Sisukord
Maailm
Postimees
27.12.2016
Eesti Kaks Hiiu valda ajavad jonni Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakaas Horoskoop Limonaadimaks ilmselt piimatooteid ei puuduta Eesti merekaitse neli valikut Jõuluvanad möllasid jõululaupäeval lainetes Riik vajab sõjalaevu, koptereid ja kaldaradarivõrku (22) Põllumehed tulevad ükskord Toompeale valitsust tänama (3) Majandus Norra investeerib vaid jätkusuutlikkusse Ettevõtted pöörduvad üha enam töövaidluskomisjoni Majanduse lühiuudised Internetihiiud viivad Eestist välja miljoneid (4) Välismaa KOMMENTAAR: Kõige taga paistab ikkagi Süüria sõda (5) Hololei: lausa piinlik öelda, aga transpordis oli hea aasta Terroriakti ei peeta tõenäoliseks Ungari piirilinna isepäine meer keelas burka ja homoseksuaalsuse (2) Välismaa lühiuudised: 26.12.2016 Arvamus Ahto Lobjakas: pilves parved (12) Jaak Uibu: on aeg rahvastikukriisi lahendama hakata (23) Taavi Minnik: Oudekki Loone hüperboloid (33) Rait Maruste: vilets algus, proua president (36) Jüri Allik ja Karin Täht: mis seletab meie laste edu PISA testis? (3) Postimees 1945. aastal: agitaator sm. Aleksander Kirchbaum Juhtkiri: Süüria sõja ohvrid (1) Kultuur Jää hüvasti, valge soulimees! Tahte triumf Sport Spordi lühiuudised Saarepuu: kogu meie MMi koondis suudab sõita 30 parema hulka (1) Teadlased: võit teeb fännid enesekindlamaks ja seksikamaks Lennupiloodist vanameister asub noori kimbutama Mitmes mängus saab Klavan seitsme päeva jooksul platsile joosta? Tartu Võidutöö kaunistab kohaliku põllumehe jõulukaarte Raatuse kool jagab end remondi ajal kahte majja (1) Tegusates linnalaagrites läheb koolivaheaeg asja ette Priit Pullerits: Mati Alaveri suur kättemaks (7) Jalgpall peab olema lõbus, muidu lapsed ei mängi Pianist Tanel Joamets: minu loomusega sobib Skrjabin (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hololei: lausa piinlik öelda, aga transpordis oli hea aasta

8 min lugemist
Euroopa Komisjoni mobiilsuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei. FOTO: Mihkel Maripuu

Demokraatia aluseks pole mitte lihtsalt enamusega otsustamine, vaid informeeritud valikute tegemine, meenutas Eesti kõrgeim euroametnik, Euroopa Komisjoni mobiilsuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei aastalõpuintervjuus Postimehele.

Tellijale Tellijale

Lõppeva aasta fenomeniks on tema hinnangul paraku kujunenud lõpmatu vassimine rahvahääletustel ja valimistel.

- Mis teil oma esimese ametiaastaga ära teha õnnestus?

Tänavune aasta on olnud poliitikas hästi keeruline ja toonud endaga kaasa lausa tektoonilisi liikumisi: Brexit, Donald Trumpi valimine Ameerika presidendiks, Süüria, eriti praegused sündmused Aleppos, terrorirünnakud Brüsselis ja Istanbuli lennujaamas, Nice, Berliin jne.

Globaalselt pildilt transpordimaailma tulles on kuidagi lausa piinlik öelda, aga on olnud üliedukas aasta. Lõpule on viidud aastaid kestnud protsesse.

Eriti hea meel on selle üle, et pärast 16 aastat tööd sai vastu võetud uus Euroopa sadamate poliitika, mille mõte on moderniseerida, muuta rahastamine läbipaistvamaks ja suurendada ka konkurentsisuutlikkust.

Või näiteks Euroopa raudteetranspordituru avamine. Seda räägiti läbi umbes viis aastat ja mingil hetkel tundus, et lahenduseni ei jõuta kunagi. Aga lõppeval aastal õnnestus kompromissid leida ning me astume järjekordse sammu, et praegu väga konarlik Euroopa raudteeturg hakkaks korralikumalt toimima ja seal suureneks konkurents, eriti reisijaveos.

23.12.2016 28.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto