Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
15.12.2016
Eesti Valitsus plaanib keelata tubakatoodete väljapaneku poodides Tallinna vanausuliste palvela vabanes majavammist (1) Mälumäng Tallinnas juveelipoodi röövinud lätlasi tahab karistada ka Tšehhi Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Esikülg 15. detsember Tartus müüakse krunti kaitsealuse taime kasvukohas Sundravile saatmine on õigustatult keeruline E-sigarettide turgu ootab suurpuhastus (1) Majandus Zimmermann: Tartu–Riia kiirrongi võiks kohe käima panna (27) Soome majandus tõuseb tuhast Välismaa Aleppolastel pole pääsu (2) Välismaa lühiuudised 14.12.2016 Kaks Yle töötajat panid Sipilä afääri kajastamise tõttu lahkumisavalduse lauale Välismaa lühiuudised 15.12 Soome peaministrit süüdistatakse Yle vaigistamises PERSOON: Hea politseinik, halb politseinik ja Leedu õudustäratav poliitika Külmunud ja kodutud: Belgradi lõksu jäänud migrandid jõuluimele ei looda (1) Arvamus Kristjan Lepik: Rail Balticust võidaks kõik Eesti elanikud (27) Kristel Mets: eestlane karmistab, soomlane vabastab (1) Aivar Pau: mobiilside kauba peale (1) Juhtkiri: e-sigareti turg vajab reguleerimist Postimees 1939. aastal: Punaarmee 60 miili kaugusel Botnia lahest? Kultuur Lihtne ja lummav lumefantaasia Teatri sünd on ime Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Kuidas peatreenerid kaotusest üle saavad? Tänaku uus paarimees: eesmärk on tulla maailmameistriks Valgas võivad pead lendama hakata, Raplal uus sihtmärk Tallinn Tallinna vanausuliste palvela vabanes majavammist (1) Tarbija Postimees testib: parim verivorst on tugeva tekstuuri ja küllusliku maitsega (2) Tartu Näitlejad roheliselt lavalt ilmuvad vaatajate ette ekraanidele Keevitaja Uku otsib tööd juba 13 kuud (1) Alatskivi koolimaja soojendab maaküte Töötukassa juht: pikaajaline tööotsija peab olema paindlikum (3) Kasepää vallajuhid nõustuvad ühinemisega, hambad ristis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keevitaja Uku otsib tööd juba 13 kuud

4 min lugemist
Juba üle aasta tööd otsinud keevitaja Uku oli võtnud lehetoimetusse kaasa märkmiku, kus on kirjas nende 83 firma kontaktandmed, kuhu ta on pöördunud. «Muidugi on ka selliseid töökohti, millel pole minu erialaga mingit pistmist. Näiteks kotletivalmistaja, taksofirmasid olen proovinud, öövalvurikohti vaadanud,» ütleb ta. Palgad on olnud täitsa «nitševoo», aga sageli ei helistata isegi tagasi. FOTO: Margus Ansu

Töövõimereform peaks tööle aitama tuhanded inimesed, kes seni puude tõttu kodus istunud, kuid millegipärast ei leia tööd tubli tervisemuredega keevitaja.

Nüüd on juba üle aasta sellest, kui Uku eelmisest töökohast lõpparve sai. Ta oli keevitaja ettevõttes, kus tehakse, nagu arvata võib, palju metallitööd. 

Tellijale Tellijale

Uku ei taha täisnime all esineda. Ta leiab, et kuulsust pole vaja ning võib-olla teeb see töö leidmise veel raskemaks. Ta ei taha ka tööandja nime avaldada, kuid olgu öeldud, et tööaastaid sai seal kokku üheksa. 

Uku suhtumisele ja oskustele polnud tööandjal etteheiteid, põhjus oli mujal. Nii kinnitati ettevõttest. Uku ütleb, et temale oli see elu parim töökoht, kõik sobis.

14.12.2016 16.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto