Sisukord
Talisport
Tänane leht
12.12.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Röntgenipilt tõi nähtavale Eesti vanima ikooni (1) Tagakülg Eesti lühiuudised Leiger vaatas sadamad üle Tööinspektsioon suleb kolm nõustamisbürood Politseil pole hoiatusmenetlusteks piisavalt jõudu Majanduse lühiuudised Jõgeval kuulutati välja üle-eestiline jõulurahu Pevkur paneb tagatoale päitsed pähe (12) Majandus Kas eakamad juhid pidurdavad majandust? Valitsuse lubatud aktsiisileevendusel pole sisu Sõnajalad pöördusid Tootsi tuulepargi asjus kohtusse Majanduse lühiuudised Tubli rahamasin ja piisake meres Kas eakamad juhid pidurdavad majandust? (2) Välismaa AJA PEEGEL: Siuude vastupanu traagiline lõpp-peatükk (2) Istanbul leinas rünnakute ohvreid Välismaa lühiuudised 12.12.2016 Trump tõrjub süüdistusi Venemaa abi kohta (1) Arvamus Margus Parts: kui inimesest saab number Madli Vitismann: riik tellis parvlaevad, aga sai praamid (18) Mart Raudsaar: tõde teeniva vaba ajakirjanduse kaitseks (19) Postimees 1929. aastal: Austria rahuneb Juhtkiri: Leiger, uue karja esimene vasikas Sarrazin: moslemeid meie kultuur ei huvita (12) Henrik Roonemaa: mul on imelik lööve ja muud huvitavad andmed Kultuur Helgi Sallo ja Liina Vahtriku lavaelu Gerda Murrena kinnitab usku teatriime jäävusse Natuke rõve ja väga huvitav Sport Sildarud võidu järel: saime õppetunni, et alati tuleb maksimum välja pigistada Zirk ujus kolme päevaga viis Eesti rekordit Davosi MK-etapi suusarajad tõid eestlastele nulliringi Fännid koguvad mängijatele preemia maksmiseks raha Puudu jäi õnnest, otsustavusest ning väravatest Mart Seim asub valmistuma EMiks Novosjolovi treener: oluline on mitte rabeleda Tallinn Röntgenipilt tõi nähtavale Eesti vanima ikooni (1) Tartu Kõige suurepärasem kool ja lasteaed asuvad Tartus Videoblogija: teenin nüüd mitu korda rohkem Kaalumaja ummistanud prügiveoki pärast sai politsei prügimäele väljakutse Vald asub põlenud häärberit jälle koolimajaks taastama Öökullid koguvad haigetele lastele raha edasi Paberist maailmas sajab imelist lund Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sildarud võidu järel: saime õppetunni, et alati tuleb maksimum välja pigistada

3 min lugemist
Kelly Sildaru (keskel) Dew Touri pargisõidu võitjana poodiumi kõige kõrgemal astmel. FOTO: Dew Tour/Twitter

Mullu Dew Touri võiduga freestyle-suusatamise pargisõidu absoluutsete tipptegijate sekka tõusnud Kelly Sildaru noppis aasta hiljem samas kohas taas esikoha. Võistluse lõppfaasis kujunes heitlus esikoha nimel küll äärmiselt tihedaks, kuid lõpuks oli üleolek vastastest punktide poolest üsnagi kindel.

Tellijale Tellijale

Pingeliseks muutunud võistluse lõpu kohta tõdes Kelly Sildaru treenerist isa Tõnis Sildaru, et jaanuaris toimuvateks X-mängudeks saadi sellest väärtuslik õppetund. «Omad järeldused on juba tehtud,» tunnistas ta jõuproovi järel. «Tegelikult oleks pidanud Kelly reedel juba hüppemäel tegema keerulisema soorituse. Jätsime tegemata raskema triki – pool lisapööret jäi tegemata. Õppetund on see, et alati tuleb endast maksimum välja pigistada.»

Võrreldes tavapärasega oli pargisõit Dew Touril kavas uudse formaadi järgi – enamasti sõidetakse reilid ja hüpped järjest, kuid Breckenridge’is tegid kehvad lumeolud mitmeid muudatusi. Lõpuks võisteldi reedel hüpetel ja laupäeval reilideil. Jõuproovi esimesel poolel oli Kelly Sildaru konkurentidest mäekõrguselt üle. Laupäeval asjad aga kõige paremini ei õnnestunud ja nii jõudsid konkurendid kandadele. Reilidel oli Sildaru kava küll kõige keerulisem, kuid ebaõnnestumiste tõttu sai ta lõpuks kirja päeva paremuselt neljanda soorituse. Üldarvestuses edestas ta teiseks tulnud Maggie Voisinit aga kindlalt, 6,01 punktiga.17-aastane Voisin tõusis sarnaselt Sildarule noorelt tippu – enne eestlannat oli just tema noorim freestyle-suusataja, kes X-mängudel medali võitnud.

«Treeningutel tulid reilidel asjad täiuslikult välja. Võistlusel oli aga ebaõnne ning natuke tuli närv sisse. Võistlus oli emotsiooniderohke ja põnev. Kõikidel päevadel ei tulegi asjad ideaalselt välja. Kui kõik alati õnnestuks, siis oleks ehk igav,» leidis Tõnis Sildaru.

10.12.2016 13.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto