Sisukord
Arvamus
Postimees
09.12.2016
Eesti Pressisõbraks valiti Karmen Turk ja -vaenlaseks Toomas Hendrik Ilves Mälumäng Raivo Susi ei looda kiirele väljavahetamisele (3) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Katusekambris külmetav tudeng on hääbuv liik (2) Michalit toetavad nii Ansip kui ka Rõivas (1) Leiger võib juba nädalavahetusel Eestisse jõuda Tartu teadlased avastasid korduvalt katkevate raseduste ootamatu põhjuse (2) Majandus Rahatrükk jätkub veel vähemalt järgmise aasta lõpuni Õiguskantsler ei hinda kobarseadust enne selle jõustumist (1) OPECi otsuses mängis võtmerolli Venemaa Majanduse lühiuudised Advokaadibüroo võttis riigi kaubandusesindaja üle Välismaa Välismaa lühiuudised 9.12.2016 KOHALIK VAADE: Pärast talurahvapartei võitu käib Leedu poliitikas madin lehmade, õlle ja loodete pärast PERSOON: Vasaktriumviraadi taandumine Meesaar püüab migrandid lõksu Arvamus PÄEVAINTERVJUU Pevkur tahab otsused tagatoast välja tuua, Michal vähem poliitkorrektsust (3) Marti Aavik: koolilaps – majanduse vedur? (4) Tarmo Pikner: Ratasele käib Savisaare sigadustest läbi imbunud partei ohjamine ilmselgelt üle jõu (22) Postimees 1897. aastal: Narva vanemad väntsutavad koolilapsi Juhtkiri: Reformierakond vajab nüüd liidrit, mitte juhti (2) Eerik Kergandberg: ajakirjandusvabadus ja õigusemõistmise kohustus (11) Kultuur Peaosatäitja käis neli aastat poksitrennis Olematu plaadiesitlus Kanuti Gildi SAALis Sport Spordi lühiuudised Veerpalu stardib laupäeval Davosi MK-etapil Tagasilöök: patendiamet keelas uue tipphokiklubi nime kasutamise ära Meistrite liigas sai võitmisest karistus Tarbija Marsad, lehmad, vein ja filosoofia Tartu Kaks naist jätsid põlevas majas elu Kodumaine kuusk muutub iga jõuluga pisut kallimaks Kunstisõpru tervitab kusev naine (8) Viis poksivat venda üksteise peal löögitäpsust ei lihvi Tulevasi smartovkasid ehivad kunstiteosed Tartu korvpallikool tahab hoida parima klubi tiitlit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmo Pikner: Ratasele käib Savisaare sigadustest läbi imbunud partei ohjamine ilmselgelt üle jõu

4 min lugemist
Tarmo Pikner FOTO: Erik Prozes

Peale Keskerakonna peakontori Toompeal, mis läheb võlgade katteks (sund)müüki, tuleks müüki panna kogu erakond. Vähemalt Spisok Savisaara peaks kogu täiega Putini venelastele maha müüdama, et Eesti riik saaks eesti asjaajamisega edasi minna, kirjutab arvamusportaali kolumnist Tarmo Pikner.

Tellijale Tellijale

Keskerakonna peakontor müüki koos Savisaarega

Et Keskerakonna Toompea peakontor haamri alla läheb, oli juba hea tükk aega teada. Kinnisvaraärimehed ja Savisaare sõpradest ehitusfirmad sätivad end oksjonijärjekorda ja peaksid tänama Keskerakonna eluaegset koostööpartnerit Paavo Pettaid, kes otsustas partei võlakirjad käiku lasta. Et Savisaare äri- ja poliitmaailma räpastest tegudest ise puhta poisina välja tulla, otsustas Pettai halvima vältimiseks vilepuhujaks hakata ja prokuratuur peaks omakorda teda tänama.

Keskerakonna värske peasekretär Jaak Aab, kes alustas kinnisvara hinna üleskruvimist ukselukkude vahetamisega, võiks mõistliku inimesena kogu krempli koos Savisaare endaga müüki panna. Spisok Savisaara ülesostjaks pretendeeriks kindla peale putinlastest koosnev Ühtne Venemaa, kellega külmutatud salaprotokolli saaks nüüd kenasti käiku lasta. Ja olekski sotside ja IRLi veskikivi kaelast kadunud ning Mihhail Lotman ja paljud teised südametunnistusega inimesed saaksid jällegi rahulikult magada.

Et asi kõigile selge oleks: Savisaare nimekiri on siinsamas lehes ilmunud. Sinna kuuluvad esialgu 29 tähtsat tegelast – poliitikud ja ärimehed –, kes kohtulikult karistatud või parajasti kahtlustuste all ning ütlusi andmas. Meie valimisvõitlusse see nimekiri nii ehk naa ei pääse, mistõttu idapartneritel oleks sellest kindlasti rohkem abi. Jääksid ära ka tüütud ja korduma kippuvad idarahaskandaalid, nagu läks põhja ka selle teine vaatus. Pealegi, nagu on lugeda antud – Savisaare arvates sobisime NSV Liitu imehästi ning koos Putini ja oma kambaga saaks ta seda rida edasi ajada.

Siinkohal tekib kiuslik küsimus: miks püütakse valimiste jaoks raha välja meelitada vaeselt idamaalt, kus niigi rahaga kitsas käes – lääne pool peaks rahaga olema palju parem olukord? Savisaare Šveitsi pangakontod ja Panama riiulifirmad on seda tõestanud, samas on see raha läinud Savisaare enda ja tema naispere heaolu hüvanguks. Niisiis, tegelikult valdab Savisaar rahakanalite liikumist mõlemas ilmakaares.

Ratase naviseade on rikkis – puudub Hundisilma sihtkoht

No mitte ei jõua vastne partei esimees, peaminister Jüri Ratas oma vanema kolleegini, kes peab Hundisilmal peenikest naeru – sipleb Ratas mis sipleb, ei tea, kas pääseb koorepütist välja. Siin terendub jällegi Guinnessi raamatu hõngu, kui kaks järjestikust parteiesimeest ei ole kes teab mis ajast teineteist üles leidnud, rääkimata omavahelistest vestlustest.

Meie võimuorganid leidsid kohe tee Hundisilmale, kui oli vaja tõendusmaterjali kätte saada. Nüüd võivad prokurörid kenasti kirvega Hundisilma kurge taga ajada, nagu Savisaar ise naljakat olukorda kirjeldas.

Ratasel on suur mure: Savisaar on tema jaoks nagu tabamatu ime, mitte ei leia oma poliitilist õpetajat üles. Kõigest hingest tahaks anda Savisaarele üle partei auesimehe ametiketi ja küsida, kui mitmesaja tuhande eest tal ikka neid kohtukulusid oleks vaja katta. Ratas on ju sõna-sõnalt öelnud: «Edgar Savisaar on kindlasti auväärne liige Keskerakonnas ja kui see temale sobib, siis erakond on nõus toetama oma võimaluste piires teda ka majanduslikult.»

08.12.2016 10.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto