Sisukord
Jalgpall
Tänane leht
16.12.2016
Eesti Tagakülg Palju õnne Edgar Savisaar otsib ERJKga kompromissi Vabaerakond kehtestaks ministritele sobivusnõuded Legendaarsete raadiohäälte käejälgede galerii saab täiendust Eesti lühiuudised Tallinn alustas parkimismaja rajamise pilootprojekti Esikülg 16.12 Metsatöösturite lobi survestab aina rohkem raiuma (6) Politsei uurib videot pesumasinas olnud kassipojast Õiguskantsler taotleb juhatuse liikmetele töötuskindlustushüvitist Väikepoed paluvad valitsuselt tubakapiirangute pidurdamist USA armee on ehitanud Tapal 10 miljoni euro eest Dilbert Vabaerakonna juhid taunivad Jevgeni Krištafovitši sõnavõtte Horoskoop Taani juhtimisspetsialist: vähemuste palkamine toob firmale suurema kasumi (1) Majandus Lux Express kipub reisirongiveo turule Turvafirmad ja naabrivalve saavad Taxify-sarnase äpi (1) Õiguskantsler taotleb juhatuse liikmetele töötuskindlustushüvitist USA keskpank on majanduse suhtes optimistlik (3) Välismaa Euroarmee pole tõsine jututeema (1) Välismaa lühiuudised 16.12.2016 Ekspert: töö teevad ära Vene riigi palgatud häkkerid (1) USA julgeolekuametid pole Vene küberrünnakute asjus ühel meelel Arvamus Õiguskantsler taotleb juhatuse liikmetele töötuskindlustushüvitist Joel Volkov: ametnike tööriist – minister, kes on võõras kõigile (28) Postimees 1918. aastal: Inglise laevastik jõudis Tallinna (1) Juhtkiri: mets pole porgandipeenar (13) Hanneli Rudi: käsimüügiravimeid ei või pildistada? Tulge mõistusele! (2) Andrus Karnau: Eesti Energia kordab kõverpeeglis NRG tehingut Igor Taro: me ei ole Peterburi eeslinn, mis omavalitsusi ei vaja Kultuur ERRi arhiivis visatakse vanad lindid ahju?! Sport Spordi lühiuudised Matšist Klitškoga algab esimese miljardäri vormimine EOK jätab spordimeisterlikkuse gruppide treenerid toetuseta MMil näidati, milline jalgpall olla ei tohiks Kahe kümnendi suurim uuendus: vormel-1 muudab ohoo-faktorit otsides reegleid Halo lükatakse ülejärgmisesse aastasse Eesti rattaässad: peame vastu võtma selle, mida antakse Tarbija Õhusõit on ajavõit, aga kas teate, et… Tartu Lasteaiad pole siiski võrdsed: teise lapse soodustust ei pruugi eralasteaias saada Ants Kask: mis vaja teha, tuleb ära teha Ei viitsi prügi välja viia? Gümnasistid leidsid lahenduse ja asusid tootma jäätmeid lagundavaid prügikaste (1) Jaan Õunapuu: vastutustundlik laenamine toetab linna arengut Jüri-Ott Salm: toreduskulu ei saa heaks kiita Süldimaterjali jagub vaid kiirematele Elva gümnaasiumi jõuab remont ja nurgakivi saab ujulaga spordihoone Vaatlus: paljud liiklejad ei tunne eeskirja (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

MMil näidati, milline jalgpall olla ei tohiks

2 min lugemist
Viktor Kassai vaatab väljaku ääres videokordust FOTO: KIM KYUNG-HOON/REUTERS

Jaapanis toimuvatel jalgpalliklubide maailmameistrivõistlustel toodi viimaks publiku ette paljuräägitud videokorduste süsteem. Poolfinaalis Kashima Antlersi kasuks määratud penalti ajas endast välja nii mängijaid, fänne kui ka kohtunikke. Harjumatu vaatepilt ja tohutu ajakulu tõid ilmsiks hulga uue süsteemi vigu. Eesti jalgpalliliidu peakohtunik Uno Tutk loodab, et edaspidi suudetakse videokorduste reegleid nii palju arendada, et need ei lõhuks mängu dünaamikat.  

Tellijale Tellijale

Läheme korraks ajas tagasi. Mängitud on 27 minutit ja 50 sekundit, Atletico Nacionali kaitsja Orlando Berrio teeb oma karistusalas Daigo Nishile vea, kuid äärekohtunik Danny Makkelie ega peakohtunik Viktor Kassai seda ei näe. Nishi püüab žestidega kohtunikele näidata, et tema kahjuks rikuti määrust, kuid mäng läheb edasi. 53 sekundit hiljem läheb palli auti ning mängijate ja pealtvaatajate üllatuseks keelab Kassai palli mängu visata. Ta näitab näpuga kõrvaklappidele, nagu saaks ta sealtkaudu mingisugust infot. Ta suhtleb väljaku kõrval asuva videokohtunikuga.

Lõpuks jookseb Kassai platsi äärde ja hakkab vaatama läbipaistvasse plastkuubikusse asetatud ekraanil jooksvat videokordust. Ilmselt ei tea paljud mängijad, millist intsidenti Ungari kohtunik lähemalt uurib. Kui viga oli tehtud, püüdis kohtuniku tähelepanu vaid Nishi, ülejäänud mehed jälgisid palli ja ilmselt olukorda ei näinud.

Videot vaatab Kassai kaks minutit pärast vea toimumist. Kui mänguaega on kulunud juba 30 minutit ja seitse sekundit, kõlab Kassai vile ning ta näitab näpuga penaltipunkti. Mängijate seas puhkeb protest, mis võtab aega enam kui kaks minutit. Karistuslöögini jõutakse neli minutit ja 20 sekundit pärast seda, kui Berrio Nishile vea tegi. Lõpuks realiseerib Shoma Doi penalti. Kashima võidab 3:0 ja kohtub 18. detsembril toimuvas finaalis Madridi Realiga.

Tekib küsimus: kas selline ongi jalgpalli tulevik?

15.12.2016 17.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto