Sisukord
Kultuur
Postimees
09.12.2016
Eesti Pressisõbraks valiti Karmen Turk ja -vaenlaseks Toomas Hendrik Ilves Mälumäng Raivo Susi ei looda kiirele väljavahetamisele (3) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Katusekambris külmetav tudeng on hääbuv liik (2) Michalit toetavad nii Ansip kui ka Rõivas (1) Leiger võib juba nädalavahetusel Eestisse jõuda Tartu teadlased avastasid korduvalt katkevate raseduste ootamatu põhjuse (2) Majandus Rahatrükk jätkub veel vähemalt järgmise aasta lõpuni Õiguskantsler ei hinda kobarseadust enne selle jõustumist (1) OPECi otsuses mängis võtmerolli Venemaa Majanduse lühiuudised Advokaadibüroo võttis riigi kaubandusesindaja üle Välismaa Välismaa lühiuudised 9.12.2016 KOHALIK VAADE: Pärast talurahvapartei võitu käib Leedu poliitikas madin lehmade, õlle ja loodete pärast PERSOON: Vasaktriumviraadi taandumine Meesaar püüab migrandid lõksu Arvamus PÄEVAINTERVJUU Pevkur tahab otsused tagatoast välja tuua, Michal vähem poliitkorrektsust (3) Marti Aavik: koolilaps – majanduse vedur? (4) Tarmo Pikner: Ratasele käib Savisaare sigadustest läbi imbunud partei ohjamine ilmselgelt üle jõu (22) Postimees 1897. aastal: Narva vanemad väntsutavad koolilapsi Juhtkiri: Reformierakond vajab nüüd liidrit, mitte juhti (2) Eerik Kergandberg: ajakirjandusvabadus ja õigusemõistmise kohustus (11) Kultuur Peaosatäitja käis neli aastat poksitrennis Olematu plaadiesitlus Kanuti Gildi SAALis Sport Spordi lühiuudised Veerpalu stardib laupäeval Davosi MK-etapil Tagasilöök: patendiamet keelas uue tipphokiklubi nime kasutamise ära Meistrite liigas sai võitmisest karistus Tarbija Marsad, lehmad, vein ja filosoofia Tartu Kaks naist jätsid põlevas majas elu Kodumaine kuusk muutub iga jõuluga pisut kallimaks Kunstisõpru tervitab kusev naine (8) Viis poksivat venda üksteise peal löögitäpsust ei lihvi Tulevasi smartovkasid ehivad kunstiteosed Tartu korvpallikool tahab hoida parima klubi tiitlit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kunstisõpru tervitab kusev naine

2 min lugemist
Anna-Stina Treumundi (34) selja taga seisab skulptuurne installatsioon «Juga». FOTO: Sille Annuk

Eile õhtul avanes Tartmuse esimese korruse saalides vaatajate ees noore kunstniku Anna-Stina Treumundi isikunäitus «M-i märg unenägu». Kui vaataja on pannud ülerõivad garderoobi ja käinud piletikassa juurest läbi, astub ta näitusesaali. Seal satub ta vastakuti elusuuruses plastist naisega, kes on pihikseeliku serva üles tõstnud ja kuseb nagu mees. Juga langeb tema ette kaares ja sorinal.

Tellijale Tellijale

Sealsamas näituseruumis on seintel kolm akvarelli. Ühel neist on läbisegi tähed V, I, T ja T, selle kõrval aga pilt üksteise kõrvale ritta seatud munarakkudest. Eile oma teost Tartu Postimehele kommenteerides ütles kunstnik, et need on kõik võimalikud lapsed. Muu hulgas väljendab see akvarell autori sõnul mõtet, et naise ülesanne ei ole ainult lapsi saada.

Üks akvarell koosneb eri värvi kolmnurkadest, mis märgivad kunstniku sõnul seda, et me kõik kuulume mingisse vähemusrühma. Kolmnurki leidub sellel näitusel veel vähemalt kahes teoses.

08.12.2016 10.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto