Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politseil pole hoiatusmenetlusteks piisavalt jõudu

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) kinnitusel võib peagi tekkida olukord, kus korrakaitsjatel pole piisavalt ressurssi kõigi hoiatusmenetluste läbiviimiseks – nii näiteks ei vaimustu PPA väljavaatest hakata menetlema kõiki Tallinna Kristiine kiiruskaamera tuvastatud rikkumisi.

Tellijale Tellijale

PPA peadirektor Joosep Kaasik märkis kirjas maanteeametile, et PPA senistele kirjalikele hoiatamismenetlustele lisandub lähiajal kümneid tuhandeid menetlusi, kuna Euroopa Liidu (EL) liikmesriikidesse hakatakse saatma trahviteateid. Seetõttu satub politsei olukorda, kus seniste jõududega ei ole võimalik väärteomenetluse seadustikus sätestatud kirjaliku hoiatamismenetluse nõudeid täita. Samuti tekib PPA-l ELi liikmesriikidesse trahviteateid saates raskusi postikulude katmisega.

Võttes arvesse valitsuse liikluskomisjonis tehtud otsustust panna Tallinna Kristiine ristmikul tööle automaatse liiklusjärelevalve seadmed, hakkas PPA analüüsima võimalusi, kuidas saaksid menetletud nii ELi juhtide liiklusrikkumised kui ka Kristiine kaamera tuvastatud rikkumised.

10.12.2016 13.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto