Sisukord
Uudised
Postimees
20.12.2016
Eesti Millisest kuusest saab kena jõulupuu? Eesti Rahvusringhääling 90 Mälumäng Aasta pressisõber sai nimelise ruupori Horoskoop Male Tagakaas Palju õnne Eesti ehitusplatside räpane saladus (23) Riik lubab, et südamehaiged saavad kiiremini lõikusele Riigikohus teeb otsuse haldusreformi kohta Euroopa Liit kinnitas Partsi kontrollikoja liikmeks Pidulikult ristitud Leiger läheb liinile neljapäeval Majandus Majanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised Tartu Milli ähvardab hiigeltrahv maksupettuse eest (1) Riigi riskikapitali juhtimine läheb omadele Soorm: otsime HKscaniga sõbralikku lahutust (3) Iirimaa vaidlustab hiigelmaksunõude Apple’le Välismaa Filipiinide surnumatja soovib uimastisõja lõppu (1) Valuutafondi juht pääses soolaputkast Ankaras lasti maha Venemaa suursaadik Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Kataloonia iseseisvus - sinuga või sinuta? Arvamus Jaak Jõerüüt: mida mäletada aastast 2016? (2) Marcus Kolga: Eesti tõusis inimõiguste kaitsmisel teenäitajaks (3) Rannar Raba: tujurikkuja president (11) Postimees 1991. aastal: lugejaga vestleb ETV toimetaja Vahur Kersna Juhtkiri: võõrtööliste meelitamine sandikopikate eest on sigadus (3) Mart Raudsaare aasta 2016: ananassi külvamise uus katse (1) Kultuur Ajalehest pärit legend Sport Spordi lühiuudised Avameelse intervjuu andnud Johaug: mu ümber toimuv hirmutab mind Ajakirjanikud eelistasid kergejõustiklasi ja sõudjaid Eesti talisportlased on teel uue rekordi poole (1) Kalevi kodumängu nägemiseks tuleb töölt varakult lahkuda (2) Tribuntsovi pettumuste aasta Põhjatu rahaauk tekitab jalgpallimaailmas ärevust Tartu Avo Blankin: Kolm viimase hetke ettepanekut haldusreformi päästmiseks Veeteede amet välistas Emajõge sulgeva pontoonsilla (7) Juhtkiri: kelle mugavus ikkagi maksab? Linnad paugutavad aastalõpul mullusest uhkemalt (3) Uue maja ehitus teeb jalakäijate elu keeruliseks (1) Teehooldajatele tõotavad tulla ärevad jõulupühad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uue maja ehitus teeb jalakäijate elu keeruliseks

2 min lugemist
Kitsa tänava trepil liiklejad peavad kevadeni arvestama, et trepi ülemine ots on suletud. FOTO: Margus Ansu

Tartu linna ajutise liikluskorralduse peaspetsialisti Toomas Henno sõnul on Kitsas 5 hoone ehitaja Rand ja Tuulberg taotlenud linnalt kõnnitee sulgemise luba. Sulgemise ajaks on ajutine läbipääs rajatud läbi pargi haljasala.

Luba taotleti 24. oktoobrist järgmise aasta 30. maini. Seitsmekuulise sulgemise eest maksab ehitaja linnale 950 eurot.

Ehitaja hooldab

Rand ja Tuulbergi projektijuht Toomas Karro ütles Tartu Postimehele, et trepi osaline sulgemine oli möödapääsmatu, kuna uue hoone ehitustegevus ei oleks kuidagi Kitsas 5 krundile ära mahtunud. 

«Kogu see krunt on väga kitsas ning teisiti ei olnud võimalik. Maja on selliselt projekteeritud ja ehitusel on oma tehnoloogia. Meie kasutame oma võimalused ära,» selgitas ta. 

Karro sõnul on ajutine kõnnitee linna maal ja selle hoolduse eest vastutab ehitaja. «Mina hooldan seda,» sõnas Karro. Ta ei varjanud, et ajutine ebamugavus on tekitanud mõnes jalakäijas ka pahameelt.

«Eelmisel nädalal oli keegi linna helistanud ja pahandanud. Pärast seda panime sinna kohe veel lisapiirded, mida saab käsipuuna kasutada. Meil on hoolduseks ka soola ja liiva varutud ning vajaduse korral lükkame lund,» lausus Karro. Tema sõnul jääb trepi ülemine osa suletuks uue maja valmimiseni.

Kõnealust kinnistut arendab Vallikraavi Kinnisvara. Projekti järgi kerkib Kitsa tänava äärde kolmekorruseline äriruumidega kortermaja. 

Hoonesse on planeeritud 15 korterit, millest kahe- ja kolmetoalised jäävad esimesele ja teisele korrusele ning suuremad, neljatoalised kolmandale korrusele. 

Korterid on kuni kolme meetri kõrguste lagedega ja suurte maast laeni ulatuvate akendega. Kõikidel korteritel on rõdu või terrass, kust avaneb vaade Toomemäele või Vanemuise teatrile. 

Autode parkimiskohad on kavandatud hoone alla parklasse. Keldrikorrusel asuvad ka tehnoruumid ja panipaigad.

Üks äripind

Vallikraavi Kinnisvara juhataja Indrek Rentel ütles, et kuigi ametlikku müüki pole veel alustatud, on esimesed huvilised juba infot küsinud. 

«Huvi on olnud, aga otseselt pole me eelmüüki veel teinud. Oleme oma ehituseelarvet vaadanud ja korrigeerinud. Kui saame ehitushinna paika, oleme valmis müügihinna välja ütlema,» lausus ta. 

Rentel arvas, et järgmise aasta alguses on ka täpne hinnainfo teada. 

Arendaja sõnul ulatub ehituse maksumus üle kolme miljoni euro. «Sellest tulenevalt on korterite ruutmeetrihind üle 3000 euro,» sõnas ta.

Renteli sõnul on hoonesse läbi kahe korruse planeeritud ka üks äripind. «See sobiks näiteks mõnele soliidsele advokaadibüroole või hambaravikabinetiks,» ütles ta. Rentel ei välistanud, et firma jätab selle omale ja üürib välja. 

Maja peaks valmima järgmise aasta juuni lõpus.

Peamiselt elumajaks planeeritud hoones on ka äripind, mille sissepääs jääb Kitsa tänava trepiga samale tasapinnale. / Eskiis FOTO: eskiis
Seotud lood
19.12.2016 21.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto