Sisukord
Arvamus
Postimees
27.12.2016
Eesti Kaks Hiiu valda ajavad jonni Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakaas Horoskoop Limonaadimaks ilmselt piimatooteid ei puuduta Eesti merekaitse neli valikut Jõuluvanad möllasid jõululaupäeval lainetes Riik vajab sõjalaevu, koptereid ja kaldaradarivõrku (22) Põllumehed tulevad ükskord Toompeale valitsust tänama (3) Majandus Norra investeerib vaid jätkusuutlikkusse Ettevõtted pöörduvad üha enam töövaidluskomisjoni Majanduse lühiuudised Internetihiiud viivad Eestist välja miljoneid (4) Välismaa KOMMENTAAR: Kõige taga paistab ikkagi Süüria sõda (5) Hololei: lausa piinlik öelda, aga transpordis oli hea aasta Terroriakti ei peeta tõenäoliseks Ungari piirilinna isepäine meer keelas burka ja homoseksuaalsuse (2) Välismaa lühiuudised: 26.12.2016 Arvamus Ahto Lobjakas: pilves parved (12) Jaak Uibu: on aeg rahvastikukriisi lahendama hakata (23) Taavi Minnik: Oudekki Loone hüperboloid (33) Rait Maruste: vilets algus, proua president (36) Jüri Allik ja Karin Täht: mis seletab meie laste edu PISA testis? (3) Postimees 1945. aastal: agitaator sm. Aleksander Kirchbaum Juhtkiri: Süüria sõja ohvrid (1) Kultuur Jää hüvasti, valge soulimees! Tahte triumf Sport Spordi lühiuudised Saarepuu: kogu meie MMi koondis suudab sõita 30 parema hulka (1) Teadlased: võit teeb fännid enesekindlamaks ja seksikamaks Lennupiloodist vanameister asub noori kimbutama Mitmes mängus saab Klavan seitsme päeva jooksul platsile joosta? Tartu Võidutöö kaunistab kohaliku põllumehe jõulukaarte Raatuse kool jagab end remondi ajal kahte majja (1) Tegusates linnalaagrites läheb koolivaheaeg asja ette Priit Pullerits: Mati Alaveri suur kättemaks (7) Jalgpall peab olema lõbus, muidu lapsed ei mängi Pianist Tanel Joamets: minu loomusega sobib Skrjabin (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Allik ja Karin Täht: mis seletab meie laste edu PISA testis?

3 min lugemist
Jüri Allik FOTO: Pm

Eesti laste edu PISA testis on püütud seletada erinevalt, kuid kõrvale on jäetud oluline tegur – head geenid ja hea kasvatus, kirjutavad TÜ teadlased Jüri Allik ja Karin Täht.

Tellijale Tellijale

Kõigepealt kiitkem meie 15-aastaseid poisse ja tüdrukuid, kelle PISA tulemused viisid Eesti maine kõrgemale kui enne. Singapuri ja Jaapani järel maailmas kolmas ja Euroopas esimene tulemus loodusteaduses on fantastiline saavutus! Olles üksmeelselt rõõmsad Eesti õpilaste tubliduse üle, kerkib aruteludes küsimusi, mis on selle edu põhjus ja millised hariduspoliitilised otsused on seda soodustanud. Minister Mailis Reps rõhutas PISA tulemusi esitledes, et Eesti õpetajad teevad väga head tööd, millega tuleb kindlasti nõus olla.

Üks oluline Eesti õpilaste edu põhjus on aga täiesti põhjendamatult tähelepanuta jäänud. Tõsi, see põhjus ei ole otseselt PISA raportist välja loetav, küll aga on see hästi teada neile, kes tegelevad vaimse võimekuse uurimisega.

23.12.2016 28.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto