade või programmide järele oma kohuseid nii hästi kui see kohalikkude tingimiste põhjusel võimalik on. 2) Lastel läheb tihti koolist kooli rändamisega kooliaastaid kaduma, sest õpematerjali ärajaotus klasside pääle ei ole igas koolis just mitte alati ühesugune. 3) Lastel tuleb «rändamise» pärast mõnikord iga päev 3-5 versta läbi linna käia. 9.12.1897

Seotud lood
    08.12.2016 10.12.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto