Sisukord
Arvamus
Postimees
20.12.2016
Eesti Millisest kuusest saab kena jõulupuu? Eesti Rahvusringhääling 90 Mälumäng Aasta pressisõber sai nimelise ruupori Horoskoop Male Tagakaas Palju õnne Eesti ehitusplatside räpane saladus (23) Riik lubab, et südamehaiged saavad kiiremini lõikusele Riigikohus teeb otsuse haldusreformi kohta Euroopa Liit kinnitas Partsi kontrollikoja liikmeks Pidulikult ristitud Leiger läheb liinile neljapäeval Majandus Majanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised Tartu Milli ähvardab hiigeltrahv maksupettuse eest (1) Riigi riskikapitali juhtimine läheb omadele Soorm: otsime HKscaniga sõbralikku lahutust (3) Iirimaa vaidlustab hiigelmaksunõude Apple’le Välismaa Filipiinide surnumatja soovib uimastisõja lõppu (1) Valuutafondi juht pääses soolaputkast Ankaras lasti maha Venemaa suursaadik Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Kataloonia iseseisvus - sinuga või sinuta? Arvamus Jaak Jõerüüt: mida mäletada aastast 2016? (2) Marcus Kolga: Eesti tõusis inimõiguste kaitsmisel teenäitajaks (3) Rannar Raba: tujurikkuja president (11) Postimees 1991. aastal: lugejaga vestleb ETV toimetaja Vahur Kersna Juhtkiri: võõrtööliste meelitamine sandikopikate eest on sigadus (3) Mart Raudsaare aasta 2016: ananassi külvamise uus katse (1) Kultuur Ajalehest pärit legend Sport Spordi lühiuudised Avameelse intervjuu andnud Johaug: mu ümber toimuv hirmutab mind Ajakirjanikud eelistasid kergejõustiklasi ja sõudjaid Eesti talisportlased on teel uue rekordi poole (1) Kalevi kodumängu nägemiseks tuleb töölt varakult lahkuda (2) Tribuntsovi pettumuste aasta Põhjatu rahaauk tekitab jalgpallimaailmas ärevust Tartu Avo Blankin: Kolm viimase hetke ettepanekut haldusreformi päästmiseks Veeteede amet välistas Emajõge sulgeva pontoonsilla (7) Juhtkiri: kelle mugavus ikkagi maksab? Linnad paugutavad aastalõpul mullusest uhkemalt (3) Uue maja ehitus teeb jalakäijate elu keeruliseks (1) Teehooldajatele tõotavad tulla ärevad jõulupühad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1991. aastal: lugejaga vestleb ETV toimetaja Vahur Kersna

1 min lugemist
Vahur Kersna FOTO: ERR

Saaremaa, 15. mai 1990. Proua Havi on just lõpetanud loomade talitamise ning valmistub magama heitma. Korraga kuuleb ta, et esikus naerdakse. «Ahaa,» mõtleb proua Havi, «abikaasa Kalju on kevadkülvilt koju jõudnud.» «Tõusin üles,» jätkab ta, «et minna vaatama, kellega ta seal naerab. Teen esikuukse lahti ja vaatan – ei olegi Kalju! Oli hoopis... ma sain kohe aru, kellega on tegemist – olen neid teie saateid näinud.»

Võibolla oli see Saaremaa taluperenaise pillatud lause suurim tasu, mis me pooleteise aasta jooksul ETV-s tehtud saatesarja «Monoloog Tundmatuga» eest saada võisime. Miks? Et sellele vastata, astume kõigepealt paar sammu kõrvale.

On tähele pandud, et mida ebastabiilsem on ühiskond, seda rohkem leiavad selles kõnepinda müstitsismi, maagia ning okultismi kõikvõimalikud vormid. See on sotsiaalpsühholoogiliselt mõistetav, nagu ka see, et stabiilne ühiskond püüab niisugused nähtused avalikkuse ees kas täielikult maha vaikida või need kanaliseerida.

Kuna televisioon on kõigest üks ühiskonna kommunikatiivsete, ideoloogiliste, psühholoogiliste vajaduste peegel ning rahuldamise vahend, siis on selge, et vajadus saate järele salapärasest ja põnevast UFO-maailmast oli 1990. aastaks meil olemas mitte ainult tegijates. Ja mitte ainult ETV-s./---/

20.12.1991

Seotud lood
19.12.2016 21.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto