Sisukord
Sport
Postimees
12.12.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Röntgenipilt tõi nähtavale Eesti vanima ikooni (1) Tagakülg Eesti lühiuudised Leiger vaatas sadamad üle Tööinspektsioon suleb kolm nõustamisbürood Politseil pole hoiatusmenetlusteks piisavalt jõudu Majanduse lühiuudised Jõgeval kuulutati välja üle-eestiline jõulurahu Pevkur paneb tagatoale päitsed pähe (12) Majandus Kas eakamad juhid pidurdavad majandust? Valitsuse lubatud aktsiisileevendusel pole sisu Sõnajalad pöördusid Tootsi tuulepargi asjus kohtusse Majanduse lühiuudised Tubli rahamasin ja piisake meres Kas eakamad juhid pidurdavad majandust? (2) Välismaa AJA PEEGEL: Siuude vastupanu traagiline lõpp-peatükk (2) Istanbul leinas rünnakute ohvreid Välismaa lühiuudised 12.12.2016 Trump tõrjub süüdistusi Venemaa abi kohta (1) Arvamus Margus Parts: kui inimesest saab number Madli Vitismann: riik tellis parvlaevad, aga sai praamid (18) Mart Raudsaar: tõde teeniva vaba ajakirjanduse kaitseks (19) Postimees 1929. aastal: Austria rahuneb Juhtkiri: Leiger, uue karja esimene vasikas Sarrazin: moslemeid meie kultuur ei huvita (12) Henrik Roonemaa: mul on imelik lööve ja muud huvitavad andmed Kultuur Helgi Sallo ja Liina Vahtriku lavaelu Gerda Murrena kinnitab usku teatriime jäävusse Natuke rõve ja väga huvitav Sport Sildarud võidu järel: saime õppetunni, et alati tuleb maksimum välja pigistada Zirk ujus kolme päevaga viis Eesti rekordit Davosi MK-etapi suusarajad tõid eestlastele nulliringi Fännid koguvad mängijatele preemia maksmiseks raha Puudu jäi õnnest, otsustavusest ning väravatest Mart Seim asub valmistuma EMiks Novosjolovi treener: oluline on mitte rabeleda Tallinn Röntgenipilt tõi nähtavale Eesti vanima ikooni (1) Tartu Kõige suurepärasem kool ja lasteaed asuvad Tartus Videoblogija: teenin nüüd mitu korda rohkem Kaalumaja ummistanud prügiveoki pärast sai politsei prügimäele väljakutse Vald asub põlenud häärberit jälle koolimajaks taastama Öökullid koguvad haigetele lastele raha edasi Paberist maailmas sajab imelist lund Meelelahutus Koomiks Sudoku

Novosjolovi treener: oluline on mitte rabeleda

2 min lugemist
Nikolai Novosjolov (paremal). FOTO: Tairo Lutter

«Vene keeles on üks hea vanasõna, et meisterlikkust ei saa osta ega maha juua,» kirjeldab vehklemistreener Igor Tšikinjov oma hoolealuse Nikolai Novosjolovi esitust nädalavahetusel epeevehklemise Doha GP-etapil. Esimest korda pärast Rio olümpiamänge võistelnud Novosjolov oli värske ja puhanud ning sai lõpuks kolmanda koha.

Tellijale Tellijale

Otse põhiturniirile pääsenud kahekordne maailmameister võitis järjepanu neli matši, kuid kaotas seejärel poolfinaalis 13:15 korealasele Youngjun Kweonile, kes jäigi sellel päeval alistamatuks. «Ta ei läinud vehklema otseselt tulemuse pärast, pigem tahtsime teada saada, millises seisus praegu oleme. Poolfinaal oli tegelikult võidetav, kuid seisul 10:10 hakkas Nikolai liiga kiirustama. Sellel hetkel oli näha, et ta pole viimasel ajal palju vehelnud,» räägib Tšikinjov, kes ei viibinud Kataris, vaid vaatas võistlusi arvuti vahendusel. «Otsustasime koondisega, et hoiame sel aastal raha veidi kokku, et seeläbi järgmiseks aastaks rohkem võimalusi tekitada.»

Novosjolov tegi Tšikinjovi sõnul olümpiamängude ja Doha GP vahel vaid kaks vehklemistreeningut. «Kui mees on mitukümmend aastat maailma tipus olnud, siis ei saa neid oskusi enam kuhugi kaotada. Tuleb osata neid oskusi õigesti kasutada ja seekord läks hästi,» arutleb treener. «Refleksid on tal sisse töötatud. Oluline on kasutada õiget kütust: bensiinimootorisse ei tohi diislikütust valada. Ta läks võistlema teadmisega, et mitte midagi ei ole kaotada.»

10.12.2016 13.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto