Sisukord
Uudised
Tänane leht
21.12.2016
Eesti Mälumäng Berliini jõulurõõmu varjutab lein (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Rajatav suusakeskus ei jää Lõuna-Eestile alla Tagakülg Kaljurand: valijameeste lubadused ei pidanud Valitsus sai haldusreformivaidluses pool võitu Eesti lühiuudised Suurim liiklushuligaan jäi vahele 22 rikkumisega (9) Kas Eesti metsa on tõesti nii palju juurde kasvanud, et seda rohkem raiuda? (5) Majandus HKScani juht: peamine probleem oli huvide konflikt Ukraina riigistas suurima erapanga Majanduse lühiuudised Korterihinnad kerkivad, kuid buumi pole oodata (1) Välismaa Berliini eestlased jõuluturul juhtunust Rünnakuid ja nurjatud rünnakuplaane Saksamaal Merkeli vaenlased asusid rünnakule (4) Islamistid näevad jõuluturgudes lihtsat sihtmärki Saksa õudusunenägu sai ilmsiks Türgi tasumistund seisab veel ees Arvamus Allan Sims: mis on metsa juurdekasv ja kuidas keskkonnaagentuur seda mõõdab (2) Erkki Bahovski: kas tuleb Mordor või saame elada edasi Kääbiklas? (11) Johanna Vahuri: milleks end ilmaasjata ohtu seada? Juhtkiri: eurooplaste tõehetked (20) Paul Varul: haldusreform – 5000 ei ole ainumäärav Kultuur Salapärase Tiiu Variku lugu ETV ekraanil Prantslased tulevad Vabale Lavale maailma parandama Sport Spordi lühiuudised Spordi lühiuudised Maailma kolmas mees peab leppima tugevuselt teise sarjaga Rallimees vahetab MM-sarja koolipingi vastu Klavan annab Kloppile kõvasti peamurdmist Purjetajad panevad end 1. jaanuaril jääkülmas vees proovile Ebareaalsed 61 kolmepunktiviset ühes mängus - kas Eesti treenerid laseks sel juhtuda? Pussitajast röövel seadis tipptennisisti karjääri ohtu (1) Tarbija Ravimid, mida tasub enne jõule varuda Tervisekülje lühemad lood Tartu Tartu kavandab Anne kanalile hiiglaslikku paadisadamat (2) Linn ehitab äpardunud mänguväljaku asemele uue Kohtuotsus isepäiseid vallajuhte ei heiduta Noor sõudja napsas treenerilt tippmargi Ajage aga nina püsti, Tartus jõulukuul vaatamist jätkub Õpilased meisterdasid lasteaiale kinke (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linn ehitab äpardunud mänguväljaku asemele uue

2 min lugemist
Praegu avaneb Tähe 98a pargis vaatepilt, kus mänguväljakust on järel vaid aed, kus lapsed käivad porist ilma trotsides siiski mängimas. FOTO: Margus Ansu / Postimees

Forseliuse pargis asub mänguväljak, mis on umbes neli aastat olnud avatud kasutusloata. Selle rajas sinna nüüdseks rahalistesse raskustesse sattunud OÜ Väike Karu, mis pidas varem lähedal lastehoidu.

Tellijale Tellijale

Kui Väike Karu Tähe tänaval sel sügisel tegevuse lõpetas, otsustas linn, et samasse kohta jääb avalik mänguväljak. Seetõttu lasi linn teha ekspertiisi, millest selgus, et atraktsioonid ei vastanud nõuetele. Muu hulgas oli mänguväljaku kiikedel-redelitel katkisi osi ning paneelides ja põhikonstruktsioonides olid sees vahed, mis pole lubatud.

OÜ Väike Karu taotles enam kui neli aastat tagasi linnalt maatükki aadressile Tähe 98a, et ehitada lastehoiule mänguväljak, mis oleks ka avalikus kasutuses. Kuigi väljaku juures oli ehituse ajal silt, et tellija on Tartu linnavalitsus, lasi selle siiski oma raha eest ehitada lastehoid. Tartu linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak selgitas, et tellijaks oli märgitud linnavalitsus, sest väljak rajati linna maale.

20.12.2016 22.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto