Sisukord
Maailm
Postimees
27.12.2016
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Hololei: lausa piinlik öelda, aga transpordis oli hea aasta

8 min lugemist
Euroopa Komisjoni mobiilsuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei. FOTO: Mihkel Maripuu

Demokraatia aluseks pole mitte lihtsalt enamusega otsustamine, vaid informeeritud valikute tegemine, meenutas Eesti kõrgeim euroametnik, Euroopa Komisjoni mobiilsuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei aastalõpuintervjuus Postimehele.

Tellijale

Lõppeva aasta fenomeniks on tema hinnangul paraku kujunenud lõpmatu vassimine rahvahääletustel ja valimistel.

- Mis teil oma esimese ametiaastaga ära teha õnnestus?

Tänavune aasta on olnud poliitikas hästi keeruline ja toonud endaga kaasa lausa tektoonilisi liikumisi: Brexit, Donald Trumpi valimine Ameerika presidendiks, Süüria, eriti praegused sündmused Aleppos, terrorirünnakud Brüsselis ja Istanbuli lennujaamas, Nice, Berliin jne.

Globaalselt pildilt transpordimaailma tulles on kuidagi lausa piinlik öelda, aga on olnud üliedukas aasta. Lõpule on viidud aastaid kestnud protsesse.

Eriti hea meel on selle üle, et pärast 16 aastat tööd sai vastu võetud uus Euroopa sadamate poliitika, mille mõte on moderniseerida, muuta rahastamine läbipaistvamaks ja suurendada ka konkurentsisuutlikkust.

Või näiteks Euroopa raudteetranspordituru avamine. Seda räägiti läbi umbes viis aastat ja mingil hetkel tundus, et lahenduseni ei jõuta kunagi. Aga lõppeval aastal õnnestus kompromissid leida ning me astume järjekordse sammu, et praegu väga konarlik Euroopa raudteeturg hakkaks korralikumalt toimima ja seal suureneks konkurents, eriti reisijaveos.

23.12.2016 28.12.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto