Sisukord
Eesti
Postimees
23.12.2016
Eesti Vägivaldsed surmad on meeste maailm Mälumäng Bordellis käinud diplomaat polnud akrediteeritud Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Tagakülg Munemine enne pühi Pärnumaa taluperenaine Maarja – inglite ema Majandus Karm alkoholipakett läheb leevendamisele (5) Majanduse lühiuudised Maapoe pidaja: kallima napsu riiulilt pühime niikuinii juba ainult tolmu (1) Mihklipäev tapamajas (7) Välismaa Tõendid viitavad üha selgemalt tuneeslasele Esimene ohver (3) Iskanderid kui asi iseeneses Kaliningradi jaoks (3) Mõrvatud diplomaat (1) Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: lumetorm tõi valged jõulud Juhtkiri: jõulupühad – see on rahuprotsess Juhan Mellik: hoidkem moslemitele pöialt (9) Esimene ohver (3) Suures mängus sees Mõrvatud diplomaat (1) Mihklipäev tapamajas (7) Mart Kivastik: mida teha viinakuradiga? (35) Postimees 1994. aastal: ajakirjanikud peavad aasta tähtsaimaks sündmuseks Estonia katastroofi ja Vene vägede väljaviimist Tiia Kõnnussaar: sellest, mis meid koos hoiab (3) Kultuur Kunstnik, kes töötab igasugustel kütustel Don Juan peegelduste püünises Sport Spordi lühiuudised Kalevi peatreeneri mure – kui neid pallikaotusi poleks… Õpetajad teevad, mis suudavad, et «kehka» oleks lahe (1) Venemaal toimuvat MK-etappi boikoteeritakse Baruto: head võimalused tuleb vastu võtta Dopingukütid tõstavad selgrootu Bachi vastu mässu Suures mängus sees Arter Ahvikuninga sehkendused Ära pauguta, lemmikud kardavad! (3) Teet Hanschmidt: kui sõnad võiksid tappa, küll oleks palju laipu! (2) Tähesära veiniklaasis Trendihoiatus: mida kanda aastal 2017? Kõige mõjukam jõuluvana on naabrimees-jõuluvana Suurim väljakutse: mitte midagi teha Siberis süüakse käbimoosi ja mängitakse pakases jalgpalli Ilona Leib: ma armastasin jõule Vanamoodi jõulud Tahad olla lahe tüüp? Siis pea joomisega hoogu! (9) Samblaküttel kirbukott Tartu Linnapea käis sotsiaalmajas soolaleival, kringel kingiks Tartlased võtsid jõuluprae tänuga vastu (1) Jõuluvanal tuleb töötada ka sünnitustoas Sporditegelane graveerib käsitsi arvutitega võidu Küll keegi ikka aitab. See keegi oled sina Igal aastal sureb sada inimest, keda oleks võinud kõrvalseisja päästa (3) Elluäratatud mees ujub jutti tuhat meetrit Õpetajale vaatab klassist vastu helge ja särav elu Kannapöörete aasta kinkis uue elu Päkapikk jättis jõulukalendri Eestis tööta Ungarlastel peab jõululaud hoidma õnne õuel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vägivaldsed surmad on meeste maailm

4 min lugemist

Kuigi jõulupühade valguses võiks jätta kirjutamata kõigist tapmistest ja muust vägivallast, mis aasta jooksul toimunud on, näitab statistika, et pikad pühad pigem soosivad alkoholi tarvitamist ja jõu kasutamist. Sagedane sündmuste käik tapmiste ja mõrvade puhul ongi kahe mehe jooming, mille käigus tekkinud tüli lahendatakse rusikatega, mille tagajärjel üks neist elu kaotab.

Tellijale Tellijale

«See on meeste maailm,» laulis soulikuningas James Brown. Kui kõiges muus tavaelu puudutavas võib seda tõdemust valeks pidada või selle üle vaielda, siis on vähemalt üks valdkond, milles see paraku tõele vastab. Need on tapmised, mõrvad ja sihilik raskete kehavigastuste tekitamine. Seda kinnitas Postimehele politsei- ja piirivalveameti (PPA) põhja prefektuuri kriminaalbüroo teenistuse vanem Rait Pikaro, kes analüüsis möödunud aasta vägivaldse surmaga lõppenud juhtumeid.

Surmajuhtumeid, mis pälvinud ka palju avalikkuse tähelepanu, on sel aastal mitu. Kõige enam on võib-olla räägitud allilmaliidriks peetud Nikolai Tarankovi tapmisest hetkel, mil ta oli kalal. Väidetavalt tappis Tarankovi tuttav mees, kes teda tulirelvast lasi. Kui võrrelda seda juhtumit n-ö suure pildiga, on see tavapärasest mitmes mõttes erinev, tüüpiline on vaid see, et tapetu ja tapja teineteist tundsid. Tarankovi asja uurimine veel kestab.

22.12.2016 27.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto