Sisukord
Kultuur
Tänane leht
14.12.2016
Eesti Minister Reinsalu: mõte pühapäevasest alkoholimüügikeelust oli vaid nali (1) Toomas Lepp arvab, et Tallinna Televisioon likvideeritakse Napsi saab osta edaspidigi pühapäeval, kuid mitte tanklast (1) Eesti viinaralli ärgitab Soomet alkoholipiiranguid muutma (1) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti lühiuudised Riigikogu liikmed valmistuvad taas ööistungiteks Kohus saatis inimesi rünnanud seenekaupmehe vangi Kuidas keerutada poliitraha (8) Esikülg 14.12 Majandus Elisa sõlmis kokkuleppe Starmani ostmiseks Riigikogu enamus toetas Rail Balticut (15) Majanduse lühiuudised Donald Trumpi majanduspoliitika on eklektiline Välismaa Varssavis avaldasid meelt nii valitsuse pooldajad kui ka vastased UNHCR: põgenikke ei nähta ühiskonnale kasulikena ÜRO: Aleppo mattub verre (3) Itaalias kimpus olevaid migrante smugeldatakse Maltale (1) Vene võimud kiusavad beebikarpide pidajaid Arvamus Jürgen Ligi: kaotajad, kes ei oska võita (17) Juhan Mellik: odavad klikid (9) Juhtkiri: gigantide heitluse ootel Postimees 1928. aastal: Moskva kommunistid jahivad Läti noorsugu Ahto Lobjakas: faktikontrolli ajastu (4) Maarja Vaino: kommunikeerida või suhelda päriselt? Lõpuks paistab ikkagi asjade tegelik olemus (4) Kultuur Isalik arm ja abitus Birgitta Festival toob kuulajateni maailma muusikateatri paremiku Sädeleva jõudeelu kiituseks Sport Lätlaste kisa tõttu jäi Venemaa suure tiitlivõistluseta Pidurdamatu Zirk koputab jõudsalt täiskasvanute klassi uksele Kalevi seni kahvatu hooaja kolm põhjust Vitsale järgnes präänik Tarbija Hambaarstid pole nõus riigi poolt peale surutud hindadega tööd tegema (2) Kiretu masin õpetab noori arste Tartu Nagu kevadel: Emajõgi tõusis jõulukuul ootamatult üle kallaste Raadi rehvimägede hurraaga alanud jahvatamine võtaks praeguse tempo juures aastaid Ahhaa paisub senisest veelgi suuremaks Põltsamaa koolipoisi leiutise abil leiab kalur veest hõlpsalt oma võrgu üles (3) Toeks saavad poomismäng, juutuub ja videokõned Omaaegne ülimenukas diiva kerkib unustusehõlmast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Birgitta Festival toob kuulajateni maailma muusikateatri paremiku

1 min lugemist
Hetk Läti Rahvusooperi lavastusest „Bolero“. FOTO: Läti rahvusooper

2017. aasta Birgitta Festival toob kuulajateni maailma muusikateatri paremiku Verdi «Taviatast» ja Puccini «Toscast» Haydni «Aastaaegadeni». Koos pere pisematega saab kaasa elada Karlssoni ja Väikevenna lõbusatele seiklustele ning festivali lõpetab Mussorgski ja Raveli loomingul põhinev lummav balletilavastus koondpealkirjaga «Bolero».  

2017. aasta Birgitta Festival on esimene, mille kava on koostanud Tallinna Filharmoonia ja Birgitta Festivali kunstilise juhina Eesti noorema põlve üks tunnustatumaid dirigente ja interpreete Risto Joost.

Joosti sõnul on festivali eesmärk algusest peale tuua publikuni võimalikult mitmekesine läbilõige maailma muusikateatrist. «Festivali valikus on olnud nii ooper, ballett, vokaalsümfooniline muusika kui ka džäss, lastelavastused ja palju muud,» ütles Joost.

«Üks meie olulisi eesmärke on olnud tuua lavale ka festivali omaproduktsioon. See on traditsioon, mida kavatseme kindlasti jätkata ning tuleval aastal ootabki publikut kahel õhtul spetsiaalselt Pirita kloostri müüride vahele seatud vaatemänguline lavastus Joseph Haydni imepärasest suurvormist «Aastaajad»,» lisas ta.

Birgitta Festivali idee algataja ja kunstiline juht oli kuni oma lahkumiseni 2016. aastal maestro Eri Klas, kelle eestvedamisel on Birgitta Festivalist saanud viimase 12 aasta jooksul Balti- ja Põhjamaade muusikateatrite üks esindusfestivale, mis on läbi ajaloo pakkunud publikule ainulaadseid muusikaelamusi ning kinnistanud end Eesti muusikaelu ühe absoluutse tippsündmusena. 

Seotud lood
    13.12.2016 15.12.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto