Sisukord
Maailm
Postimees
27.12.2016
Eesti Kaks Hiiu valda ajavad jonni Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakaas Horoskoop Limonaadimaks ilmselt piimatooteid ei puuduta Eesti merekaitse neli valikut Jõuluvanad möllasid jõululaupäeval lainetes Riik vajab sõjalaevu, koptereid ja kaldaradarivõrku (22) Põllumehed tulevad ükskord Toompeale valitsust tänama (3) Majandus Norra investeerib vaid jätkusuutlikkusse Ettevõtted pöörduvad üha enam töövaidluskomisjoni Majanduse lühiuudised Internetihiiud viivad Eestist välja miljoneid (4) Välismaa KOMMENTAAR: Kõige taga paistab ikkagi Süüria sõda (5) Hololei: lausa piinlik öelda, aga transpordis oli hea aasta Terroriakti ei peeta tõenäoliseks Ungari piirilinna isepäine meer keelas burka ja homoseksuaalsuse (2) Välismaa lühiuudised: 26.12.2016 Arvamus Ahto Lobjakas: pilves parved (12) Jaak Uibu: on aeg rahvastikukriisi lahendama hakata (23) Taavi Minnik: Oudekki Loone hüperboloid (33) Rait Maruste: vilets algus, proua president (36) Jüri Allik ja Karin Täht: mis seletab meie laste edu PISA testis? (3) Postimees 1945. aastal: agitaator sm. Aleksander Kirchbaum Juhtkiri: Süüria sõja ohvrid (1) Kultuur Jää hüvasti, valge soulimees! Tahte triumf Sport Spordi lühiuudised Saarepuu: kogu meie MMi koondis suudab sõita 30 parema hulka (1) Teadlased: võit teeb fännid enesekindlamaks ja seksikamaks Lennupiloodist vanameister asub noori kimbutama Mitmes mängus saab Klavan seitsme päeva jooksul platsile joosta? Tartu Võidutöö kaunistab kohaliku põllumehe jõulukaarte Raatuse kool jagab end remondi ajal kahte majja (1) Tegusates linnalaagrites läheb koolivaheaeg asja ette Priit Pullerits: Mati Alaveri suur kättemaks (7) Jalgpall peab olema lõbus, muidu lapsed ei mängi Pianist Tanel Joamets: minu loomusega sobib Skrjabin (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ungari piirilinna isepäine meer keelas burka ja homoseksuaalsuse

4 min lugemist
Asotthalomi linnapea ja Jobbiku aseesimees Laszlo Toroczkai traataia taustal. FOTO: Laszlo Balogh/Reuters/Scanpix

Islami palvusekutsete, burkade ja homoseksuaalsuse keelustamine on vaid üksikud näited Ásotthalomi linnapea vastuolulistest sammudest.

Tellijale Tellijale

Kui Ásotthalom asuks kusagil mujal, võiks see olla lihtsalt üks järjekordne unine Ungari linnake kiriku, paari kaupluse ja kohaliku baariga. Ümbruskaudne Lõuna-Alföldi piirkond on tuntud enam-vähem selle poolest, et 19. sajandil elas seal kuulus Ungari lindprii Sándor Rózsa, kelle auks nüüd igal aastal lindpriide festivali peetakse.

Kuigi mitte see ei ole põhjus, miks 3800 elanikuga asula on viimasel ajal tähelepanu keskpunkti sattunud. Ásotthalom juhtub nimelt asuma täpselt Ungari ja Serbia piiril, Balkani rändekoridori keskel, mida mööda kümned tuhanded migrandid Lääne-Euroopasse liiguvad.

Lisaks on see koht, kus kohalik omavalitsus 23. novembril hulga vastuolulisi seadusi vastu võttis. Nimelt keelasid sealsed võimud ära järgmised asjad: muessinide (islami palvusele kutsujate) tegevuse ja mošeede ehitamise; burka, hijab’i, šadoori ja burkiinide kandmise ning igasuguse propaganda, mis ei näita abielu ja perekonda mehe ja naise vahelise liiduna.

23.12.2016 28.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto