Sisukord
Välismaa
Tänane leht
31.12.2016
Eesti Dilbert Male Mälumäng Palju õnne Must aasta liikluses (5) Horoskoop Tagakülg Korsakipaar jõudis pärale Teatri Kodus tehti üheskoos suud magusaks Kaks protsenti pole piisav (3) Eesti lühiuudised Suur mure pani muidu diskreetsed ehitajad lobisema Originaalsest ideest sündis haarav lugu Eestist Kirjeldamatu viletsuse kirjeldamine (1) Kes tegi? Ise tegi! Välismaa Afganistani varjatud epideemia – poiste seksiorjus Bacha bāzī Välismaa lühiuudised: 31.12.2016 Obama sanktsioonid Venemaa vastu Ohvrite leidmise kadalipp Nihilismi ja koprofaagia aasta Arvamus Juhtkiri: meelekindlust! Eesti spordiaasta 2016 5 + 1 mõjukaimat sündmust (1) Tiit Tammaru, Kristina Kallas, Raul Eamets: eestluse ja Eesti rahvusriigi tulevik (28) Eesti spordi hea süsteem peab saama pettekujutelmast tegelikkuseks Kultuur 16 kultuurisündmust, mis mõjutasid 2016. aastat Sport Spordi lühiuudised Aare Hallikost saab Eesti esimene professionaalne vilemees Kas NHLi ahnuse tõttu jääb olümpiahoki tähtedeta? Red Bulli aina kasvav spordiimpeerium Eesti spordiaasta 2016 5 + 1 mõjukaimat sündmust (1) Eesti spordi hea süsteem peab saama pettekujutelmast tegelikkuseks AK Julgeolekuväljavaade 2017: diplomaatial saab olema veel suurem kaal (50) 16 kultuurisündmust, mis mõjutasid 2016. aastat Tiit Tammaru, Kristina Kallas, Raul Eamets: eestluse ja Eesti rahvusriigi tulevik (28) Savisaare poliitiline hääbumine keeras peenhäälestajate vindi maha (3) Maakera kumerus ja demokraatia jõudsid logistikasse (2) Arter Horoskoop 2017 Horoskoop In memoriam 2016 Aastalõpuintervjuu: Mis aeg see küll ometi on, Tõnu Õnnepalu? (10) Loomade särtsakas laulutrall Postimehe aasta parimad fotod ja videod Kinoteater teeb Tarantinot Suur spikker vana-aastaõhtu telekanalite surmaheitluseks Nii nad rääkisid…. Moepilk tulevikku Trennitrendid – mis meid uuel aastal liikuma paneb? Innovatsiooniaasta 2017: eestlased tahavad maailma vallutada, maailm vaatab itta Uue aasta toidutrendid: lilla, kookos, suudlid Ootame uusi häid uudiseid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Afganistani varjatud epideemia – poiste seksiorjus

4 min lugemist
Seksorjuses olnud afgaani poiss (paremal), pildistatud sel sügisel koos sugulasega. Poisi nime ega asukohta turvakaalutlustel ei avalikustata. FOTO: Aref Karimi/AFP/Scanpix

Shirin pulbitseb allasurutud raevust, kui hoiab käes oma mehe noorema venna fotot. Afganistanis möllab varjatud epideemia, mille ohvriteks on poisid, kes röövitakse ja sunnitakse seksorjusesse. Kohalik nimetus nähtuse kohta on bacha bāzī (sõna-sõnalt «mäng poistega» – toim).

Tellijale Tellijale

Uudisteagentuur AFP otsis üles 13 afgaani perekonda, kes on bacha bāzī tõttu lapsest ilma jäänud. Olukord on seda keerulisem, et laste ärakasutajad on tihti afgaani julgeolekujõud – mida muide toetavad lääneriigid. Ka Shirini mehe vend on just politseinike mängukann.

Nende intervjuude kaudu on võimalik heita pilk salajas hoitud maailma, kus pered püüavad päästa poegi ja lähisugulasi kombe käest, mis lubab neid orjastada ja vägistada. Shirin meenutas, et kui politseikomandör koos oma meestega neile koju tuli ja 13-aastase lapse kaasa viis, oli too vaid karjunud ja vingerdanud.

30.12.2016 03.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto