Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Elektriauto toetusega riiki tüssanuid ootab tagasinõue

Eletriautod. FOTO: Margus Ansu

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tahab rikkumiste tõttu tagasiulatuvalt hakata tagasi võtma toetusi, mis on antud elektriautode soetamiseks.

Selleks tegi ministeerium riigikogu keskkonnakomisjonile ettepaneku täiendada atmosfääriõhu kaitse seadust nii, et CO2-kvoodi müügist saadud tulust antud toetusi saaks kehtetuks tunnistada ja tagasi nõuda.

Ettepanek on ajendatud rohelise investeerimisskeemi «Elektriautode toetus» alusel antud toetuste nõuete rikkumistest. Toetuse tagasinõudmise otsuseid tagasiulatuvalt sundtäidetavaks muutes loodab sihtasutus KredEx nõuetevastaselt kasutatud toetused tagasi saada.

Muudatusettepanek ei käsitle üksnes KredExi jagatud toetuste tagasinõudmist, vaid ka keskkonnaministri, rahandusministri ja sotsiaalministri määruste alusel ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse antud toetusi.

Riigikogu keskkonnakomisjon saatis ettepaneku teistele ministeeriumitele arvamuse avaldamiseks kolmapäeval.

17.12.2016 20.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto