Sisukord
Eesti
Postimees
15.12.2016
Eesti Valitsus plaanib keelata tubakatoodete väljapaneku poodides Tallinna vanausuliste palvela vabanes majavammist (1) Mälumäng Tallinnas juveelipoodi röövinud lätlasi tahab karistada ka Tšehhi Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Esikülg 15. detsember Tartus müüakse krunti kaitsealuse taime kasvukohas Sundravile saatmine on õigustatult keeruline E-sigarettide turgu ootab suurpuhastus (1) Majandus Zimmermann: Tartu–Riia kiirrongi võiks kohe käima panna (27) Soome majandus tõuseb tuhast Välismaa Aleppolastel pole pääsu (2) Välismaa lühiuudised 14.12.2016 Kaks Yle töötajat panid Sipilä afääri kajastamise tõttu lahkumisavalduse lauale Välismaa lühiuudised 15.12 Soome peaministrit süüdistatakse Yle vaigistamises PERSOON: Hea politseinik, halb politseinik ja Leedu õudustäratav poliitika Külmunud ja kodutud: Belgradi lõksu jäänud migrandid jõuluimele ei looda (1) Arvamus Kristjan Lepik: Rail Balticust võidaks kõik Eesti elanikud (27) Kristel Mets: eestlane karmistab, soomlane vabastab (1) Aivar Pau: mobiilside kauba peale (1) Juhtkiri: e-sigareti turg vajab reguleerimist Postimees 1939. aastal: Punaarmee 60 miili kaugusel Botnia lahest? Kultuur Lihtne ja lummav lumefantaasia Teatri sünd on ime Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Kuidas peatreenerid kaotusest üle saavad? Tänaku uus paarimees: eesmärk on tulla maailmameistriks Valgas võivad pead lendama hakata, Raplal uus sihtmärk Tallinn Tallinna vanausuliste palvela vabanes majavammist (1) Tarbija Postimees testib: parim verivorst on tugeva tekstuuri ja küllusliku maitsega (2) Tartu Näitlejad roheliselt lavalt ilmuvad vaatajate ette ekraanidele Keevitaja Uku otsib tööd juba 13 kuud (1) Alatskivi koolimaja soojendab maaküte Töötukassa juht: pikaajaline tööotsija peab olema paindlikum (3) Kasepää vallajuhid nõustuvad ühinemisega, hambad ristis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esikülg 15. detsember

2 min lugemist

Neljapäev, 15. detsember 2016

Nr 293 (7889)

Sundravi

Vaimsete häiretega kurikaelad tuleb vangla asemel toimetada psühhiaatriakliinikusse.

Eesti lk 4

Plaan ohus

Looduskaitsealune taim ahtalehine ängelhein armastab kasvukohana metsaservi, niiskeid niitusid ning ka hinnalisi majakrunte Tartus Emajõe ääres.

Eesti lk 5

Uus tõus

2007.–2008. aasta finantskriisist madalseisus olnud ja nüüd oma konkurentsivõime arendamisse tublisti panustava Soome majandus on kasvuteel.

Majandus lk 12

Jõuluroog

Õige verivorst peab olema tugeva tekstuuri ja küllusliku maitsega, leiavad Tarbija toimetuse kehitusel 11 verivorsti proovinud inimesed.

Kodu lk 29

Tsitaat

Rail Balticu konsultant Kaido Zimmermann:

Tartus ja Tapal pole ühtegi kohta, kust saaks uue raudtee läbi viia.

Majandus lk 10–11

Gigantide heitlus

Mobiilside kauba peale

Tulevikku vaatava telekomiettevõtte teenuste kompotis peavad olema esindatud vähemalt fiksinternet, mobiilside ja teleteenused. Lisavürtsid on lubatud – kes vahendab muusikat, kes digiraamatuid, kes mobiilimakseid, kirjutab tehnikaportaali toimetaja Aivar Pau.

Lk 2

Metsapoliitika

Mittesäästlik raie

Eestis on riiklikku juurdekasvu- ja raiestatistikat tehtud meetoditega, mille tulemused ei võimalda puidukasutuse säästlikkust selgelt hinnata. Säästliku raiemahu ülempiir peab lähtuma netojuurdekasvust, kirjutavad Raul Rosenvald, Asko Lõhmus ja Kaie Kriiska.

Lk 18

Haridus

Andekate edenemine

Eesti 15-aastaste õpilaste hulgas on tipptasemel ülesannete lahendajaid isegi rohkem kui Soomes. Kõigi laste potentsiaali maksimaalse arengu toetamisel peavad jõud kokku panema nii lapsevanemad, koolid kui ka kogukond, leiab haridusteadlane Viire Sepp.

Lk 19

Elustiiliäri. Möödunud nädalaks oli terviseamet saanud infot 7455 toote ja 66 ettevõtte kohta, kes Eestis e-suitsudega kaubitsevad.

Tagantjärele kontrolli alla

Seni mõnusat vabadust nautinud e-sigaretiturul hakkavad kehtima ühtsed mängureeglid. 20. novembriks pidid kõik e-sigarettide müüjad esitama terviseametile aruande müüdava kraami koostise kohta. See info läheb Euroopa Liidu ühisesse andmebaasi.

Seaduse järgi tuleb hakata kontrollima, kas müüdavad vedelikud ja e-sigaretid vastavad euronormidele. 20. maist 2017 ei tohi direktiivile mittevastavat kraami enam müüa, näiteks täitevedelikke suuremas kui kümnemilliliitrises pudelis.

Eesti lk 6

FB

Vanausuliste palvela vabanes majavammist

Tallinnas Kristiine linnaosas vaiksel kõrvaltänaval asuv vanausuliste palvela tehti tänavu linnalt saadud 130 000 euro toel nii seest kui ka väljast korda. Ühtlasi said värskendatud ikonostaasi ja ikoonikapid, tööde käigus taastati ikoonikappide ehisdekoori originaalne kullatis, mis paksu värvikihi alt välja puhastati. Remonti vajavad veel vaid pühakoja kõrvalruumid, näiteks eeskoda, ning samuti oleks palvelal tarvis korralikku lühtrit. PM Foto: Liis Treimann

Eesti lk 8–9

Seotud lood
14.12.2016 16.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto