Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Saadikud soovivad ERRile sõltumatut eetikanõukogu

Tarmu Tammerk FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Neli riigikogu liiget tegid ettepaneku kaotada Eesti Rahvusringhäälingus (ERR) senine eetikanõuniku koht ning luua selle asemel ERRist sõltumatu eetikanõukogu. Praegune eetikanõunik peab sõltumatu eetikanõukogu vajadust ebaselgeks.

Tellijale Tellijale

«ERRi ajakirjanduseetika nõuniku ametikoht on loodud klassikalise meediaombudsmani mudeli põhjal,» ütles ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk. Tema sõnul on ajakirjanduseetika nõuniku ülesanne tegeleda vastulausete ja kaebustega ning jälgida ERRi tegevuse vastavust ajakirjanduseetika normidele ja tasakaalustatuse põhimõttele.

«Olen rahvusvahelise meediaombudsmanide organisatsiooni juhatuse liige, vahepeal ka selle roteeriv president. Selle organisatsiooni liikmena olen näinud, et ERRi ajakirjanduseetika nõuniku roll on üldjoontes samas võtmes tavapärase meediaombudsmani rolliga. Uue kollektiivse institutsiooni loomise vajadus on seetõttu ebaselge,» ütles Tammerk.

17.12.2016 20.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto