Tallinn alustas parkimismaja rajamise pilootprojekti

Parkimismaja. FOTO: Ants Liigus

Tallinna linnavalitsus algatas parkimisprobleemi lahendamiseks korterelamute juures asuvale linnamaale parkimismaja rajamise pilootprojekti. Esimene korterelamute lähedusse rajatav parkimismaja peaks kerkima Mustamäele Tammsaare tee 92 linnamaale, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

«Hoolimata sellest, et juba kümme aastat on linn projekti «Hoovid korda» raames toetanud korterelamute juurde tuhandete lisaparkimiskohtade rajamist ning mõne aasta eest käivitati täiendav parkimist leevendav meede – linnamaade tasuta korteriühistute kasutusse andmine –, napib siiski parkimiskohti ja seetõttu on vaja leida uusi lahendusi,» selgitas abilinnapea Eha Võrk.

«Parkimismajad on parkimiskohtade nappust leevendanud pigem kesklinnas ja nendes kohtades, kus käib kaubandus- ja äritegevus, samas on nn magalarajoonide elanikud endiselt kimpus oma autole kodu juures parkimiskoha leidmisega,» lisas ta.

Võrgu sõnul alustas linn probleemile lahenduse otsimiseks koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga pilootprojekti: sügisel viidi läbi uurimus, mis selgitas inimeste hoiakud nende kodu juurde parkimismaja rajamise kohta. Samuti selgitati parkimismaja rajamisega seotud tehnilisi, administratiivseid ning finantsilisi tegevusi ning kaasnevaid kohustusi ja parkimismaja kasutusaktiivsust. Pilootprojekti raames on Tammsaare tee 92 maa-alale võimalik rajada ligi 400 kohaga parkimismaja.

«Samas tuleb paraku möönda, et linna omanduses on vähe parkimismaja rajamiseks sobilikke maid. Seega on koostöös erasektoriga linna maale parkimismajade rajamise võimalused piiratud,» nentis abilinnapea.

15.12.2016 17.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto