Sisukord
Tarbija
Postimees
14.12.2016
Eesti Minister Reinsalu: mõte pühapäevasest alkoholimüügikeelust oli vaid nali (1) Toomas Lepp arvab, et Tallinna Televisioon likvideeritakse Napsi saab osta edaspidigi pühapäeval, kuid mitte tanklast (1) Eesti viinaralli ärgitab Soomet alkoholipiiranguid muutma (1) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti lühiuudised Riigikogu liikmed valmistuvad taas ööistungiteks Kohus saatis inimesi rünnanud seenekaupmehe vangi Kuidas keerutada poliitraha (8) Esikülg 14.12 Majandus Elisa sõlmis kokkuleppe Starmani ostmiseks Riigikogu enamus toetas Rail Balticut (15) Majanduse lühiuudised Donald Trumpi majanduspoliitika on eklektiline Välismaa Varssavis avaldasid meelt nii valitsuse pooldajad kui ka vastased UNHCR: põgenikke ei nähta ühiskonnale kasulikena ÜRO: Aleppo mattub verre (3) Itaalias kimpus olevaid migrante smugeldatakse Maltale (1) Vene võimud kiusavad beebikarpide pidajaid Arvamus Jürgen Ligi: kaotajad, kes ei oska võita (17) Juhan Mellik: odavad klikid (9) Juhtkiri: gigantide heitluse ootel Postimees 1928. aastal: Moskva kommunistid jahivad Läti noorsugu Ahto Lobjakas: faktikontrolli ajastu (4) Maarja Vaino: kommunikeerida või suhelda päriselt? Lõpuks paistab ikkagi asjade tegelik olemus (4) Kultuur Isalik arm ja abitus Birgitta Festival toob kuulajateni maailma muusikateatri paremiku Sädeleva jõudeelu kiituseks Sport Lätlaste kisa tõttu jäi Venemaa suure tiitlivõistluseta Pidurdamatu Zirk koputab jõudsalt täiskasvanute klassi uksele Kalevi seni kahvatu hooaja kolm põhjust Vitsale järgnes präänik Tarbija Hambaarstid pole nõus riigi poolt peale surutud hindadega tööd tegema (2) Kiretu masin õpetab noori arste Tartu Nagu kevadel: Emajõgi tõusis jõulukuul ootamatult üle kallaste Raadi rehvimägede hurraaga alanud jahvatamine võtaks praeguse tempo juures aastaid Ahhaa paisub senisest veelgi suuremaks Põltsamaa koolipoisi leiutise abil leiab kalur veest hõlpsalt oma võrgu üles (3) Toeks saavad poomismäng, juutuub ja videokõned Omaaegne ülimenukas diiva kerkib unustusehõlmast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Minister Reinsalu: mõte pühapäevasest alkoholimüügikeelust oli vaid nali

1 min lugemist
Justiitsminister Urmas Reinsalu. FOTO: Justiitsministeerium

Ettepanekuid on rahvatervise valdkonnas väga erinevaid.  Selge on see, et iga ettepaneku puhul tahan ma näha, et oleks põhjendatud, millised on selle mõjud. Siis on võimalik neid ka lõpuni kaaluda. N-ö kuiva pühapäeva ettepanekut ma tõsise ettepanekuna tõtt-öelda ei mäletagi kuskilt aruteludest.

Tellijale Tellijale

Inimene, kes seda kabinetiistungil osundas, andis teadlikult edasi minu ettepaneku kuiva pühapäeva osas, aga jättis lisamata, et ma tegin selle ettepaneku puhul nalja. Kellegi tõsiseid ettepanekuid ma kuiva pühapäeva osas ei mäleta.

Minu idee nende groteskidega oli see, et me ei saa minna igasuguste keelamiste ja piirangutega peast segaseks. Terve mõistus peab säilima, vastasel juhul võib mõelda välja igasuguseid piiranguid ja keelde. Piirangu esitaja peab põhjendama, kuidas see aitab taotletavale eesmärgile kaasa, mitte vastupidi, et keegi paneb mingeid groteskseid piiranguid lauale ning teistel on tõendamise kohustus, kuidas need toimivad.

13.12.2016 15.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto