Sisukord
Arvamus
Postimees
22.12.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Mida väiksem, seda magusam Vaher tõstab politseijuhtide palka (6) Eesti lühiuudised 22.12 Palju raha, suured ootused (11) Maailma väljakutsed on igale riigile üksi olles liiga suured (10) Majandus Eelarve panustab korralikule palgatõusule Majanduse lühiuudised Noored võtavad üha agaramalt kodulaenu Välismajanduse lühiuudised 22.12 Sünteetiliste teemantide müük kasvab Välismaa Välismaa lühiuudised 21.12.2016 Ivanka Trump pehmendab isa karmi mainet Saksa politsei jätkab jahti ründajale (1) Joonisfilm tõi valgevenelasele pika pagulaselu Poola liigub teadmata suunas Välismaa lühiuudised 22.10.2016 Arvamus Daniel Pipes: kuidas minimeerida vigu Lähis-Idas – mõned soovitused Donald Trumpile (4) Hanno Pevkur: suurriigid sunnivad meid pingutama (3) Ants Nõmper: heategevus teenuse osaks Postimees 1936. aastal: rahvuskogu kandidaadi laimaja vangi Noored võtavad üha agaramalt kodulaenu Kaur Maran: üks sogane metsamure (3) Juhtkiri: haldusreform ei jää toppama. Aga riigireform? (2) Jaanus Heinsar: kuidas valmistuda kaasaegse maailma ohtudega toime tulemiseks (2) Kultuur Tiit Aleksejev: kirjutamine on põhjalik lugemine Portreelood postsotsialistlikust Poolast Sport Suusaliidu sisesõda jätkub täie hooga (7) Treial mängib Tšehhis taas tempomehena ja ootab kuulmist tagasi Maailma vallutamine algab Londonist Kas vanameister aitab soomlase maailma parimasse vormel-1 tiimi? Leok räägib vaikselt, aga unistab suurelt Tarbija Mida väiksem, seda magusam Suur maitseproov: kust saab parimaid mandariine? Tartu Marek Doronini lahkumismäng toob platsile Tartu kõigi aegade korvpallitähed Kommunistide punane minevik jõuab kõige täiega Tartusse (1) Linnavalitsus andis ülikooli IT-maja projekteerimiseks rohelise tule Miks on ERMi lett Kvartalis lahti ainult kaks tundi päevas? (1) Kuusk loob õige pühadetunde, olgu ilm või riigikord milline tahes (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ants Nõmper: heategevus teenuse osaks

4 min lugemist
Ants Nõmper FOTO: Erakogu

Tahtmine heategevuseks annetada on olemas, aga praktikas osutub asja korraldamine sageli liiga tülikaks. Annetamine tuleb teha ja seda saab teha palju mugavamaks, leiab vandeadvokaat Ants Nõmper ja teeb ridamisi konkreetseid ettepanekuid.

Tellijale Tellijale

Palju on räägitud sellest, et Eesti peab olema riik, kus on lihtne äri teha. Selline püüdlus on õige, kuid Eesti elu saab paremaks muuta mitte ainult oma riigile nõudmisi esitades, vaid ka seeläbi, et ettevõtted ja organisatsioonid ise ennast muudaksid. Eestis võiks igaüks võtta eesmärgiks kujundada oma toode või teenus selliselt, et heategevus oleks selle toote või teenuse osa.

Võimalusi ja häid näiteid on selliseks kujundamiseks palju. Pandipakendit ära viies on võimalus ühe nupulevajutusega annetada raha laste teatrikülastuseks. Mõnes oksjoniportaalis on ostu sooritades võimalik valida rippmenüüst kahe klikiga nii organisatsioon, kellele annetatakse, kui ka annetatav summa. Sama lähenemist saaks ilmselt kasutada iga e-pood, sõltumata sellest, mida seal müüakse. Supermarketite kassade juures on kastikesed, kuhu saab tagastatava või muidu rahakotti koormava peenraha sisestada. Välismaal on mõni hotellikett, kes küsib luba lisada arvele paar eurot selleks, et võidelda rinnavähiga. Jõuluajal jõulupuud ostes läks ühe kuusemüüja juures igalt müüdud kuuselt üks euro heategevuseks. Pangateenused kasutades kogud punkte, mida on võimalik ise kasutada või ka ära annetada. Mobiilioperaatorid ei võta teenustasu jõulude ajal annetustelefonidele helistamise eest.

21.12.2016 23.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto