N, 19.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vägivaldsed surmad on meeste maailm

Joosep Värk
, reporter
Vägivaldsed surmad on meeste maailm
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kuigi jõulupühade valguses võiks jätta kirjutamata kõigist tapmistest ja muust vägivallast, mis aasta jooksul toimunud on, näitab statistika, et pikad pühad pigem soosivad alkoholi tarvitamist ja jõu kasutamist. Sagedane sündmuste käik tapmiste ja mõrvade puhul ongi kahe mehe jooming, mille käigus tekkinud tüli lahendatakse rusikatega, mille tagajärjel üks neist elu kaotab.

«See on meeste maailm,» laulis soulikuningas James Brown. Kui kõiges muus tavaelu puudutavas võib seda tõdemust valeks pidada või selle üle vaielda, siis on vähemalt üks valdkond, milles see paraku tõele vastab. Need on tapmised, mõrvad ja sihilik raskete kehavigastuste tekitamine. Seda kinnitas Postimehele politsei- ja piirivalveameti (PPA) põhja prefektuuri kriminaalbüroo teenistuse vanem Rait Pikaro, kes analüüsis möödunud aasta vägivaldse surmaga lõppenud juhtumeid.

Surmajuhtumeid, mis pälvinud ka palju avalikkuse tähelepanu, on sel aastal mitu. Kõige enam on võib-olla räägitud allilmaliidriks peetud Nikolai Tarankovi tapmisest hetkel, mil ta oli kalal. Väidetavalt tappis Tarankovi tuttav mees, kes teda tulirelvast lasi. Kui võrrelda seda juhtumit n-ö suure pildiga, on see tavapärasest mitmes mõttes erinev, tüüpiline on vaid see, et tapetu ja tapja teineteist tundsid. Tarankovi asja uurimine veel kestab.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Elustiil
Tartu Postimees
Tagasi üles