Sisukord
Eesti
Tänane leht
16.12.2016
Eesti Tagakülg Palju õnne Edgar Savisaar otsib ERJKga kompromissi Vabaerakond kehtestaks ministritele sobivusnõuded Legendaarsete raadiohäälte käejälgede galerii saab täiendust Eesti lühiuudised Tallinn alustas parkimismaja rajamise pilootprojekti Esikülg 16.12 Metsatöösturite lobi survestab aina rohkem raiuma (6) Politsei uurib videot pesumasinas olnud kassipojast Õiguskantsler taotleb juhatuse liikmetele töötuskindlustushüvitist Väikepoed paluvad valitsuselt tubakapiirangute pidurdamist USA armee on ehitanud Tapal 10 miljoni euro eest Dilbert Vabaerakonna juhid taunivad Jevgeni Krištafovitši sõnavõtte Horoskoop Taani juhtimisspetsialist: vähemuste palkamine toob firmale suurema kasumi (1) Majandus Lux Express kipub reisirongiveo turule Turvafirmad ja naabrivalve saavad Taxify-sarnase äpi (1) Õiguskantsler taotleb juhatuse liikmetele töötuskindlustushüvitist USA keskpank on majanduse suhtes optimistlik (3) Välismaa Euroarmee pole tõsine jututeema (1) Välismaa lühiuudised 16.12.2016 Ekspert: töö teevad ära Vene riigi palgatud häkkerid (1) USA julgeolekuametid pole Vene küberrünnakute asjus ühel meelel Arvamus Õiguskantsler taotleb juhatuse liikmetele töötuskindlustushüvitist Joel Volkov: ametnike tööriist – minister, kes on võõras kõigile (28) Postimees 1918. aastal: Inglise laevastik jõudis Tallinna (1) Juhtkiri: mets pole porgandipeenar (13) Hanneli Rudi: käsimüügiravimeid ei või pildistada? Tulge mõistusele! (2) Andrus Karnau: Eesti Energia kordab kõverpeeglis NRG tehingut Igor Taro: me ei ole Peterburi eeslinn, mis omavalitsusi ei vaja Kultuur ERRi arhiivis visatakse vanad lindid ahju?! Sport Spordi lühiuudised Matšist Klitškoga algab esimese miljardäri vormimine EOK jätab spordimeisterlikkuse gruppide treenerid toetuseta MMil näidati, milline jalgpall olla ei tohiks Kahe kümnendi suurim uuendus: vormel-1 muudab ohoo-faktorit otsides reegleid Halo lükatakse ülejärgmisesse aastasse Eesti rattaässad: peame vastu võtma selle, mida antakse Tarbija Õhusõit on ajavõit, aga kas teate, et… Tartu Lasteaiad pole siiski võrdsed: teise lapse soodustust ei pruugi eralasteaias saada Ants Kask: mis vaja teha, tuleb ära teha Ei viitsi prügi välja viia? Gümnasistid leidsid lahenduse ja asusid tootma jäätmeid lagundavaid prügikaste (1) Jaan Õunapuu: vastutustundlik laenamine toetab linna arengut Jüri-Ott Salm: toreduskulu ei saa heaks kiita Süldimaterjali jagub vaid kiirematele Elva gümnaasiumi jõuab remont ja nurgakivi saab ujulaga spordihoone Vaatlus: paljud liiklejad ei tunne eeskirja (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vabaerakonna juhid taunivad Jevgeni Krištafovitši sõnavõtte

2 min lugemist
Jevgeni Krištafovitš FOTO: Jaanus Lensment

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on erakonda nn katuseraha pärast kritiseerinud Jevgeni Krištafovitši (pildil) käitumine ebameeldiv, kuid tema võimalikku parteist välja heitmist ei soostunud Herkel praegu kommenteerima.

«See on teema, mida erakonna esimees ei kommenteeri enne, kui see jõuab faasi, kui on vaja otsus teha,» ütles ta.

Herkel lisas, et praegu ei ole erakonna juhatusele Krištafovitši tegevuse kohta ühtegi avaldust laekunud. «See, mida Krištafovitš teeb, on kahtlemata ebameeldiv, aga rohkem ma selle teema kohta praegu midagi ei ütle,» lausus ta.

Krištafovitš märkis teisipäeval nn katuseraha jagamist kommenteerides, et «Vabaerakond jälle üllatab».

«Aastal 2015, kui paha Reformierakond näitas meie fraktsioonile keskmist sõrme katuseraha jagamisel, otsustas Vabaerakonna Isamaa tiib teha nägu, et ei tahagi seda raha, ehk mängida püha süütust üheksandal raseduskuul,» kirjutas ta Facebookis.

«Aasta on möödas, toetusprotsent on 10 punkti võrra madalam, Reformierakond enam ei sega ja ennäe imet: seesama [riigikogu liige Andres] Ammas juba nõuab Vabaerakonnale rohkem katuseraha oma sõpradele jagamiseks ning pahandab kesikutega, et uue koalitsiooniga ainult tühja 300 tuhat pappi saab,» jätkas ta.

«Eetika, põhimõttekindlus ja väärikus on lohhidele – Vabaerakond on ühekordne ja lühiajaline projekt ning meil pole sellisteks rumalusteks lihtsalt aega,» lisas Krištafovitš.

Riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni liige Artur Talvik ütles Krištafovitši sõnu kommenteerides, et mitu erakonna liiget on tema käitumisest tõsiselt ärritatud.

Krištafovitš kirjutas kolmapäeval sotsiaalmeedias, et Talvik nõuab katuseraha kritiseerimise pärast tema erakonnast väljaarvamist. «Aga juriidiline probleem seisneb selles, et kuna ta (Talvik – toim) ise pole erakonna liige, siis ei saa seda algatada,» lisas ta.

Talvik nentis samuti, et ei saa nõuda Krištafovitši väljaarvamist. «Aga eeldan, et kui liikmed selles asjas juhatuse poole pöörduvad, siis juhatus seda ka vastavalt kehtivale korrale menetleb ja otsuse langetab,» lausus ta.

Talviku sõnul on Vabaerakond kogu aeg rääkinud, et nn katuseraha jagamine on üles ehitatud valedele alustele, ja kui üldse, siis peavad riigikogu liikmed saama õiguse otsustada selle raha kasutamise üle võrdsetel alustel ning välistada tuleb olukordi, kus saadik ostab endale hääli.

Seotud lood
15.12.2016 17.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto