Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.12.2016
Eesti Perearst ei teeni patsiendi arvelt Saadikud soovivad ERRile sõltumatut eetikanõukogu Mälumäng Jõululaual ei tasu toitudega liialdada Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Elektriauto toetusega riiki tüssanuid ootab tagasinõue (1) Eesti lühiuudised Kinnipidamiskeskus maadleb piire kompavate asukatega (8) Mikseri arvates pole alust teha Eestile Süüria küsimuses etteheiteid (2) Vatla kooli Läänemaal ähvardab sulgemine ÜRO hinnagul on pagulased Eestis raskustes keeleõppega Esikülg 19.12 Majandus Ericssoni Tallinna tehase uus juht: see on mu unistuste töö Eraimpeeriumist riigi juhtkonda Ekspert: raiemahtude suurenemist pole põhjust karta (2) Välismaa Pühast lehmast Air Force One'ini: USA presidendi lennukid läbi aegade Trump ei taha kullast ja karrast Air Force One’i ümber kolida Indoneesia ajalooline eliidiviha hiinlaste vastu pole kustunud Arvamus Arko Olesk: aina kodusem kosmos (1) Juhtkiri: Assadi ja Putini Pyrrhose võit Aleppos (15) Ene-Margit Tiit: küsimus Kristjan Lepikule Rail Balticust (5) Õnne Pillak: mina keeldun Keskerakonna vaikimistasust (15) Postimees 1997. aastal: jõuluvana lõpetas riigikogu tööaasta Hardo Pajula: suure Kanaema saabumine (7) Olev Remsu: alkoholipiirangute vastaste salamotiividest (3) Kultuur Krimikirjanik: minu sünnikodus oli vägivald igapäevane nähtus (1) Kultuuri lühid Sport Rekordisadu ujumise Eesti meistrivõistlustel Esimese poolaja supertöö tõi Kalevile karika Janne Ritsi suurepärased ja kangelaslikud päevad Peaminister Ratas: olen valmis tulevikus korvpalli panustama Koos Venemaa teflonministriga võib põhja minna ka jalgpalli MM Klavani staatus Liverpoolis on tõusuteel Võitlus kokkuleppemängude vastu kogub tuure Tarbija Inkassoabi tegevus tekitab küsimusi Tartu Tartu linnamuuseumi uus püsinäitus jäi kolmeks aastaks ootele Iidvanu konte uuriv noor arheoloog koolnute kättemaksu ei karda (1) Foore läheb väga vaja, aga raha nendeks pole (3) Koolipoiss veeretab mängides hindeid (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1997. aastal: jõuluvana lõpetas riigikogu tööaasta

1 min lugemist
Jõuluvana käis Riigikogus kingitusi laiali jaotamas. FOTO: Sander Ilvest.

Eile pärast riigikogu kuuenda istungjärgu viimast istungit külastas parlamenti jõuluvana, kes esines riigikogu liikmetele kõnega ning jagas luuletuse vastu kingitusi.

Jõuluvana teatas alustuseks riigikogule, et tahab jõuda veel Kadaka turule, kus keskkonnaministeerium pidi kibekiiresti möödundaastast lund müüma, sest järgmisel aastal kuulub see tulu juba riigile.

«Tahan endale majapidamisse osta või palgata ühest teatud ministeeriumist kinnisvarana arvel oleva nõuniku, sest põdrad mul on, aga eeslit veel ei ole,» lisas jõuluvana.

Samas tõdes jõuluvana, et ega riigikogu liikmelgi kerge olla pole. «Täna on ju neljapäev, millest ei järeldu, et homme on reede, vaid hoopis, et eile oli kolmapäev. Ja kolmapäeva õhtupoolikuti olete te enamasti kuuldavasti... nojaa»

Jõuluvana näitas saadikutele ka vitsakimpu. «Pööraselt paradoksaalne on see, et valijail pole mingit võimu teie üle sellest hetkest, kui te valituks osutusite. Nii te siin olete, osa teeb tööd ja kõvasti, osa sõidab ringi vägagi asja eest, osal oleks kasulikum, kui ei sõidaks. Kui paljud teist on vahepeal valijatele näkku vaadanud, neid kuulanud, nendega rääkinud?» küsis jõuluvana.

Siiski avaldas jõuluvana riigikogule kiitust ka hästi tehtu eest.

19.12.1997

Seotud lood
17.12.2016 20.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto