Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (28) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun (1) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (1) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1936. aastal: rahvuskogu kandidaadi laimaja vangi

1 min lugemist

Sauna riietehoidja levitas saunaliste keskel valeteateid.

Tartu 4. jaoskonnakohtunik karistas täna Pargi sauna rõivastehoidjat Lauren’i Rahvuskogu kandidaadi Paul Kanariku kohta laimujuttude levitamise pärast ühekuise vangistusega.

Nagu tunnistajate seletustest selgus, andis protsessiks põhjusi see, et novembrikuus Pargi sauna üldsauna rõivastehoiuruumis riietehoidja Lauren oli saunalistele rääkinud juttu, mille kohta P.Kanarik leidis, et see tema kui Rahvuskogu kandidaadi kohta on vale ja sisaldab laimu.

Lauren võeti vastutusele Rahvuskogu moodustamise seaduse par. 105 alusel, mis näeb ette kuni aasta vangistuskaristust süüdlasele selles, et ta kandidaatide esitamiskirjade esitamise silmapilgust kuni valimiste lõpuni avaldas valeteateid, mis puutuvad kandidaadi isikusse või eraellu ja mille otstarbeks oli valijate usalduse hävitamine tema vastu.

Asja kohtulikul arutusel selgus tunnistajate seletustest, et kaebealuse süü eelpooltähendatud juttude levitamise on kindlaks tehtud.

Kanariku volinik omalt poolt esitas kohtule politsei poolt väljaantud tõenduse, et Paul Kanarik on karistamata isik.

22.12.1936

Seotud lood
    28.02.2020 29.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto