Sisukord
Eesti
Tänane leht
19.12.2016
Eesti Perearst ei teeni patsiendi arvelt Saadikud soovivad ERRile sõltumatut eetikanõukogu Mälumäng Jõululaual ei tasu toitudega liialdada Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Elektriauto toetusega riiki tüssanuid ootab tagasinõue (1) Eesti lühiuudised Kinnipidamiskeskus maadleb piire kompavate asukatega (8) Mikseri arvates pole alust teha Eestile Süüria küsimuses etteheiteid (2) Vatla kooli Läänemaal ähvardab sulgemine ÜRO hinnagul on pagulased Eestis raskustes keeleõppega Esikülg 19.12 Majandus Ericssoni Tallinna tehase uus juht: see on mu unistuste töö Eraimpeeriumist riigi juhtkonda Ekspert: raiemahtude suurenemist pole põhjust karta (2) Välismaa Pühast lehmast Air Force One'ini: USA presidendi lennukid läbi aegade Trump ei taha kullast ja karrast Air Force One’i ümber kolida Indoneesia ajalooline eliidiviha hiinlaste vastu pole kustunud Arvamus Arko Olesk: aina kodusem kosmos (1) Juhtkiri: Assadi ja Putini Pyrrhose võit Aleppos (15) Ene-Margit Tiit: küsimus Kristjan Lepikule Rail Balticust (5) Õnne Pillak: mina keeldun Keskerakonna vaikimistasust (15) Postimees 1997. aastal: jõuluvana lõpetas riigikogu tööaasta Hardo Pajula: suure Kanaema saabumine (7) Olev Remsu: alkoholipiirangute vastaste salamotiividest (3) Kultuur Krimikirjanik: minu sünnikodus oli vägivald igapäevane nähtus (1) Kultuuri lühid Sport Rekordisadu ujumise Eesti meistrivõistlustel Esimese poolaja supertöö tõi Kalevile karika Janne Ritsi suurepärased ja kangelaslikud päevad Peaminister Ratas: olen valmis tulevikus korvpalli panustama Koos Venemaa teflonministriga võib põhja minna ka jalgpalli MM Klavani staatus Liverpoolis on tõusuteel Võitlus kokkuleppemängude vastu kogub tuure Tarbija Inkassoabi tegevus tekitab küsimusi Tartu Tartu linnamuuseumi uus püsinäitus jäi kolmeks aastaks ootele Iidvanu konte uuriv noor arheoloog koolnute kättemaksu ei karda (1) Foore läheb väga vaja, aga raha nendeks pole (3) Koolipoiss veeretab mängides hindeid (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Perearst ei teeni patsiendi arvelt

5 min lugemist
Perearst Anneli Talvik. FOTO: Tairo Lutter

Postimehe lugejate küsimustele vastanud perearsti Anneli Talviku sõnul ei pea paika linnalegend, nagu saaksid perearstid oma sissetulekut suurendada, jättes inimese uuringutele saatmata. Ühe inimese eest saab arst haigekassalt vähem kui kolm eurot kuus ning seda on Talviku sõnul keeruline «kuritarvitada».

Tellijale Tellijale

- Kauaaegne perearst läks pensionile. Tuli uus noor arst, kes läks kahe kuu pärast dekreeti. Iga päev on nüüd uus noor. Soovin vahetada arsti, aga kõikidel kohalikel on nimekirjad täis. Mida soovitate?

Arstide puudus on nii suur, et valida on ainult kas juhusliku asendaja või arstita praksise vahel. Üksikud ülikoolilõpetajad, kes Eestisse tööle jäävad, lahustuvad nagu tilk merre. Kui kõikidel kohalikel arstidel on nimekirjad täis, siis valikuid rohkem ei olegi. Kui leiate kaugemalt hea arsti juures vaba koha, on ka hästi. Tegemist on olukorraga, kus tuleb vaadata poliitikute otsa, kes on viimased 10 aastat jätnud kõik olulised meditsiiniotsused tegemata. Madalad maksud ja olematu omavastutus võivad tähendada ka halba avalikku teenust.

17.12.2016 20.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto