Sisukord
Ilu & mood
Tänane leht
31.12.2016
Eesti Dilbert Male Mälumäng Palju õnne Must aasta liikluses (5) Horoskoop Tagakülg Korsakipaar jõudis pärale Teatri Kodus tehti üheskoos suud magusaks Kaks protsenti pole piisav (3) Eesti lühiuudised Suur mure pani muidu diskreetsed ehitajad lobisema Originaalsest ideest sündis haarav lugu Eestist Kirjeldamatu viletsuse kirjeldamine (1) Kes tegi? Ise tegi! Välismaa Afganistani varjatud epideemia – poiste seksiorjus Bacha bāzī Välismaa lühiuudised: 31.12.2016 Obama sanktsioonid Venemaa vastu Ohvrite leidmise kadalipp Nihilismi ja koprofaagia aasta Arvamus Juhtkiri: meelekindlust! Eesti spordiaasta 2016 5 + 1 mõjukaimat sündmust (1) Tiit Tammaru, Kristina Kallas, Raul Eamets: eestluse ja Eesti rahvusriigi tulevik (28) Eesti spordi hea süsteem peab saama pettekujutelmast tegelikkuseks Kultuur 16 kultuurisündmust, mis mõjutasid 2016. aastat Sport Spordi lühiuudised Aare Hallikost saab Eesti esimene professionaalne vilemees Kas NHLi ahnuse tõttu jääb olümpiahoki tähtedeta? Red Bulli aina kasvav spordiimpeerium Eesti spordiaasta 2016 5 + 1 mõjukaimat sündmust (1) Eesti spordi hea süsteem peab saama pettekujutelmast tegelikkuseks AK Julgeolekuväljavaade 2017: diplomaatial saab olema veel suurem kaal (50) 16 kultuurisündmust, mis mõjutasid 2016. aastat Tiit Tammaru, Kristina Kallas, Raul Eamets: eestluse ja Eesti rahvusriigi tulevik (28) Savisaare poliitiline hääbumine keeras peenhäälestajate vindi maha (3) Maakera kumerus ja demokraatia jõudsid logistikasse (2) Arter Horoskoop 2017 Horoskoop In memoriam 2016 Aastalõpuintervjuu: Mis aeg see küll ometi on, Tõnu Õnnepalu? (10) Loomade särtsakas laulutrall Postimehe aasta parimad fotod ja videod Kinoteater teeb Tarantinot Suur spikker vana-aastaõhtu telekanalite surmaheitluseks Nii nad rääkisid…. Moepilk tulevikku Trennitrendid – mis meid uuel aastal liikuma paneb? Innovatsiooniaasta 2017: eestlased tahavad maailma vallutada, maailm vaatab itta Uue aasta toidutrendid: lilla, kookos, suudlid Ootame uusi häid uudiseid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Moepilk tulevikku

6 min lugemist
  • 2017 aasta on kohe käes - mis on moes, mis täiesti ajast ja arust?
  • Tooni annavad tervis, hoolivus ja alternatiivne stilistika.
  • Värvipaletil on tähtsad roheline, kollane, valge, khaki, sinine ja roosa.
Marni. FOTO: SCANPIX

​Mis on moes homme? Kiirgaloppi kihutavas moemaailmas on täna juba eilne päev! Ainus võimalus ellu jääda on hoida pilk tulevikuhorisondil. Saabumas on trendid, mis kuulutavad rahu ja  looduslähedust ning mida vürtsitab terve rivi lõbusaid kiikse.

Tellijale Tellijale

Enne kui detailidesse uppuda, tasub heita kiirpilk üle meeleolude. Muutunud on tohutult palju, nii stilistikas kui ka hoiakutes. Näiteks on inimeste tähelepanu pöördunud välistelt väärtustelt üha enam sisemaailma – tähtsam kui ilus fassaad püsti panna on mõista, kes sa tegelikult oled. Ja milleks siin oled. Moe paraadliku ja edeva olemusega see justkui üleüldse kokku ei kõlaks, kuid päris nii see pole. Ka lihtsat, puhast ja vaimsema fookusega eluvaadet on võimalik riietuse kaudu väljendada. Jaa, tegite õige järelduse – paljuski just sellele tugineb mitu hooaega jutti moetüüri hoidnud minimalistlik esteetika. Vähe detaile, värve, efekte – et kandjale endale ning tema mõtetele oleks samuti ruumi. Sama filosoofiat toetab ka kiirmoekire jätkuv vaibumine ning aeglase moe eelistamine. Tõsi, endiselt leidub neid, kes ka masstootmise koopiaid kannavad, kuid nende vanusepiir nihkub üha allapoole ning kandjatering aheneb igal laiuskraadil. Edukamad on projektid, kus kaubandushiid teeb limiteeritud kollektsioonis koostööd mõne nimeka ja omanäolise käekirjaga loojaga, mis tõotab enam isikupära, kvaliteeti ja meeldejäävaid kiikse. Loogika on lihtne – mida ausamalt endasse vaadata, seda vähem on hirme. Nii vabaneb mängulust, julgus eelistada riietes ja aksessuaarides midagi erilist.

Marni. / Scanpix FOTO: SCANPIX
30.12.2016 03.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto