Sisukord
Film
Postimees
27.12.2016
Eesti Kaks Hiiu valda ajavad jonni Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakaas Horoskoop Limonaadimaks ilmselt piimatooteid ei puuduta Eesti merekaitse neli valikut Jõuluvanad möllasid jõululaupäeval lainetes Riik vajab sõjalaevu, koptereid ja kaldaradarivõrku (22) Põllumehed tulevad ükskord Toompeale valitsust tänama (3) Majandus Norra investeerib vaid jätkusuutlikkusse Ettevõtted pöörduvad üha enam töövaidluskomisjoni Majanduse lühiuudised Internetihiiud viivad Eestist välja miljoneid (4) Välismaa KOMMENTAAR: Kõige taga paistab ikkagi Süüria sõda (5) Hololei: lausa piinlik öelda, aga transpordis oli hea aasta Terroriakti ei peeta tõenäoliseks Ungari piirilinna isepäine meer keelas burka ja homoseksuaalsuse (2) Välismaa lühiuudised: 26.12.2016 Arvamus Ahto Lobjakas: pilves parved (12) Jaak Uibu: on aeg rahvastikukriisi lahendama hakata (23) Taavi Minnik: Oudekki Loone hüperboloid (33) Rait Maruste: vilets algus, proua president (36) Jüri Allik ja Karin Täht: mis seletab meie laste edu PISA testis? (3) Postimees 1945. aastal: agitaator sm. Aleksander Kirchbaum Juhtkiri: Süüria sõja ohvrid (1) Kultuur Jää hüvasti, valge soulimees! Tahte triumf Sport Spordi lühiuudised Saarepuu: kogu meie MMi koondis suudab sõita 30 parema hulka (1) Teadlased: võit teeb fännid enesekindlamaks ja seksikamaks Lennupiloodist vanameister asub noori kimbutama Mitmes mängus saab Klavan seitsme päeva jooksul platsile joosta? Tartu Võidutöö kaunistab kohaliku põllumehe jõulukaarte Raatuse kool jagab end remondi ajal kahte majja (1) Tegusates linnalaagrites läheb koolivaheaeg asja ette Priit Pullerits: Mati Alaveri suur kättemaks (7) Jalgpall peab olema lõbus, muidu lapsed ei mängi Pianist Tanel Joamets: minu loomusega sobib Skrjabin (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tahte triumf

3 min lugemist
Tiit Pääsuke ja tema tembitud värvid. FOTO: Kaader filmist

Paar aastat tagasi andsin endale sõna, et ei kirjuta kolleegide filmidest. Ütled keerutamata, mida mõtled, ja oledki saanud vaenlase. Olin viimati kirjutanud Peeter Urbla eelmisest filmist ja takkajärgi tundus kirjutis kuidagi edev ja põhjendamatult kriitiline. Tean omast käest, kui kerge on kunstnik katki teha. Nüüd istusime Urblaga esika peol ühes lauas. Peeter küsis, kas ma ei tahaks kirjutada. Tegelikult ei tahtnud, aga inimene on nõrk. Ehk jääb seekord viimaseks.

Tellijale Tellijale

Peeter on neli aastat sisuliselt oma kulu ja kirjadega Tiit Pääsukesest filmi teinud. Miks klassikust filmitegemist vaid näpuotsaga toetatud on, ei tea. Selles seisus annab autor reeglina alla ja film jääb tegemata. Kust leiab Peeter pärast 40 aastat filminduses töötamist veel motivatsiooni tasuta filmi teha? Mina ei tea!

Hea küll, asja juurde.

23.12.2016 28.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto