Sisukord
Eesti
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (16) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (1) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (5) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (2) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (10) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (1) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esikülg 15. detsember

2 min lugemist

Neljapäev, 15. detsember 2016

Nr 293 (7889)

Sundravi

Vaimsete häiretega kurikaelad tuleb vangla asemel toimetada psühhiaatriakliinikusse.

Eesti lk 4

Plaan ohus

Looduskaitsealune taim ahtalehine ängelhein armastab kasvukohana metsaservi, niiskeid niitusid ning ka hinnalisi majakrunte Tartus Emajõe ääres.

Eesti lk 5

Uus tõus

2007.–2008. aasta finantskriisist madalseisus olnud ja nüüd oma konkurentsivõime arendamisse tublisti panustava Soome majandus on kasvuteel.

Majandus lk 12

Jõuluroog

Õige verivorst peab olema tugeva tekstuuri ja küllusliku maitsega, leiavad Tarbija toimetuse kehitusel 11 verivorsti proovinud inimesed.

Kodu lk 29

Tsitaat

Rail Balticu konsultant Kaido Zimmermann:

Tartus ja Tapal pole ühtegi kohta, kust saaks uue raudtee läbi viia.

Majandus lk 10–11

Gigantide heitlus

Mobiilside kauba peale

Tulevikku vaatava telekomiettevõtte teenuste kompotis peavad olema esindatud vähemalt fiksinternet, mobiilside ja teleteenused. Lisavürtsid on lubatud – kes vahendab muusikat, kes digiraamatuid, kes mobiilimakseid, kirjutab tehnikaportaali toimetaja Aivar Pau.

Lk 2

Metsapoliitika

Mittesäästlik raie

Eestis on riiklikku juurdekasvu- ja raiestatistikat tehtud meetoditega, mille tulemused ei võimalda puidukasutuse säästlikkust selgelt hinnata. Säästliku raiemahu ülempiir peab lähtuma netojuurdekasvust, kirjutavad Raul Rosenvald, Asko Lõhmus ja Kaie Kriiska.

Lk 18

Haridus

Andekate edenemine

Eesti 15-aastaste õpilaste hulgas on tipptasemel ülesannete lahendajaid isegi rohkem kui Soomes. Kõigi laste potentsiaali maksimaalse arengu toetamisel peavad jõud kokku panema nii lapsevanemad, koolid kui ka kogukond, leiab haridusteadlane Viire Sepp.

Lk 19

Elustiiliäri. Möödunud nädalaks oli terviseamet saanud infot 7455 toote ja 66 ettevõtte kohta, kes Eestis e-suitsudega kaubitsevad.

Tagantjärele kontrolli alla

Seni mõnusat vabadust nautinud e-sigaretiturul hakkavad kehtima ühtsed mängureeglid. 20. novembriks pidid kõik e-sigarettide müüjad esitama terviseametile aruande müüdava kraami koostise kohta. See info läheb Euroopa Liidu ühisesse andmebaasi.

Seaduse järgi tuleb hakata kontrollima, kas müüdavad vedelikud ja e-sigaretid vastavad euronormidele. 20. maist 2017 ei tohi direktiivile mittevastavat kraami enam müüa, näiteks täitevedelikke suuremas kui kümnemilliliitrises pudelis.

Eesti lk 6

FB

Vanausuliste palvela vabanes majavammist

Tallinnas Kristiine linnaosas vaiksel kõrvaltänaval asuv vanausuliste palvela tehti tänavu linnalt saadud 130 000 euro toel nii seest kui ka väljast korda. Ühtlasi said värskendatud ikonostaasi ja ikoonikapid, tööde käigus taastati ikoonikappide ehisdekoori originaalne kullatis, mis paksu värvikihi alt välja puhastati. Remonti vajavad veel vaid pühakoja kõrvalruumid, näiteks eeskoda, ning samuti oleks palvelal tarvis korralikku lühtrit. PM Foto: Liis Treimann

Eesti lk 8–9

Seotud lood
27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto