L, 24.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ettevõtted pöörduvad üha enam töövaidluskomisjoni

Adele Johanson
Ettevõtted pöörduvad üha enam töövaidluskomisjoni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tööinspektsiooni juhi Maret Maripuu sõnul vaidlustavad tööandjad enim töötajapoolset erakorralist töölepingu ülesütlemist.
Tööinspektsiooni juhi Maret Maripuu sõnul vaidlustavad tööandjad enim töötajapoolset erakorralist töölepingu ülesütlemist. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Viimastel aastatel on tööandjad üha enam oma muredega töövaidluskomisjonide poole pöördunud, tööandjate nõuded puudutavad valdavalt töölepingu ülesütlemise vaidlustamist või kahju hüvitamist.

Kui aastatel 2005–2010 oli kõikidest avaldustest tööandjate omi keskmiselt 4,8 protsenti, siis 2011–2015 oli tööandjate pöördumisi juba 11 protsenti.

«Viimase viie aasta jooksul on töövaidluste arv olnud enam-vähem sama. 2015. aastal oli 14-protsendiline tõus, kuid tuleb arvestada, et seevastu 2014. aastal oli kõigi aastate kõige madalam vaidluste arv. Kõige rohkem oli vaidlusi majanduslanguse ajal,» märkis tööinspektsiooni juht Maret Maripuu.

Tagasi üles