Sisukord
Kultuur
Postimees
19.12.2016
Eesti Perearst ei teeni patsiendi arvelt Saadikud soovivad ERRile sõltumatut eetikanõukogu Mälumäng Jõululaual ei tasu toitudega liialdada Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Elektriauto toetusega riiki tüssanuid ootab tagasinõue (1) Eesti lühiuudised Kinnipidamiskeskus maadleb piire kompavate asukatega (8) Mikseri arvates pole alust teha Eestile Süüria küsimuses etteheiteid (2) Vatla kooli Läänemaal ähvardab sulgemine ÜRO hinnagul on pagulased Eestis raskustes keeleõppega Esikülg 19.12 Majandus Ericssoni Tallinna tehase uus juht: see on mu unistuste töö Eraimpeeriumist riigi juhtkonda Ekspert: raiemahtude suurenemist pole põhjust karta (2) Välismaa Pühast lehmast Air Force One'ini: USA presidendi lennukid läbi aegade Trump ei taha kullast ja karrast Air Force One’i ümber kolida Indoneesia ajalooline eliidiviha hiinlaste vastu pole kustunud Arvamus Arko Olesk: aina kodusem kosmos (1) Juhtkiri: Assadi ja Putini Pyrrhose võit Aleppos (15) Ene-Margit Tiit: küsimus Kristjan Lepikule Rail Balticust (5) Õnne Pillak: mina keeldun Keskerakonna vaikimistasust (15) Postimees 1997. aastal: jõuluvana lõpetas riigikogu tööaasta Hardo Pajula: suure Kanaema saabumine (7) Olev Remsu: alkoholipiirangute vastaste salamotiividest (3) Kultuur Krimikirjanik: minu sünnikodus oli vägivald igapäevane nähtus (1) Kultuuri lühid Sport Rekordisadu ujumise Eesti meistrivõistlustel Esimese poolaja supertöö tõi Kalevile karika Janne Ritsi suurepärased ja kangelaslikud päevad Peaminister Ratas: olen valmis tulevikus korvpalli panustama Koos Venemaa teflonministriga võib põhja minna ka jalgpalli MM Klavani staatus Liverpoolis on tõusuteel Võitlus kokkuleppemängude vastu kogub tuure Tarbija Inkassoabi tegevus tekitab küsimusi Tartu Tartu linnamuuseumi uus püsinäitus jäi kolmeks aastaks ootele Iidvanu konte uuriv noor arheoloog koolnute kättemaksu ei karda (1) Foore läheb väga vaja, aga raha nendeks pole (3) Koolipoiss veeretab mängides hindeid (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu linnamuuseumi uus püsinäitus jäi kolmeks aastaks ootele

2 min lugemist
Tartu linnamuuseumi ekspositsiooniosakonna juhataja Silja Paris seisab Tartu rahu toas. Tartu rahu sajandaks aastapäevaks loodab muuseum valmis saada uue püsinäituse. FOTO: Kristjan Teedema

Veel oktoobri alguses oli järgmise aasta linnaeelarves planeeritud Tartu linnamuuseumi Narva maantee näitusehoone rekonstrueerimiseks ja uue püsinäituse koostamiseks ligi miljon eurot. Kaks kuud hiljem peab aga muuseumi arendusjuht ja direktori kohusetäitja Marge Rennit järjekordselt tõdema, et uuenduskuuri ei tule ning oodata tuleb veel vähemalt kolm aastat.

Tellijale Tellijale

«Jah, paraku. See oli linna investeeringuplaanis sügiseni, kuni hakati uut eelarvet tegema. Siis see lihtsalt tõsteti välja, kuna väidetavalt oli eelarve niivõrd pingeline,» ütles Rennit. Ta andis mõista, et linna otsus teeb muuseumi elu väga raskeks.

«Meile on see hästi keeruline, sest olime sidunud kõik plaanid selle ajakavaga,» tõdes Rennit. «Nüüd tähendab see, et peame tegema ajutiselt kahe aasta programmi. See on päris suur ülesanne. Näituse ettevalmistamine on suur protsess. Kui seda tõsiselt teha ja teemasse süveneda, võtab see palju aega.»

17.12.2016 20.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto