Sisukord
Maailm
Postimees
27.12.2016
Eesti Kaks Hiiu valda ajavad jonni Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakaas Horoskoop Limonaadimaks ilmselt piimatooteid ei puuduta Eesti merekaitse neli valikut Jõuluvanad möllasid jõululaupäeval lainetes Riik vajab sõjalaevu, koptereid ja kaldaradarivõrku (22) Põllumehed tulevad ükskord Toompeale valitsust tänama (3) Majandus Norra investeerib vaid jätkusuutlikkusse Ettevõtted pöörduvad üha enam töövaidluskomisjoni Majanduse lühiuudised Internetihiiud viivad Eestist välja miljoneid (4) Välismaa KOMMENTAAR: Kõige taga paistab ikkagi Süüria sõda (5) Hololei: lausa piinlik öelda, aga transpordis oli hea aasta Terroriakti ei peeta tõenäoliseks Ungari piirilinna isepäine meer keelas burka ja homoseksuaalsuse (2) Välismaa lühiuudised: 26.12.2016 Arvamus Ahto Lobjakas: pilves parved (12) Jaak Uibu: on aeg rahvastikukriisi lahendama hakata (23) Taavi Minnik: Oudekki Loone hüperboloid (33) Rait Maruste: vilets algus, proua president (36) Jüri Allik ja Karin Täht: mis seletab meie laste edu PISA testis? (3) Postimees 1945. aastal: agitaator sm. Aleksander Kirchbaum Juhtkiri: Süüria sõja ohvrid (1) Kultuur Jää hüvasti, valge soulimees! Tahte triumf Sport Spordi lühiuudised Saarepuu: kogu meie MMi koondis suudab sõita 30 parema hulka (1) Teadlased: võit teeb fännid enesekindlamaks ja seksikamaks Lennupiloodist vanameister asub noori kimbutama Mitmes mängus saab Klavan seitsme päeva jooksul platsile joosta? Tartu Võidutöö kaunistab kohaliku põllumehe jõulukaarte Raatuse kool jagab end remondi ajal kahte majja (1) Tegusates linnalaagrites läheb koolivaheaeg asja ette Priit Pullerits: Mati Alaveri suur kättemaks (7) Jalgpall peab olema lõbus, muidu lapsed ei mängi Pianist Tanel Joamets: minu loomusega sobib Skrjabin (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOMMENTAAR: Kõige taga paistab ikkagi Süüria sõda

2 min lugemist
Leinaküünal varsti pärast Sotši-Adleri lennujaamast teele asumist alla kukkunud Tu-154 pildi ees. FOTO: MAKSIM ŠEMETOV/REUTERS/Scanpix

Venemaal jõudsid mitmed kommentaatorid varakult aastast kokkuvõtet tehes juba nentida, et erinevalt läänest suutis Venemaa lõppeva aasta üle elada suuremate vapustuste ja tragöödiateta. Ja nüüd on viimase kümne päeva jooksul juhtunud järjest: Irkutski metanoolitragöödia, Vene suursaadiku mõrvamine Ankaras ja lennukatastroof Musta mere kohal.

Tellijale Tellijale

Kui Irkutski metanoolitragöödial (eilse seisuga oli ohvrite arv tõusnud juba 76 inimeseni ja suure tõenäosusega see veel suureneb) oli selge sotsiaalne põhjus, siis Venemaa Türgi suursaadiku Andrei Karlovi surnuks tulistamisel (viimati langes Vene suursaadik atentaadi ohvriks 1927. aastal Varssavis) ning Venemaa kaitseministeeriumi Tu-154 allakukkumisel koos 92 inimesega pardal on selge poliitiline taust.

Ükskõik, milline on pühapäeva varahommikuse lennukatastroofi konkreetne põhjus, taustaks on ikkagi Süüria kodusõda ja Venemaa osalemine selles. Kui Venemaa ei osaleks oma vägedega Süüria sõjas, polnuks Vene relvajõudude Aleksandrovi-nimelise laulu- ja tantsuansambli kooril ega teistel hukkunutel põhjust sinna ka lennata.

Koor pidi esinema Süürias Venemaa sõjaväebaasis sealsetele sõduritele, ajakirjanikud pidid seda kajastama ning Venemaal väga tuntud ja armastatud heategevuslane doktor Liza pidi viima ravimeid kohalikule haiglale.

23.12.2016 28.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto