Edgar Savisaar otsib ERJKga kompromissi

Edgar Savisaar. FOTO: Sander Ilvest

Keskerakonna endine esimees, Tallinna linnapea kohalt kõrvaldatud Edgar Savisaar ei ole täitnud riigikohtu otsusega jõustunud ettekirjutust maksta linnale tagasi 117 000 eurot eelmiste kohalike valimiste eel tehtud valimisreklaamide eest. Samas teatas tema esindaja, vandeadvokaat Oliver Nääs, et soovib otsida ettekirjutuse täitmise asjus kompromissi.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) esimees Ardo Ojasalu ütles, et Savisaare esindaja saatis kolmapäeval komisjonile ettepaneku pidada kompromissi üle läbirääkimisi. «Kuna ettepanekus ei olnud kirjas, millist kompromissi silmas peetakse, siis me andsime kuni järgmise reedeni aega sõnastada kompromissi sisu,» ütles ta ja lisas, et sellest olenevalt teeb komisjon otsuse.

Ojasalu märkis, et samas on Savisaar kõik ettekirjutuse täitmise tähtajad ületanud ja seetõttu otsustati temalt nõuda 500 eurot sunniraha ning teha uus hoiatus. «Kui järgmise perioodi jooksul ei juhtu samuti midagi ega tehta ühtegi sammu ettekirjutuse täitmiseks või kui me kompromissile jõuame ja ei asuta seda kompromissi täitma, siis me rakendame sunniraha juba 1500 eurot. Sunniraha suurus hakkab järgmistel kordadel järjest kasvama,» selgitas ERJK juht, kelle sõnul antakse Savisaarele esialgu aega 60 päeva.

Komisjoni senise otsuse järgi pidanuks Savisaar ettekirjutuse täitma 10. detsembriks.

Lisaks otsustas komisjon Ojasalu sõnul kaasata menetlusse ka Keskerakonna, kellele antakse menetluse senisest käigust ülevaade. Samuti selgitatakse ERJK esimehe sõnul, et kuna seni pole ettekirjutust täidetud, on erakonnaseadusest tulenevalt oht, et siseminister võib vähendada erakonnale riigieelarvest antavat summat.

«Sellega seoses teeme neile ettepaneku, et nad ise tasuksid ettekirjutuses nõutud summa, et vältida endale suurema kahju tekkimist,» ütles Ojasalu.

Komisjon tegi Savisaarele juba eelmise aasta alguses ettekirjutuse, mille järgi pidi ta tasuma linnale 2013. aasta kohalike valimiste eel tehtud reklaami «Tallinn liigub», telekanalis PBK näidatud venekeelse reklaamklipi ja Hiiu staadioni avamise reklaami kulud. Pärast pikki kohtuvaidlusi otsustas riigikohus tänavu novembris jätta Savisaare kaebuse rahuldamata.

Seotud lood
15.12.2016 17.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto