Vabaerakonna juhid taunivad Jevgeni Krištafovitši sõnavõtte

Jevgeni Krištafovitš FOTO: Jaanus Lensment

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on erakonda nn katuseraha pärast kritiseerinud Jevgeni Krištafovitši (pildil) käitumine ebameeldiv, kuid tema võimalikku parteist välja heitmist ei soostunud Herkel praegu kommenteerima.

«See on teema, mida erakonna esimees ei kommenteeri enne, kui see jõuab faasi, kui on vaja otsus teha,» ütles ta.

Herkel lisas, et praegu ei ole erakonna juhatusele Krištafovitši tegevuse kohta ühtegi avaldust laekunud. «See, mida Krištafovitš teeb, on kahtlemata ebameeldiv, aga rohkem ma selle teema kohta praegu midagi ei ütle,» lausus ta.

Krištafovitš märkis teisipäeval nn katuseraha jagamist kommenteerides, et «Vabaerakond jälle üllatab».

«Aastal 2015, kui paha Reformierakond näitas meie fraktsioonile keskmist sõrme katuseraha jagamisel, otsustas Vabaerakonna Isamaa tiib teha nägu, et ei tahagi seda raha, ehk mängida püha süütust üheksandal raseduskuul,» kirjutas ta Facebookis.

«Aasta on möödas, toetusprotsent on 10 punkti võrra madalam, Reformierakond enam ei sega ja ennäe imet: seesama [riigikogu liige Andres] Ammas juba nõuab Vabaerakonnale rohkem katuseraha oma sõpradele jagamiseks ning pahandab kesikutega, et uue koalitsiooniga ainult tühja 300 tuhat pappi saab,» jätkas ta.

«Eetika, põhimõttekindlus ja väärikus on lohhidele – Vabaerakond on ühekordne ja lühiajaline projekt ning meil pole sellisteks rumalusteks lihtsalt aega,» lisas Krištafovitš.

Riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni liige Artur Talvik ütles Krištafovitši sõnu kommenteerides, et mitu erakonna liiget on tema käitumisest tõsiselt ärritatud.

Krištafovitš kirjutas kolmapäeval sotsiaalmeedias, et Talvik nõuab katuseraha kritiseerimise pärast tema erakonnast väljaarvamist. «Aga juriidiline probleem seisneb selles, et kuna ta (Talvik – toim) ise pole erakonna liige, siis ei saa seda algatada,» lisas ta.

Talvik nentis samuti, et ei saa nõuda Krištafovitši väljaarvamist. «Aga eeldan, et kui liikmed selles asjas juhatuse poole pöörduvad, siis juhatus seda ka vastavalt kehtivale korrale menetleb ja otsuse langetab,» lausus ta.

Talviku sõnul on Vabaerakond kogu aeg rääkinud, et nn katuseraha jagamine on üles ehitatud valedele alustele, ja kui üldse, siis peavad riigikogu liikmed saama õiguse otsustada selle raha kasutamise üle võrdsetel alustel ning välistada tuleb olukordi, kus saadik ostab endale hääli.

Seotud lood
15.12.2016 17.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto