Kinnipidamiskeskus maadleb piire kompavate asukatega

Olukord Harku kinnipamiskeksuses on mõne asüülitaotleja käitumise tõttu muutunud pingelisemaks. Murele juhtid kuu alguses korraldatud protestil tähelepanu ka üks keskuse asukas, kes kandis käes plakatit kirjaga: «Kolm asüülitaotlejat on hullud. See koht pole meile ohutu.» FOTO: Andres Putting / Delfi

Harku kinnipidamiskeskuses detsembri alguses toimunud elanike protesti põhjuseks on haruldane juhuste kokkusattumus: keskusesse on korraga sattunud kolm kinnipeetavat, kelle psühhiaatrid on tunnistanud oma käitumismustrilt manipuleerijateks.

Tellijale Tellijale

Nii põhjendab vähemalt viimastel kuudel toimunud mitut ebatavalist intsidenti kinnipidamiskeskuses korda hoidev politsei. «Tegemist on tõesti üsna haruldase olukorraga,» nendib kinnipidamiskeskuse juht Kristo Lensment. Ta peab silmas, et kuigi keskuse kodukorra piiride testimine on tavaline, sattub sinna siiski vaid üksikuid inimesi, kes on valmis selle nimel mängima oma tervisega.

Nüüd on neid seal kolm ja keskuse sisekliima on muutunud pingelisemaks. Sellest on aru saanud ka teised keskuse elanikud, kes detsembris valmistasid plakati kirjaga: «Kolm asüülitaotlejat on hullud. See koht pole meile ohutu.»

17.12.2016 20.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto