K, 5.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kas eakamad juhid pidurdavad majandust?

Kristi Malmberg
, majandustoimetuse juht
Kas eakamad juhid pidurdavad majandust?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
1999. aastast Harju Elektrit juhtiva Andres Allikmäe sõnul ei tähenda juhi vanus tingimata seda, kas ta on autoritaarne või mitte.
1999. aastast Harju Elektrit juhtiva Andres Allikmäe sõnul ei tähenda juhi vanus tingimata seda, kas ta on autoritaarne või mitte. Foto: Mihkel Maripuu

Majandusarengu töögruppi vedanud Erkki Raasuke peab üheks seni alahinnatud arengupiduriks Eesti firmade juhtimiskultuuri, mis kipub olema autoritaarne ja pärit nõukogude ajast.

Peagi DNB Nordea Balti haru etteotsa asuva Raasukese sõnul on tegu justkui pehme ja vähetähtsa, kuid tegelikult olulise teemaga, mis takistab majanduse arengut. Juhtimisprobleemid on Raasukese sõnul muu hulgas tingitud Eesti ettevõtjate elukaarest: suure osa ettevõtetest ehitasid 1990ndatel üles inimesed, kes võtsid palju kaasa varasema riigikorra autoritaarsest juhtimisest. «Juht teab vastuseid, alluvad teevad asju,» iseloomustas Raasuke nende juhtide suhtumist.

Ta nentis, et uusi juhte ei tule peale ja vanemate juhtide domineerimine kestab veel mõnda aega. «Nad on teinud ära superhea töö ja ehitanud üles Eesti ettevõtluse, aga nemad pole need, kes lähevad näiteks Aasiasse uusi turge vallutama,» lausus Raasuke.

Tagasi üles