Sisukord
Sport
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (1) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (13) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Maailma vallutamine algab Londonist

3 min lugemist
Jacksonville Jaguarsi mängumees Jonathan Cyprien tunneb end Londonis juba üsna koduselt. FOTO: Tim Ireland/AP/Scanpix

Ameerika jalgpalli profiliiga NFL liigub tasa ja targu maailma vallutamise poole. London on sisuliselt juba langenud, järgneb ülejäänud Euroopa ning seejärel juba Aasia ja Austraalia.

Tellijale

See spetsiifiline ameeriklaste mäng jääb suurele osale eurooplastest üsna arusaamatuks. Samal ajal on Ameerika Ühendriikides tegemist ühe kõige populaarsema spordialaga ning see omakorda tõestab, et potentsiaal ülejäänud maailmale meeldida on kindlasti olemas.

Tegelikult alustas NFL Euroopa suunas töötamist juba 1980. aastatel, kui hakati välja arendama Euroopas baseeruvat liigat, mis kandis erinevatel aegadel nimesid World League of American Football (WLAF), NFL Europe ja NFL Europa. Aastatel 1991–2007 olid oma meeskonnad olemas nii Saksamaal, Suurbritannial, Hispaanial kui Hollandil, kuid liiga ei saavutanud kunagi loodetud menu. Suurem osa klubisid olid ikkagi Põhja-Ameerikast ning seal mängisid noored mehed, kelle eesmärk oli võimalikult kiiresti nn päris NFLi jõuda.

2007. aastal tehti NFL Europale lõpp ning alustati uue projektiga, mis pidi eurooplasteni tooma kõige kõrgemal tasemel Ameerika jalgpalli. Sama aasta 28. oktoobril toimus Londonis Wembley staadionil NFLi põhihooaja mäng, kus 81 000 pealtvaataja ees kohtusid New York Giants ja Miami Doplphins.

Sellest hetkest alates on tegelikult selge, et NFLi jaoks on Euroopas valla tohutu turg ning raha vedeleb otsekui maas. Jääb ainult üleskorjamise vaev, kuid seda tahetakse teha targalt ja kiirustamata.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto