Sisukord
Eesti
Postimees
19.12.2016
Eesti Perearst ei teeni patsiendi arvelt Saadikud soovivad ERRile sõltumatut eetikanõukogu Mälumäng Jõululaual ei tasu toitudega liialdada Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Elektriauto toetusega riiki tüssanuid ootab tagasinõue (1) Eesti lühiuudised Kinnipidamiskeskus maadleb piire kompavate asukatega (8) Mikseri arvates pole alust teha Eestile Süüria küsimuses etteheiteid (2) Vatla kooli Läänemaal ähvardab sulgemine ÜRO hinnagul on pagulased Eestis raskustes keeleõppega Esikülg 19.12 Majandus Ericssoni Tallinna tehase uus juht: see on mu unistuste töö Eraimpeeriumist riigi juhtkonda Ekspert: raiemahtude suurenemist pole põhjust karta (2) Välismaa Pühast lehmast Air Force One'ini: USA presidendi lennukid läbi aegade Trump ei taha kullast ja karrast Air Force One’i ümber kolida Indoneesia ajalooline eliidiviha hiinlaste vastu pole kustunud Arvamus Arko Olesk: aina kodusem kosmos (1) Juhtkiri: Assadi ja Putini Pyrrhose võit Aleppos (15) Ene-Margit Tiit: küsimus Kristjan Lepikule Rail Balticust (5) Õnne Pillak: mina keeldun Keskerakonna vaikimistasust (15) Postimees 1997. aastal: jõuluvana lõpetas riigikogu tööaasta Hardo Pajula: suure Kanaema saabumine (7) Olev Remsu: alkoholipiirangute vastaste salamotiividest (3) Kultuur Krimikirjanik: minu sünnikodus oli vägivald igapäevane nähtus (1) Kultuuri lühid Sport Rekordisadu ujumise Eesti meistrivõistlustel Esimese poolaja supertöö tõi Kalevile karika Janne Ritsi suurepärased ja kangelaslikud päevad Peaminister Ratas: olen valmis tulevikus korvpalli panustama Koos Venemaa teflonministriga võib põhja minna ka jalgpalli MM Klavani staatus Liverpoolis on tõusuteel Võitlus kokkuleppemängude vastu kogub tuure Tarbija Inkassoabi tegevus tekitab küsimusi Tartu Tartu linnamuuseumi uus püsinäitus jäi kolmeks aastaks ootele Iidvanu konte uuriv noor arheoloog koolnute kättemaksu ei karda (1) Foore läheb väga vaja, aga raha nendeks pole (3) Koolipoiss veeretab mängides hindeid (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kinnipidamiskeskus maadleb piire kompavate asukatega

6 min lugemist
Olukord Harku kinnipamiskeksuses on mõne asüülitaotleja käitumise tõttu muutunud pingelisemaks. Murele juhtid kuu alguses korraldatud protestil tähelepanu ka üks keskuse asukas, kes kandis käes plakatit kirjaga: «Kolm asüülitaotlejat on hullud. See koht pole meile ohutu.» FOTO: Andres Putting / Delfi

Harku kinnipidamiskeskuses detsembri alguses toimunud elanike protesti põhjuseks on haruldane juhuste kokkusattumus: keskusesse on korraga sattunud kolm kinnipeetavat, kelle psühhiaatrid on tunnistanud oma käitumismustrilt manipuleerijateks.

Tellijale Tellijale

Nii põhjendab vähemalt viimastel kuudel toimunud mitut ebatavalist intsidenti kinnipidamiskeskuses korda hoidev politsei. «Tegemist on tõesti üsna haruldase olukorraga,» nendib kinnipidamiskeskuse juht Kristo Lensment. Ta peab silmas, et kuigi keskuse kodukorra piiride testimine on tavaline, sattub sinna siiski vaid üksikuid inimesi, kes on valmis selle nimel mängima oma tervisega.

Nüüd on neid seal kolm ja keskuse sisekliima on muutunud pingelisemaks. Sellest on aru saanud ka teised keskuse elanikud, kes detsembris valmistasid plakati kirjaga: «Kolm asüülitaotlejat on hullud. See koht pole meile ohutu.»

17.12.2016 20.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto