Sisukord
Maailm
Tänane leht
21.12.2016
Eesti Mälumäng Berliini jõulurõõmu varjutab lein (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Rajatav suusakeskus ei jää Lõuna-Eestile alla Tagakülg Kaljurand: valijameeste lubadused ei pidanud Valitsus sai haldusreformivaidluses pool võitu Eesti lühiuudised Suurim liiklushuligaan jäi vahele 22 rikkumisega (9) Kas Eesti metsa on tõesti nii palju juurde kasvanud, et seda rohkem raiuda? (5) Majandus HKScani juht: peamine probleem oli huvide konflikt Ukraina riigistas suurima erapanga Majanduse lühiuudised Korterihinnad kerkivad, kuid buumi pole oodata (1) Välismaa Berliini eestlased jõuluturul juhtunust Rünnakuid ja nurjatud rünnakuplaane Saksamaal Merkeli vaenlased asusid rünnakule (4) Islamistid näevad jõuluturgudes lihtsat sihtmärki Saksa õudusunenägu sai ilmsiks Türgi tasumistund seisab veel ees Arvamus Allan Sims: mis on metsa juurdekasv ja kuidas keskkonnaagentuur seda mõõdab (2) Erkki Bahovski: kas tuleb Mordor või saame elada edasi Kääbiklas? (11) Johanna Vahuri: milleks end ilmaasjata ohtu seada? Juhtkiri: eurooplaste tõehetked (20) Paul Varul: haldusreform – 5000 ei ole ainumäärav Kultuur Salapärase Tiiu Variku lugu ETV ekraanil Prantslased tulevad Vabale Lavale maailma parandama Sport Spordi lühiuudised Spordi lühiuudised Maailma kolmas mees peab leppima tugevuselt teise sarjaga Rallimees vahetab MM-sarja koolipingi vastu Klavan annab Kloppile kõvasti peamurdmist Purjetajad panevad end 1. jaanuaril jääkülmas vees proovile Ebareaalsed 61 kolmepunktiviset ühes mängus - kas Eesti treenerid laseks sel juhtuda? Pussitajast röövel seadis tipptennisisti karjääri ohtu (1) Tarbija Ravimid, mida tasub enne jõule varuda Tervisekülje lühemad lood Tartu Tartu kavandab Anne kanalile hiiglaslikku paadisadamat (2) Linn ehitab äpardunud mänguväljaku asemele uue Kohtuotsus isepäiseid vallajuhte ei heiduta Noor sõudja napsas treenerilt tippmargi Ajage aga nina püsti, Tartus jõulukuul vaatamist jätkub Õpilased meisterdasid lasteaiale kinke (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Merkeli vaenlased asusid rünnakule

3 min lugemist
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja riigi välisminister Frank-Walter Steinmeier eile Berliinis teel jõuluturu suunas. FOTO: Hannibal Hanschke/Reuters/Scanpix

Saksamaa liidukantslerit Angela Merkelit tabas Berliinis toimunud rünnaku järel ootuspärane immigratsiooni suhtes vaenulikumalt meelestatud poliitikute kriitika. Merkel teatas eile, mil juhtumi üksikasjad olid veel ebaselged, et kui süüdlaseks osutub migrant, oleks tegu tõeliselt kahetsusväärse juhtumiga.

Tellijale Tellijale

«Kui tuleb välja, et ründaja on pagulane, on see eriti võigas kõikidele sakslastele, kes on iga päev aktiivselt pagulasi aidanud, ning ka nendele inimestele, kes tõesti vajavad meie kaitset ja üritavad meie ühiskonda lõimuda,» ütles musta rõivastunud kantsler Berliinis ajakirjanikele.

Siiski ärgitas Merkel sakslasi hirmule mitte alla vanduma. «Me ei taha elada olukorras, mil hirm või kurjus meid halvab. Me leiame jõudu, et elada nii, nagu me Saksamaal elada tahame: vaba, ühtse ja avatuna,» lisas ta.

20.12.2016 22.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto