Sisukord
Tarbija
Tänane leht
14.12.2016
Eesti Minister Reinsalu: mõte pühapäevasest alkoholimüügikeelust oli vaid nali (1) Toomas Lepp arvab, et Tallinna Televisioon likvideeritakse Napsi saab osta edaspidigi pühapäeval, kuid mitte tanklast (1) Eesti viinaralli ärgitab Soomet alkoholipiiranguid muutma (1) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti lühiuudised Riigikogu liikmed valmistuvad taas ööistungiteks Kohus saatis inimesi rünnanud seenekaupmehe vangi Kuidas keerutada poliitraha (8) Esikülg 14.12 Majandus Elisa sõlmis kokkuleppe Starmani ostmiseks Riigikogu enamus toetas Rail Balticut (15) Majanduse lühiuudised Donald Trumpi majanduspoliitika on eklektiline Välismaa Varssavis avaldasid meelt nii valitsuse pooldajad kui ka vastased UNHCR: põgenikke ei nähta ühiskonnale kasulikena ÜRO: Aleppo mattub verre (3) Itaalias kimpus olevaid migrante smugeldatakse Maltale (1) Vene võimud kiusavad beebikarpide pidajaid Arvamus Jürgen Ligi: kaotajad, kes ei oska võita (17) Juhan Mellik: odavad klikid (9) Juhtkiri: gigantide heitluse ootel Postimees 1928. aastal: Moskva kommunistid jahivad Läti noorsugu Ahto Lobjakas: faktikontrolli ajastu (4) Maarja Vaino: kommunikeerida või suhelda päriselt? Lõpuks paistab ikkagi asjade tegelik olemus (4) Kultuur Isalik arm ja abitus Birgitta Festival toob kuulajateni maailma muusikateatri paremiku Sädeleva jõudeelu kiituseks Sport Lätlaste kisa tõttu jäi Venemaa suure tiitlivõistluseta Pidurdamatu Zirk koputab jõudsalt täiskasvanute klassi uksele Kalevi seni kahvatu hooaja kolm põhjust Vitsale järgnes präänik Tarbija Hambaarstid pole nõus riigi poolt peale surutud hindadega tööd tegema (2) Kiretu masin õpetab noori arste Tartu Nagu kevadel: Emajõgi tõusis jõulukuul ootamatult üle kallaste Raadi rehvimägede hurraaga alanud jahvatamine võtaks praeguse tempo juures aastaid Ahhaa paisub senisest veelgi suuremaks Põltsamaa koolipoisi leiutise abil leiab kalur veest hõlpsalt oma võrgu üles (3) Toeks saavad poomismäng, juutuub ja videokõned Omaaegne ülimenukas diiva kerkib unustusehõlmast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Napsi saab osta edaspidigi pühapäeval, kuid mitte tanklast

5 min lugemist
Jevgeni Ossinovski FOTO: Jaanus Lensment / Postimees

Kui kuiva seaduse kehtimine kirikute ümber ja pühapäevane alkoholimüügi keeld jäid uue valitsuse alkoholipoliitikast välja, siis tanklatest peab naps sotsiaaldemokraadist tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinosvki kinnitusel kaduma.

Tellijale Tellijale

- Koalitsiooniläbirääkimistel oli kõne all variant keelata pühapäeviti alkoholimüük. Miks see läbi ei läinud?

Reinsalul on igasuguseid huvitavaid mõtteid. Alkoholipoliitika seisukohast see sobib, aga ma ei julge ilma täiendava analüüsita sellist piirangut peale panna. Tunde pealt ütleksin, et huvitav mõte ja vähendab alkoholi kättesaadavust, aga salaturu risk on päris suur.

Eestis on umber 60 000 alkoholisõltlast. Kui keelad 24 tunniks alkoholi müügi ära, siis oleks hea tulemus, kui nad 24 tundi ei joo, aga ma ei ole päris kindel, kas nii läheb. Pigem tekitab see pühapäevased alkotaksod ja pop-up-poed. Tundub natukene liiga riskantne mõte.

13.12.2016 15.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto