N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tribuntsovi pettumuste aasta

Kadi Parts
Tribuntsovi pettumuste aasta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
12DETSEMBER2015, Lääne-Virumaa,TAMSALU
ralf tribuntsov

Fotol: UJUMINE, MAAKONNA MEISTRIVÕISTLUSED UJUMISES
12DETSEMBER2015, Lääne-Virumaa,TAMSALU ralf tribuntsov Fotol: UJUMINE, MAAKONNA MEISTRIVÕISTLUSED UJUMISES Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Eesti ujumistippude hulka kuuluv Ralf Tribuntsov jättis USAs selja taha oma kolmanda aasta, mis möödus oodatust raskemalt ning valmistas noormehe enda sõnul pettumust. 22-aastane talent tunnistas aga, et sai õigel ajal oma vitsad kätte ja tulevik paistab taas helge.

Lõppenud nädalavahetusel kogunesid ujujad Kalev SPAs peetud ujumise lühiraja Eesti meistrivõistlustele ja teiste hulgas oli kodustele võistlustele sõitnud ka Tribuntsov. Lõuna-Californias õppiva ujumistalendi aasta pole olnud kerge, sest just tema oli see, kes pikka aega oli kinni augustis Rio de Janeiros toimunud olümpiamängude kohas, mis Eestile eraldati. Paraku jäi Rakverest pärit noormehel Brasiiliasse sõitmata, sest FINA punktitabeli järgi napsas üsna viimasel hetkel koha endale Garanti Ujumisklubi esindav Martin Allikvee.

Praegu kodumaal puhkav Tribuntsov tunnistas, et OMilt eemalejäämine oli kurb. «Martini üle oli loomulikult väga hea meel, sest ta oli selle koha täielikult ära teeninud, aga enda kohta võin küll öelda, et see viimane aasta on olnud pettumus ja ka sellest kohast ilmajäämine oli pettumus,» nentis loo kangelane, kes alles kaks nädalat tagasi pidi eemale jääma ka Kanadas toimunud MMist, kuhu tal oli lunastatud koht A-normatiiviga. Paraku ei võimaldanud USA ülikoolide süsteem Tribuntsovil tiitlivõistlustele sõita, sest samal ajal tuli sooritada eksameid. «See oli jah pettumus, sest usun, et poolfinaalikoht poleks võimatu olnud ja oleksin seal võinud hea aja ujuda küll,» rääkis Tribuntsov veel ühest tagasilöögist, mis teda lõppeval aastal tabas.

Probleemide põhjust lahates selgitas ta, et peeglisse tuleb vaadata nii temal endal kui treeneril: «Eks mul olid enda vead ja treeneriga olid ka arusaamatused. Ma olen selline inimene, et kui mulle öeldakse, et tuleb mingit moodi asju teha, siis ma ikka mõtlen, kas see on õige. Aga tuleb jah öelda, et omad vitsad peksid sel aastal.»

Raskuste taga oli Tribuntsovi sõnul paratamatus, et tegemist oli olümpia-aastaga. «Kuna mu treener on tuntud olümpiatreener, siis oli tal endal suurem pinge peal ning kogu olukord oli selline närviline. Mina kaotasin usalduse tema suhtes ja sealt need probleemid tulid, aga nüüd, kui ta on suutnud jälle mu usalduse võita, siis peaks kõik paremaks minema,» vaatas noormees lootusrikkalt tulevikku.

Kui viimane aasta möödus Tribuntsovile keeruliselt, siis üldises plaanis on ta eluga USAs igati rahul. «See on olnud mu elu parim otsus, tegemist on väga põneva perioodiga, kus saan silmaringi avardada,» kiitis Tribuntsov küll üldist seisu, kuigi tunnistas, et sportlikus plaanis pole ehk areng olnud hüppeline. «Tulemused pikas basseinis on läinud paremaks küll, aga mitte päris nii palju, kui oleksin lootnud. Aga usun, et nüüd, kui saan ise juba rohkem pihta asjale ja ka treeneriga oleme jälle üksmeelel, siis hakkab kõik ülesmäge minema,» kordas ta oma mõtet, et probleemid treeneriga on nüüdseks seljatatud.

Töö USAs jätkub meie talendil juba uuel nädalal, sest puhkust anti ülikoolist kümne päeva jagu ja kuigi jõululaupäeva saab Tribuntsov Eestis veeta, siis juba pühapäeval tuleb ära lennata. Kodus peetud Eesti meistrivõistlustel sai Tribuntsov seekord kaela viis medalit – kolm kulda, ühe hõbeda ja ühe pronksi. «Võib rahule jääda küll, sest näiteks 50 meetri liblikas tuli hea aeg. 100 meetri kompleksi distantsil oleks tahtnud ehk paremat tulemust, aga üldiselt olen niigi üllatunud, et viimasel ajal nii häid tulemusi olen teinud. Üldiselt tundub, et praegu jagub mul nii vastupidavust kui ka kiirust, nii et nende pealt on hea vastu minna märtsis toimuvatele USA ülikoolide meistrivõistlustele,» võttis Tribuntsov hetkeseisu kokku.

Eesti meistrivõistlustel püstitati seitse rekordit

Eile tõmmati joon alla tänavustele ujumise lühiraja Eesti meistrivõistlustele, kus viimasel võistluspäeval püstitati kaks Eesti rekordit. Daniel Zaitsev sai eilsel võistluspäeval ajaga 23,27 enda nimele uue rekordi 50 meetri liblikujumises, Kätlin Sepp omakorda püstitas uue tippmargi 200 meetri seliliujumises, kus uuteks rekordinumbriteks on 2.11,66.

«Vägev, et aasta lõpus veel püssirohtu jagub ja ikka rekordeid ujutakse,» kiitis Riho Aljand, kes veel viimaseid päevi on ametlikult Eesti koondise peatreener. «Ja hea meel, et need ujuti kodupubliku ees, sest see on iga ujuja jaoks super tunne ja siis on rekordil tavapärasest magusam mekk,» lisas Aljand.

Kokku värskendati kolme päeva jooksul seitset Eesti täiskasvanute tippmarki ja Aljandi sõnul oli konkurents korralik: «Tore, et kodune konkurents on väga kõrge. Lisaks on hea meel selle üle, et täiskasvanud ujujate osakaal on palju tõusnud ja peaksime tegema kõik, et see ei langeks, vaid püsiks. See annab meie tulemuslikkusele palju juurde.»

Märksõnad
Tagasi üles