Sisukord
Arvamus
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (1) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (13) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ants Nõmper: heategevus teenuse osaks

4 min lugemist
Ants Nõmper FOTO: Erakogu

Tahtmine heategevuseks annetada on olemas, aga praktikas osutub asja korraldamine sageli liiga tülikaks. Annetamine tuleb teha ja seda saab teha palju mugavamaks, leiab vandeadvokaat Ants Nõmper ja teeb ridamisi konkreetseid ettepanekuid.

Tellijale

Palju on räägitud sellest, et Eesti peab olema riik, kus on lihtne äri teha. Selline püüdlus on õige, kuid Eesti elu saab paremaks muuta mitte ainult oma riigile nõudmisi esitades, vaid ka seeläbi, et ettevõtted ja organisatsioonid ise ennast muudaksid. Eestis võiks igaüks võtta eesmärgiks kujundada oma toode või teenus selliselt, et heategevus oleks selle toote või teenuse osa.

Võimalusi ja häid näiteid on selliseks kujundamiseks palju. Pandipakendit ära viies on võimalus ühe nupulevajutusega annetada raha laste teatrikülastuseks. Mõnes oksjoniportaalis on ostu sooritades võimalik valida rippmenüüst kahe klikiga nii organisatsioon, kellele annetatakse, kui ka annetatav summa. Sama lähenemist saaks ilmselt kasutada iga e-pood, sõltumata sellest, mida seal müüakse. Supermarketite kassade juures on kastikesed, kuhu saab tagastatava või muidu rahakotti koormava peenraha sisestada. Välismaal on mõni hotellikett, kes küsib luba lisada arvele paar eurot selleks, et võidelda rinnavähiga. Jõuluajal jõulupuud ostes läks ühe kuusemüüja juures igalt müüdud kuuselt üks euro heategevuseks. Pangateenused kasutades kogud punkte, mida on võimalik ise kasutada või ka ära annetada. Mobiilioperaatorid ei võta teenustasu jõulude ajal annetustelefonidele helistamise eest.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto