T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ratase oht – kõikuvaid hääli koguni kolmandik

Tuuli Koch
Ratase oht – kõikuvaid hääli koguni kolmandik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kersti Sarapuu.
Kersti Sarapuu. Foto: Eero Vabamägi

Võimuliidu loomisel lohutas Keskerakonna juht Jüri Ratas iseennast ja oma meeskonda mõttega, et n-ö savisaarlasi on riigikogu 27 liikmest vaid kaks. Iga viimase aja isikupõhine hääletus näitab aga, et neid on endiselt kümmekond ja nad on endiselt kriitilised.

Kõrvaltvaatajatele jäi arusaamatuks, miks ei tulnud Ratase leer riigikogu n-ö Edgar Savisaare leerile vastu ega soostunud fraktsiooni uueks juhiks üksmeelselt valima Erki Savisaart. Järjekordsed muudatused tulenesid sellest, et Martin Repinski asemel sai maaeluministriks napid 20 päeva fraktsiooni juht olnud Tarmo Tamm.

Savisaarlased leppisid, et Erki Savisaar ei saa ministriks, mis oli nende algne ettepanek, aga tuldagu siis niigi palju vastu, et Savisaarest saaks fraktsiooni esimees. Ei, häältega 18:8 tõusis fraktsiooni etteotsa hiljuti ka erakonna volikogu juhiks valitud Kersti Sarapuu. Fraktsiooni aseesimeesteks said Savisaar ja Valeri Korb.

Tagasi üles