Maailma vallutamine algab Londonist

Jacksonville Jaguarsi mängumees Jonathan Cyprien tunneb end Londonis juba üsna koduselt. FOTO: Tim Ireland/AP/Scanpix

Ameerika jalgpalli profiliiga NFL liigub tasa ja targu maailma vallutamise poole. London on sisuliselt juba langenud, järgneb ülejäänud Euroopa ning seejärel juba Aasia ja Austraalia.

Tellijale Tellijale

See spetsiifiline ameeriklaste mäng jääb suurele osale eurooplastest üsna arusaamatuks. Samal ajal on Ameerika Ühendriikides tegemist ühe kõige populaarsema spordialaga ning see omakorda tõestab, et potentsiaal ülejäänud maailmale meeldida on kindlasti olemas.

Tegelikult alustas NFL Euroopa suunas töötamist juba 1980. aastatel, kui hakati välja arendama Euroopas baseeruvat liigat, mis kandis erinevatel aegadel nimesid World League of American Football (WLAF), NFL Europe ja NFL Europa. Aastatel 1991–2007 olid oma meeskonnad olemas nii Saksamaal, Suurbritannial, Hispaanial kui Hollandil, kuid liiga ei saavutanud kunagi loodetud menu. Suurem osa klubisid olid ikkagi Põhja-Ameerikast ning seal mängisid noored mehed, kelle eesmärk oli võimalikult kiiresti nn päris NFLi jõuda.

2007. aastal tehti NFL Europale lõpp ning alustati uue projektiga, mis pidi eurooplasteni tooma kõige kõrgemal tasemel Ameerika jalgpalli. Sama aasta 28. oktoobril toimus Londonis Wembley staadionil NFLi põhihooaja mäng, kus 81 000 pealtvaataja ees kohtusid New York Giants ja Miami Doplphins.

Sellest hetkest alates on tegelikult selge, et NFLi jaoks on Euroopas valla tohutu turg ning raha vedeleb otsekui maas. Jääb ainult üleskorjamise vaev, kuid seda tahetakse teha targalt ja kiirustamata.

21.12.2016 23.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto