Vägivaldsed surmad on meeste maailm

Kuigi jõulupühade valguses võiks jätta kirjutamata kõigist tapmistest ja muust vägivallast, mis aasta jooksul toimunud on, näitab statistika, et pikad pühad pigem soosivad alkoholi tarvitamist ja jõu kasutamist. Sagedane sündmuste käik tapmiste ja mõrvade puhul ongi kahe mehe jooming, mille käigus tekkinud tüli lahendatakse rusikatega, mille tagajärjel üks neist elu kaotab.

Tellijale Tellijale

«See on meeste maailm,» laulis soulikuningas James Brown. Kui kõiges muus tavaelu puudutavas võib seda tõdemust valeks pidada või selle üle vaielda, siis on vähemalt üks valdkond, milles see paraku tõele vastab. Need on tapmised, mõrvad ja sihilik raskete kehavigastuste tekitamine. Seda kinnitas Postimehele politsei- ja piirivalveameti (PPA) põhja prefektuuri kriminaalbüroo teenistuse vanem Rait Pikaro, kes analüüsis möödunud aasta vägivaldse surmaga lõppenud juhtumeid.

Surmajuhtumeid, mis pälvinud ka palju avalikkuse tähelepanu, on sel aastal mitu. Kõige enam on võib-olla räägitud allilmaliidriks peetud Nikolai Tarankovi tapmisest hetkel, mil ta oli kalal. Väidetavalt tappis Tarankovi tuttav mees, kes teda tulirelvast lasi. Kui võrrelda seda juhtumit n-ö suure pildiga, on see tavapärasest mitmes mõttes erinev, tüüpiline on vaid see, et tapetu ja tapja teineteist tundsid. Tarankovi asja uurimine veel kestab.

22.12.2016 27.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto