Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
12.12.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Röntgenipilt tõi nähtavale Eesti vanima ikooni (1) Tagakülg Eesti lühiuudised Leiger vaatas sadamad üle Tööinspektsioon suleb kolm nõustamisbürood Politseil pole hoiatusmenetlusteks piisavalt jõudu Majanduse lühiuudised Jõgeval kuulutati välja üle-eestiline jõulurahu Pevkur paneb tagatoale päitsed pähe (12) Majandus Kas eakamad juhid pidurdavad majandust? Valitsuse lubatud aktsiisileevendusel pole sisu Sõnajalad pöördusid Tootsi tuulepargi asjus kohtusse Majanduse lühiuudised Tubli rahamasin ja piisake meres Kas eakamad juhid pidurdavad majandust? (2) Välismaa AJA PEEGEL: Siuude vastupanu traagiline lõpp-peatükk (2) Istanbul leinas rünnakute ohvreid Välismaa lühiuudised 12.12.2016 Trump tõrjub süüdistusi Venemaa abi kohta (1) Arvamus Margus Parts: kui inimesest saab number Madli Vitismann: riik tellis parvlaevad, aga sai praamid (18) Mart Raudsaar: tõde teeniva vaba ajakirjanduse kaitseks (19) Postimees 1929. aastal: Austria rahuneb Juhtkiri: Leiger, uue karja esimene vasikas Sarrazin: moslemeid meie kultuur ei huvita (12) Henrik Roonemaa: mul on imelik lööve ja muud huvitavad andmed Kultuur Helgi Sallo ja Liina Vahtriku lavaelu Gerda Murrena kinnitab usku teatriime jäävusse Natuke rõve ja väga huvitav Sport Sildarud võidu järel: saime õppetunni, et alati tuleb maksimum välja pigistada Zirk ujus kolme päevaga viis Eesti rekordit Davosi MK-etapi suusarajad tõid eestlastele nulliringi Fännid koguvad mängijatele preemia maksmiseks raha Puudu jäi õnnest, otsustavusest ning väravatest Mart Seim asub valmistuma EMiks Novosjolovi treener: oluline on mitte rabeleda Tallinn Röntgenipilt tõi nähtavale Eesti vanima ikooni (1) Tartu Kõige suurepärasem kool ja lasteaed asuvad Tartus Videoblogija: teenin nüüd mitu korda rohkem Kaalumaja ummistanud prügiveoki pärast sai politsei prügimäele väljakutse Vald asub põlenud häärberit jälle koolimajaks taastama Öökullid koguvad haigetele lastele raha edasi Paberist maailmas sajab imelist lund Meelelahutus Koomiks Sudoku

Öökullid koguvad haigetele lastele raha edasi

2 min lugemist
  • Merili Ginter ja Triin Karis panid kokku õpetlikud lood heategevusest.
Merili Ginter ja Triin Karis rääkisid reedesel raamatuesitlusel ka sellest, et neil ei läinud sugugi kõik ladusalt. Nad ütlesid, et on väga oluline oma asja ajades mitte heituda ja mitte alla anda. FOTO: Sille Annuk

See oli natuke vähem kui aasta tagasi. Vabariigi aastapäev oli ukse ees ning Tartu koolitüdrukud Merili Ginter ja Triin Karis olid otsustanud heegeldada sinimustvalgeid öökulle, mis sobivad hästi võtmehoidja külge. 

Öökull oli ka nende heategeva ettevõtmise «Väike panus, suur mõju» talismanlind, sümboliseeris lapsevanemat, kes peab valvama oma diabeetikust last nii päeval kui ööl.

Kadriorgu riigipea juurde

Korraga torkas Merilile ja Triinule pähe pöörane idee: miks mitte saata sinimustvalge öökull riigipeale endale.

«Nii me seisime 28. jaanuaril presidendilossi ees, käes karp pisikese öökulli ja kirjaga. Piilusime salamisi uhke hoone poole, jalg kippus all värisema. Vaatasime üksteisele kergelt noogutades otsa ja hakkasime väravast sisse sammuma,» nii on selle päeva kohta kirjas Merili Ginteri ja Triin Karise raamatus «Mõte reaalsuseks».

Öökull oli ka heategeva ettevõtmise «Väike panus, suur mõju» talismanlind, sümboliseeris lapsevanemat, kes peab valvama oma diabeetikust last nii päeval kui ööl.

Raamatu 46 leheküljel on kogemusi, rõõme ja pettumusi Merili ja Triinu enam kui aastasest tööst, mille nad pühendasid esimest tüüpi diabeeti põdevate laste aitamisele.

Kuidas nad meisterdasid käsitööesemeid ja kogusid neid ka teistelt inimestelt ning käisid neid asju laatadel müümas ning kuidas nad lõpuks korraldasid raeplatsil laulupeo, teenides kokku ligi 10 000 eurot. 

Selle raha eest aitasid nad soetada insuliinipumba ja selle tarvikuid kaheksale perele, kus kasvab esimest tüüpi diabeeti põdev laps.

Näpunäited

Kirjapandud ridade vahel on peidus aga ka näpunäited neile, kes samuti otsivad oma ideed, millega ühiskonda teenida. Noorte autorite nõuanded heaks ajurünnakuks on: pane kirja kõik, mis pähe tuleb, ära kritiseeri ühtegi mõtet ning räägi nii palju kui võimalik! 

Just eelmisel nädalal pälvisid mõlemad tüdrukud Tartu linnalt aasta noore tegija tiitli. Nende ettevõtmine on pälvinud rohket üle-eestilist tähelepanu varemgi.

Kui nüüd loo alguse juurde tagasi tulla, siis õnnestus tüdrukuil oma kingitus – heegeldatud öökull – presidendilossi ukse vahelt sisse anda küll. Pärast seda tuli lossikantseleist ka vastus, et president on valmis kingituse hea meelega vastu võtma ning tüdrukutega kohtuma. 

Tänu suurele kajastusele meedias eraldati riigieelarvest diabeedilaste raviks veel 75 000 eurot.

Uus heegeldamisbuum

Raamatusse «Mõte reaalsuseks» kirja pandud lugu ei ole aga kaugeltki läbi. Just praegu on terves Eestis käimas suur heegeldamine, kuna 1500 õpilast 27 koolist meisterdavad öökulle. 

Jüri Gümnaasiumist saadetud 57 heegeldatud öökulli. FOTO: Erakogu

Teada on ka terve hulk firmasid, kes on nõus need öökullid oma jõulupakkidesse ostma. Kogunev summa aitab taas diabeedilapsi. 

Heegeldamiseks vajalikku  õpetust näeb muide videolt, mis asub internetis aadressil www.meiepanus.com.

FOTO: Erakogu

RAAMAT

«Mõte reaalsuseks»

Ilmus ühisrahastusplatvormi Hooandja abiga 

Kirjastanud Otto Wilhelm, trükkinud Print Best. 

Seotud lood
10.12.2016 13.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto