Sisukord
Eesti
Postimees
27.12.2016
Eesti Kaks Hiiu valda ajavad jonni Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakaas Horoskoop Limonaadimaks ilmselt piimatooteid ei puuduta Eesti merekaitse neli valikut Jõuluvanad möllasid jõululaupäeval lainetes Riik vajab sõjalaevu, koptereid ja kaldaradarivõrku (22) Põllumehed tulevad ükskord Toompeale valitsust tänama (3) Majandus Norra investeerib vaid jätkusuutlikkusse Ettevõtted pöörduvad üha enam töövaidluskomisjoni Majanduse lühiuudised Internetihiiud viivad Eestist välja miljoneid (4) Välismaa KOMMENTAAR: Kõige taga paistab ikkagi Süüria sõda (5) Hololei: lausa piinlik öelda, aga transpordis oli hea aasta Terroriakti ei peeta tõenäoliseks Ungari piirilinna isepäine meer keelas burka ja homoseksuaalsuse (2) Välismaa lühiuudised: 26.12.2016 Arvamus Ahto Lobjakas: pilves parved (12) Jaak Uibu: on aeg rahvastikukriisi lahendama hakata (23) Taavi Minnik: Oudekki Loone hüperboloid (33) Rait Maruste: vilets algus, proua president (36) Jüri Allik ja Karin Täht: mis seletab meie laste edu PISA testis? (3) Postimees 1945. aastal: agitaator sm. Aleksander Kirchbaum Juhtkiri: Süüria sõja ohvrid (1) Kultuur Jää hüvasti, valge soulimees! Tahte triumf Sport Spordi lühiuudised Saarepuu: kogu meie MMi koondis suudab sõita 30 parema hulka (1) Teadlased: võit teeb fännid enesekindlamaks ja seksikamaks Lennupiloodist vanameister asub noori kimbutama Mitmes mängus saab Klavan seitsme päeva jooksul platsile joosta? Tartu Võidutöö kaunistab kohaliku põllumehe jõulukaarte Raatuse kool jagab end remondi ajal kahte majja (1) Tegusates linnalaagrites läheb koolivaheaeg asja ette Priit Pullerits: Mati Alaveri suur kättemaks (7) Jalgpall peab olema lõbus, muidu lapsed ei mängi Pianist Tanel Joamets: minu loomusega sobib Skrjabin (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põllumehed tulevad ükskord Toompeale valitsust tänama

8 min lugemist
Maaeluminister Tarmo Tamm (63) on õppinud Tihemetsa sovhoostehnikumis ja Eesti Maaülikoolis. FOTO: Liis Treimann

Kolmeaastane paus, mil põllumehed jäeti suuremate toetusteta, on viinud meie maaelu sügavasse mõõna, kuid rahasüstid Euroopast peaks aitama põllumehed, piima- ja lihatootjad taas jalule ja kui siis veel virinat kuuleb, peavad tootjad peeglisse vaatama, leiab värske maaeluminister Tarmo Tamm (KE).

Tellijale Tellijale

Paar nädalat tagasi kuulsin juuksuris ühte klienti kurtmas, et miks küll Martin Repinskile liiga tehakse. Et lõpuks ometi oli üks päriseluga kokku puutunud minister. Jutu lõpuks tõdes naine, et «keegi Tamm» tundub talle ka asjalik. Tavaliselt maaeluministritest juuksuris ei räägita.

Paistab, et maaeluministri teema on hakanud kõiki erutama. Pole üldse paha, kui maaelule hakatakse rohkem tähelepanu pöörama ja maaelu on uue valitsuse üks prioriteet.

Selles mõttes ma Repinskist ei erine, olen samuti olnud maaeluga tihedalt seotud. Maainimesena tean maaelust enam-vähem kõike. Meie kodulaudas on kasvanud kanad, sead, lambad, lehmad, hobune on olnud. Ema töötas farmis, isa oli põllubrigadir. Üksvahe vedas isa hobusega laudast sõnnikut välja ja mul tuli kell viis hommikuti laudas isale abiks olla. Kui maal elad, siis ei ole võimalik, et põllutööd ei tee: olen töötanud teraviljakuivatis, kartuli- ja teraviljakombaini peal. Hiljem olin majandi juhatuses ja aitasin läbi viia põllumajandusreformi.

Aga tehti Martin Repinskile liiga?

Tehti. Selge see, et rünnaku all oli tark samm tagasi astuda, et tulevikus tugevamalt edasi minna. See andis rahu ministeeriumile, peaministrile. Martin tegi õige sammu ja ta on noor mees – küll jõuab veel ministeeriumi juhtida.

23.12.2016 28.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto