Sisukord
Majandus
Tänane leht
15.12.2016
Eesti Valitsus plaanib keelata tubakatoodete väljapaneku poodides Tallinna vanausuliste palvela vabanes majavammist (1) Mälumäng Tallinnas juveelipoodi röövinud lätlasi tahab karistada ka Tšehhi Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Esikülg 15. detsember Tartus müüakse krunti kaitsealuse taime kasvukohas Sundravile saatmine on õigustatult keeruline E-sigarettide turgu ootab suurpuhastus (1) Majandus Zimmermann: Tartu–Riia kiirrongi võiks kohe käima panna (27) Soome majandus tõuseb tuhast Välismaa Aleppolastel pole pääsu (2) Välismaa lühiuudised 14.12.2016 Kaks Yle töötajat panid Sipilä afääri kajastamise tõttu lahkumisavalduse lauale Välismaa lühiuudised 15.12 Soome peaministrit süüdistatakse Yle vaigistamises PERSOON: Hea politseinik, halb politseinik ja Leedu õudustäratav poliitika Külmunud ja kodutud: Belgradi lõksu jäänud migrandid jõuluimele ei looda (1) Arvamus Kristjan Lepik: Rail Balticust võidaks kõik Eesti elanikud (27) Kristel Mets: eestlane karmistab, soomlane vabastab (1) Aivar Pau: mobiilside kauba peale (1) Juhtkiri: e-sigareti turg vajab reguleerimist Postimees 1939. aastal: Punaarmee 60 miili kaugusel Botnia lahest? Kultuur Lihtne ja lummav lumefantaasia Teatri sünd on ime Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Kuidas peatreenerid kaotusest üle saavad? Tänaku uus paarimees: eesmärk on tulla maailmameistriks Valgas võivad pead lendama hakata, Raplal uus sihtmärk Tallinn Tallinna vanausuliste palvela vabanes majavammist (1) Tarbija Postimees testib: parim verivorst on tugeva tekstuuri ja küllusliku maitsega (2) Tartu Näitlejad roheliselt lavalt ilmuvad vaatajate ette ekraanidele Keevitaja Uku otsib tööd juba 13 kuud (1) Alatskivi koolimaja soojendab maaküte Töötukassa juht: pikaajaline tööotsija peab olema paindlikum (3) Kasepää vallajuhid nõustuvad ühinemisega, hambad ristis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome majandus tõuseb tuhast

3 min lugemist
Soome Keskerakonna juht ja preaminister Juha Sipilä FOTO: Vesa Moilanen/Lehtikuva/Scanpix

Kaks päeva pärast iseseisvuspäeva, eelmisel neljapäeval, kohtus Soome peaminister Juha Sipilä sealsete majandusajakirjanikega ühisel lõunasöögil, kus ta muu hulgas teatas, et majandus on tõusuteel ning eelarvekärpeid ei pea enam vähemalt lähitulevikus tegema.

Tellijale Tellijale

«Head uudised on läinud suuremaks,» vahendas peaministri öeldut põhjanaabrite majandusleht Kauppalehti. Sipilä tõi arvudena esile selle aasta 1,6-protsendilise majanduskasvu, mis on samal tasemel Saksamaa omaga. Tööhõive on 69 protsenti, mis on veidi kõrgem kui 1,5 aastat tagasi, mil praegune valitsuskoalitsioon alustas. Soome ekspordi kasv on 1,4 protsenti, mis on kaks korda suurem kui impordi kasv. «Kõik indikaatorid näitavad, et liigume õiges suunas,» lisas ta.

Soome loeb oma peamisteks konkurentideks rahvusvahelisel turul Rootsit ja Saksamaad, mistõttu jälgivad nad neid kahte riiki, eriti nende tööjõukulusid, väga tähelepanelikult.

14.12.2016 16.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto