Sisukord
Sport
Tänane leht
15.12.2016
Eesti Valitsus plaanib keelata tubakatoodete väljapaneku poodides Tallinna vanausuliste palvela vabanes majavammist (1) Mälumäng Tallinnas juveelipoodi röövinud lätlasi tahab karistada ka Tšehhi Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Esikülg 15. detsember Tartus müüakse krunti kaitsealuse taime kasvukohas Sundravile saatmine on õigustatult keeruline E-sigarettide turgu ootab suurpuhastus (1) Majandus Zimmermann: Tartu–Riia kiirrongi võiks kohe käima panna (27) Soome majandus tõuseb tuhast Välismaa Aleppolastel pole pääsu (2) Välismaa lühiuudised 14.12.2016 Kaks Yle töötajat panid Sipilä afääri kajastamise tõttu lahkumisavalduse lauale Välismaa lühiuudised 15.12 Soome peaministrit süüdistatakse Yle vaigistamises PERSOON: Hea politseinik, halb politseinik ja Leedu õudustäratav poliitika Külmunud ja kodutud: Belgradi lõksu jäänud migrandid jõuluimele ei looda (1) Arvamus Kristjan Lepik: Rail Balticust võidaks kõik Eesti elanikud (27) Kristel Mets: eestlane karmistab, soomlane vabastab (1) Aivar Pau: mobiilside kauba peale (1) Juhtkiri: e-sigareti turg vajab reguleerimist Postimees 1939. aastal: Punaarmee 60 miili kaugusel Botnia lahest? Kultuur Lihtne ja lummav lumefantaasia Teatri sünd on ime Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Kuidas peatreenerid kaotusest üle saavad? Tänaku uus paarimees: eesmärk on tulla maailmameistriks Valgas võivad pead lendama hakata, Raplal uus sihtmärk Tallinn Tallinna vanausuliste palvela vabanes majavammist (1) Tarbija Postimees testib: parim verivorst on tugeva tekstuuri ja küllusliku maitsega (2) Tartu Näitlejad roheliselt lavalt ilmuvad vaatajate ette ekraanidele Keevitaja Uku otsib tööd juba 13 kuud (1) Alatskivi koolimaja soojendab maaküte Töötukassa juht: pikaajaline tööotsija peab olema paindlikum (3) Kasepää vallajuhid nõustuvad ühinemisega, hambad ristis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas peatreenerid kaotusest üle saavad?

4 min lugemist
Gert Kullamäe teab hästi tunnet, kui asjad ei suju. FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Und ei tule, peas jooksevad kaotatud mängu võtmemomendid. Millega leevendavad peatreenerid kaotusevalu ja kuidas raskest olukorrast välja tulevad? Kas mängijate peale röökimine aitab? Võitlusliku olemusega inimesele on kaotamine äärmiselt ebameeldiv ja kui oled palju tööd (trenni) teinud, siis peabki kaotus valus olema. Aga mitte liiga pikalt, sest enesehaletsus edasi ei vii, teavad Eesti tipptreenerid.

Tellijale Tellijale

Laste- ja noortetiimidele võib korrutada, et esmatähtis on kogemuste omandamine, areng. Aga profivõistkondadelt, kel on omanikud, sponsorid ja ka ootustega fännid taga, oodatakse tulemust. Tekivad pinged, millega peab kuidagi hakkama saama. Uurisime Eesti tipptreeneritelt, kuidas nemad kaotamisega toime tulevad.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna loots Gert Kullamäe ütleb, et temal on mingid kindlad väljakujunenud rutiinid, kuidas ta kaotusest üle saab ja kuidas käitub. «Ma kindlasti ei lähe peale mänge garderoobi röökima. Püüan rahulikuks jääda, kellegi peale karjumine ei aita mängijat,» usub juhendaja.

14.12.2016 16.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto