Sisukord
Maailm
Postimees
09.12.2016
Eesti Pressisõbraks valiti Karmen Turk ja -vaenlaseks Toomas Hendrik Ilves Mälumäng Raivo Susi ei looda kiirele väljavahetamisele (3) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Katusekambris külmetav tudeng on hääbuv liik (2) Michalit toetavad nii Ansip kui ka Rõivas (1) Leiger võib juba nädalavahetusel Eestisse jõuda Tartu teadlased avastasid korduvalt katkevate raseduste ootamatu põhjuse (2) Majandus Rahatrükk jätkub veel vähemalt järgmise aasta lõpuni Õiguskantsler ei hinda kobarseadust enne selle jõustumist (1) OPECi otsuses mängis võtmerolli Venemaa Majanduse lühiuudised Advokaadibüroo võttis riigi kaubandusesindaja üle Välismaa Välismaa lühiuudised 9.12.2016 KOHALIK VAADE: Pärast talurahvapartei võitu käib Leedu poliitikas madin lehmade, õlle ja loodete pärast PERSOON: Vasaktriumviraadi taandumine Meesaar püüab migrandid lõksu Arvamus PÄEVAINTERVJUU Pevkur tahab otsused tagatoast välja tuua, Michal vähem poliitkorrektsust (3) Marti Aavik: koolilaps – majanduse vedur? (4) Tarmo Pikner: Ratasele käib Savisaare sigadustest läbi imbunud partei ohjamine ilmselgelt üle jõu (22) Postimees 1897. aastal: Narva vanemad väntsutavad koolilapsi Juhtkiri: Reformierakond vajab nüüd liidrit, mitte juhti (2) Eerik Kergandberg: ajakirjandusvabadus ja õigusemõistmise kohustus (11) Kultuur Peaosatäitja käis neli aastat poksitrennis Olematu plaadiesitlus Kanuti Gildi SAALis Sport Spordi lühiuudised Veerpalu stardib laupäeval Davosi MK-etapil Tagasilöök: patendiamet keelas uue tipphokiklubi nime kasutamise ära Meistrite liigas sai võitmisest karistus Tarbija Marsad, lehmad, vein ja filosoofia Tartu Kaks naist jätsid põlevas majas elu Kodumaine kuusk muutub iga jõuluga pisut kallimaks Kunstisõpru tervitab kusev naine (8) Viis poksivat venda üksteise peal löögitäpsust ei lihvi Tulevasi smartovkasid ehivad kunstiteosed Tartu korvpallikool tahab hoida parima klubi tiitlit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meesaar püüab migrandid lõksu

4 min lugemist
Malta Hal-Fari avatud põgenikekeskuse konteinerlinnak. FOTO: Margus Parts

Paljud põgenikud, kes Maltale saabuvad või riigi rannikuvetest päästetakse, satuvad saarele juhuslikult. Kord juba kaldale uhutud, ei ole neil muud valikut kui oodata oma edasist saatust ühes riigi paljudest põgenikekeskustest.

Tellijale Tellijale

Maltal läheb hästi, nagu kinnitas mind lennujaamast hotelli sõidutanud autojuht. Ja miks ei peakski minema – Maltal on üks Euroopa väiksemaid töötusenäitajaid (5,9 protsenti) ning saare strateegiliselt hea asukoht Euroopa, Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida vahel on soodne nii kaubanduseks kui ka turismiks.

Kuid peale selle on Malta Euroopas esirinnas veel ühes asjas ning see on põgenike vastuvõtt. Nimelt tõmbab Vahemere saareriik oma asetuse tõttu Euroopa mandriosa ja Aafrika vahel migrandilaevu ligi nagu meepott (nimi Malta on muide tuletatud kreekakeelsest sõnast meli, mis tähendab mett). Paljud saabujatest pole tegelikult kunagi tahtnud tulla sellele saarele, millest nad midagi kuulnud ei ole. Malta lihtsalt juhtub teel Euroopasse ees olema.

08.12.2016 10.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto