Sisukord
Arter
Postimees
31.12.2016
Eesti Dilbert Male Mälumäng Palju õnne Must aasta liikluses (5) Horoskoop Tagakülg Korsakipaar jõudis pärale Teatri Kodus tehti üheskoos suud magusaks Kaks protsenti pole piisav (3) Eesti lühiuudised Suur mure pani muidu diskreetsed ehitajad lobisema Originaalsest ideest sündis haarav lugu Eestist Kirjeldamatu viletsuse kirjeldamine (1) Kes tegi? Ise tegi! Välismaa Afganistani varjatud epideemia – poiste seksiorjus Bacha bāzī Välismaa lühiuudised: 31.12.2016 Obama sanktsioonid Venemaa vastu Ohvrite leidmise kadalipp Nihilismi ja koprofaagia aasta Arvamus Juhtkiri: meelekindlust! Eesti spordiaasta 2016 5 + 1 mõjukaimat sündmust (1) Tiit Tammaru, Kristina Kallas, Raul Eamets: eestluse ja Eesti rahvusriigi tulevik (28) Eesti spordi hea süsteem peab saama pettekujutelmast tegelikkuseks Kultuur 16 kultuurisündmust, mis mõjutasid 2016. aastat Sport Spordi lühiuudised Aare Hallikost saab Eesti esimene professionaalne vilemees Kas NHLi ahnuse tõttu jääb olümpiahoki tähtedeta? Red Bulli aina kasvav spordiimpeerium Eesti spordiaasta 2016 5 + 1 mõjukaimat sündmust (1) Eesti spordi hea süsteem peab saama pettekujutelmast tegelikkuseks AK Julgeolekuväljavaade 2017: diplomaatial saab olema veel suurem kaal (50) 16 kultuurisündmust, mis mõjutasid 2016. aastat Tiit Tammaru, Kristina Kallas, Raul Eamets: eestluse ja Eesti rahvusriigi tulevik (28) Savisaare poliitiline hääbumine keeras peenhäälestajate vindi maha (3) Maakera kumerus ja demokraatia jõudsid logistikasse (2) Arter Horoskoop 2017 Horoskoop In memoriam 2016 Aastalõpuintervjuu: Mis aeg see küll ometi on, Tõnu Õnnepalu? (10) Loomade särtsakas laulutrall Postimehe aasta parimad fotod ja videod Kinoteater teeb Tarantinot Suur spikker vana-aastaõhtu telekanalite surmaheitluseks Nii nad rääkisid…. Moepilk tulevikku Trennitrendid – mis meid uuel aastal liikuma paneb? Innovatsiooniaasta 2017: eestlased tahavad maailma vallutada, maailm vaatab itta Uue aasta toidutrendid: lilla, kookos, suudlid Ootame uusi häid uudiseid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Horoskoop 2017

15 min lugemist
FOTO: Artur Kuus

Mida toob aasta 2017? Viimase aja sündmused näitavad, et maailm muutub kiiresti, elulavale astuvad uued jõud, keda varem peeti kõrvalosatäitjateks, veidrikeks ja äärmuslasteks. Veidrustest on saanud uus põhivool ning liiga konservatiivsed ja 21. sajandi alguse rütmides kinni olijad võivad saada valusasti vastu näppe. Valmis tuleb olla nii plahvatusteks kui ka vaikseks vegeteerimiseks. 2017. aastal mõjutab kõiki sodiaagimärke kas rohkem või vähem õnne, rõõmu, optimismi, lõbususe ja lahkuse planeet Jupiter, mis on aasta alguses Kaaludes, kuid aasta lõpuks liigub Skorpionisse. Kitsendusi ja distsipliini toov Saturn on kuni 19. detsembrini 2017 Amburis, ootamatuste planeet Uraan kogu 2017. aasta Jääras, uuendustele suunav Neptuun jätkab liikumist Kalades ja vana hävitamise planeet Pluuto on Kaljukitses ehk senise hävitamine jätkub, et teha ruumi uuele. Ootamatusi, keerulisi olukordi, vastuolusid ja vastasseise on palju, kuid lahendused tulevad kiiresti ja lõpptulemus on positiivne. Igaüks peaks meeles pidama, mis on tema jaoks kõige tähtsam, ega tohiks lasta end liiga sügavalt välisest ja mööduvast häirida. Eksperimenteerimised tulevad kasuks, kuid enne tegutsema asumist tasuks siiski võimalused üle vaadata ja liitlastega nõu pidada. Nii palju, kui on inimesi, on ka saatusi, igaühe elu on just selline, milliseks ta elu oma otsuste, suhtumise ja sõnadega muudab. Horoskoop annab juhiseid, kuid igaüks langetab ise otsuse, kuidas ta käitub, suhtub, mõtleb, sõnab ja armastab.

JÄÄR

FOTO: Artur Kuus

Reageerid 2017. aastal sind puudutavale kirega, näidates, et oled oma elu peremees. Käitud ka taltsutamatult ja mõtlematult, kuid see käib mängu juurde. Nii kodused kui ka muud suhted paranevad siis, kui selleks saabub õige hetk. Viljakas aeg on eelkõige aasta keskel, eriti suvekuudel, mil sinu populaarsus kasvab. Kui on veel keegi, kelle jaoks oled tume maa, siis nüüd õpib ta sind tundma ja hindama. Sa ei ole kunagi arengu ega muutuste vastu, eriti veel nüüd, mil saad teha seda, mida tahad.

Armastus ja suhted

Suhted on sündmuste käivitajad. Kui tahad romantikas suunda muuta, pead olema valmis partneri ja kaaslaste jäärapäisuseks, kuid selline vastuhakk on sulle üllatav, sest oled ise samasugune. Kuigi võid ühe tähtsa inimese peale vihastuda, märkad üsna kiiresti, et ta takistab sul valele poole minemast. Saad abi suhte klaarimisel, kuid pead jääma diskreetseks ja oskama saladusi hoida. Romantika õitseb aasta läbi, kuid kõige enam sinu sünnipäeva paiku.

Karjäär ja raha

Staatus ja reputatsioon võivad aasta alguses olla kõikuvad, kuid sa ei ole sellepärast kunagi muretsenud. Halb maine võib ühe uue projekti puhul isegi kasuks tulla, sest sinus nähakse inimest, kes suudab õigel ajal end kehtestada ja maksma panna. Oled omas sõiduvees, kuid hoidu minemast üle laipade, sest see võib mõne kuu pärast tuua tagasilöögi. Mis puudutab raha, siis võib uus aasta tuua aegu, mil sinu sissetulekud vähenevad, kuid samas on perioode, mil saad kõlisevat mitmekordselt. Saad tulu ka suhtest, mis on küll pinnapealne, kuid samas kirglik.

Tervis

Kui sa varem ei ole tervisespordiga tegelenud või sellest isegi mõelnud, siis nüüd teed sa seda kindlasti. Tead, et tervis ei ole teisejärguline, vaid sellest sõltub sinu edukus ja sissetulek. Kui oled liiga kaua samas asendis olnud, siis nüüd on aeg seda muuta – see kehtib eriti vaimse tervise kohta. Koduloomad, iseäranis koerad ja kassid võtavad väga hästi pingeid maha.

SÕNN

FOTO: Artur Kuus

Stabiilsust ja kannatlikkust jätkub sul ka 2017. aastal, kuid nüüd võid oma sarved käiku lasta siis, kui seda kõige vähem oodatakse. Tunned, et on õige aeg pikka aega sees hõõgunu välja lasta. Kui midagi on paigast ära, siis oled sina kindlasti see, kes selle paika nihutab, võid seda teha isegi üle kellegi varvaste. Aeg muutub, kuid see pakub uusi võimalusi ja kiindumusi, samas on midagi, mida sa nii lihtsalt käest ei anna. Võitled selle eest. Ja õigesti teed, sest alles pärast seda tunned end jälle hästi.

Armastus ja suhted

Mingi uus suhe võib alata pinnapealsena, kuid siis muutuda sügavamaks. Leiad selle abil uued horisondid, kuid oled ettevaatlik, et sa vana ja kindlat ei lõhuks. Mõni flirt siin ja teine seal, kuid kõik on ikka flirt, sa ei ole piiriületaja. Kui pinnale kerkivad suhteprobleemid, siis ei pruugi sa kohe osata end verbaalselt kaitsta. Jõuga võid mõndagi saavutada, kuid see seis ei kesta kaua. Kaks kõva kivi ei anna head jahu ning seega teed suhetes mööndusi, eriti veel siis, kui küsimuse all on vanem põlvkond.

Karjäär ja raha

Huvisid ja eesmärke on palju, kuid sa tahad keskenduda sellele, mis sind elus edasi aitab. Oled alati raha armastanud ja raha armastab sind, kuid sel aastal võib see armastus muutuda. Ettevaatlik tasub olla liiga libekeelsetega ja nendega, kes on sind varem alt vedanud. Oled aasta võrra vanem ja targem ning tead, mida sellistega teha. Vajadused ja võimalused langevad kokku, tekib uus olukord, kus sina oled oma ametiala kuningas või kuninganna.

Tervis

Terviseküsimustes ei jäta sa lahtisi otsi – poputad, hellitad ja ravid end õigel ajal piisavalt.

Oled alati olnud tugeva tervisega, see ei muutu ka sel aastal. Mõningad väiksemad vapustused tekivad, kui elutempo liiga kiireks ja närviliseks muutub. Psüühika ja kaine mõistus sind siiski alt ei vea. Tervisemurede perioodil pead hea ja paremaga piiri pidama, pärast seda aga hoiavad naudingud nii keha kui ka vaimu korras.

KAKSIKUD

FOTO: Artur Kuus

Mida segasem on kõik väline, seda suuremaks kasvab segadus sinu enda sees. Aasta alguses võib tekkida eneseotsimise periood, sest sinus on väga palju sellist, millest sa aru ei saa. Üritad end kuhugi paigutada, kuid kuna pilt on segamini, siis ei sobi üks ega teine. Taiplikkus ja tarkus aitavad sind keerulistest olukordadest välja, kuid samas saad vaenlasi, kes ärategemist ei andesta. Kui hakkad enda huvides midagi või kedagi ära kasutama, tuleks enne kontrollida, kas vastane ikka on selline, nagu paistab, või on ta äkki tugevam ja kavalam.

Armastus ja suhted

Õnne sul juba jätkub, terve aasta liigud romantika tuules. Kui varem pidid suhete nimel pingutama ja tüdinesid kiiresti, siis nüüd saad kogeda midagi harukordset. Midagi saatuslikku on ees ootamas, kuid mitte halvas mõttes, vaid see muudab sinu suhtumist armastusse. Koged uusi tundeid, mõtteid ja intiimsust, mida oled varem näinud vaid filmides. Tunned rahu ja tuju on valdava osa aastast suurepärane. Pöördu mineviku poole, siis saad aasta lõpuks endast paremini aru.

Karjäär ja raha

Kuna oled muutliku meelega, on ka rahaline olukord 2017. aastal kord nii, kord naa. Tegelikult ei ole raha sinu elus kõige tähtsam, pigem ikka huvitavad ja kentsakad ideed, mille abil saab midagi uuendada. Oled oma elualal hinnatud, kuid leidub neid, kes tahaksid sind läbikukkununa näha. See ei peaks sulle muret tegema, sest oled ka kõige suurematest jamadest end sõnaosavusega välja keerutanud. Kui oled end liiga paljuga koormanud, siis võivad sind tabada tüdimus ja väsimus, samuti kannatavad loomingulisus ja eneseväljendus. Pärast mõningast mõttepausi näed, kus on sinu parimad võimalused. Positsiooni kindlustamise aeg.

Tervis

Emotsionaalne nälg võib ka füüsilist tervist mõjutada. Kui jõud on otsas, siis ei tasu endale piitsaga virutada. Mida enam oled endast andnud, seda suurem õigus on sul jalad seinale panna. Jäta kõik, mis sind ärritab. Võid avastada, et oled alahinnanud toite, mis meeleolu parandavad. Sel aastal peaks eriti sobima punast värvi toidud, mis mõjuvad hästi südamele ja veresoonkonnale. Lubad endale, et teed mingi sõltuvusega lõpparve ja ei lähe iga takistuse peale pöördesse.

VÄHK

FOTO: Artur Kuus

Uus aasta, uued tuuled, kuid muudatusi ei ole kerge teha, sest vana tundub parem. Kui leiad õigel ajal õige teeotsa, siis kulgeb kõik viperusteta. Keegi võib mõne vana haava lahti kiskuda ja see teeb haiget, ent kui näed, kust kõik alguse sai, saad end terveks ravida. Kuula rohkem kõhutunnet ja hoidu negatiivsuse külvajatest. Endale sobiva elu saad vaid ise luua, kuid ära tee sellest kohustust, sest muidu tekitab see uue pingeteringi. Pea püsti, sest uus on alati parem kui vana. Reisi ja naudi eksootikat, see aitab üle kõigest, mis on jalust löönud.

Armastus ja suhted

Oled keskmisest tundlikum ja võid aasta alguses maalida suhetest mustema pildi, kui see tegelikult on. Perekeskse inimesena hindad lähisuhteid, kuid kõige lähedasemad oleks nüüd nagu teiselt planeedilt, võngute täiesti erinevatel lainepikkustel. Aasta teisel poolel keerab saatus uue lehekülje ja järsku oled sina see, kelle ümber armastus keerleb. Hindad oma elus olevad suhted ümber ja loobud neist, mis on perspektiivitud – see ei käi ainult romantiliste, vaid ka tööalaste suhete kohta. Liiga võimukad ja end esile upitavad tegelased sulle ei istu, pigem suhtled nendega, kes vajutavad sinu õigetele tundlikkusenuppudele.

Karjäär ja raha

Nüüd on aeg teatud normid ja reeglid lõhkuda, sest erand kinnitab reeglit. See võib olla keeruline, sest hindad stabiilsust ja püsivust. Kui aga oled jõudnud faasi, kus paigaltammumine ajab närvi mustaks, ja tead, et oled õigel teel, siis tõmbad korra matšeetega ja edaspidi astud juba seda rada, mis sulle sobib. Raha suhtes ei ole sul illusioone, kuid sa tead oma andeid ja väärtust, seega on juba aasta alguses õige aeg palka juurde küsida. Aasta jooksul võid mitmel korral suhtumise materiaalsusesse ümber hinnata, see on sulle omane, sest nii nagu muutuvad kogu aeg sinu tunded, muutub ka suhtumine. Jää ausaks, siis ei saa midagi viltu minna.

Tervis

Kuulad oma tundeid ja füüsilise keha signaale. Kui muutud liiga laisaks või liigud liiga kiiresti, pead uuesti tasakaalu otsima. Kui asjade seis toob mineviku esile, võib sind tabada hulk kummalisi terviseprobleeme, kuid need lähevad mööda. Kui oled otsustanud teha midagi oma tervise parandamiseks, siis tee seda kohe, sest otsustamatus võib probleeme kaasa tuua. Pimedal ja niiskel perioodil on raskem enda eest hoolitseda kui päikeselisel ja soojal ajal. Karasta end, sest vesi on sulle nagu palsam.

LÕVI

FOTO: Artur Kuus

Oled üks neist päiksemärkidest, kes on sageli saatuse pailapse rollis, ja ka uus aasta ei ole erand. Kui hakkad liialdusse kalduma, saad elult värskendava vopsu ja pilt selgineb. Enesekindlusest sul puudu ei tule, kuid kogu aeg kõige-kõige olemine raiskab energiat. Mida segasem on aeg, seda enam tahad lavale, sest sul on kõigi jaoks rahustav sõnum. Isegi kõige karmimatesse tingimustesse sattudes ei suuda keegi sinu uhket olekut põrmustada ega uljast lakka pügada. Mitmes asjas oled küll õpilane, kuid üsna pea saad meistriks. Aasta esimesed kolm kuud on stardiks, vahepealne aeg tegevuseks ja viimased kolm kuud lõdvestumiseks.

Armastus ja suhted

Oled hea suhtleja ja üle võlli flirtija, kuid oskad osavalt vältida oma maine kahjustamist. Seda, mida välja annad, saad ka vastu. Võid silmini armuda, kuid see on samas nagu mingi eksam, mille kas läbid väga hästi või siis kukud läbi, kuid ka sel juhul saab sinu kuldaväärt isik uue võimaluse. Kui trall läheb liiga hulluks, kaod korraks, et end koguda ja uhke hoiak tagasi võtta. Mõningane mõtete mõlgutamine romantikateemal viib su põneva avastuseni ning sa tahad seda partneriga jagada ja proovida.

Karjäär ja raha

Aeg võib olla segane ja karm, kuid see sind ei takista. Sa ei ole kunagi olnud vaikne alluja, vaid oma teed kõndiv isiksus. Vanast tegevusest kasvab välja uus haru, mida tuleb veel kultiveerida, enne kui saad seda rada edasi astuda. Keegi väga konservatiivne tegelane võib sind sel teel raputada, kuid see on lihtsalt vaheetapp. Pead olema valvel, et sa ei võtaks endale lisakohustusi, mille eest sulle piisavalt maksta ei taheta. Aasta keskel oleks keegi nagu kõik takistused kõrvaldanud ja sa saad oma tööalase tegevuse eest suuremat tasu. Nii jätkub aasta lõpuni.

Tervis

Füüsiline tervis on sul sama tugev kui vaimne, need kaks on alati seotud. Kui läbid mõnda madalperioodi, ära mõtle endale tõbesid külge. Liiga range tervise jälgimine ei ole sulle samuti omane, sest sinu motoks on, et elust tuleb võtta kõik. Jaga kohustusi, et saaksid piisavalt puhata ja nautida neid tegevusi, mis keha ja vaimu lõdvestavad. Sinusse voolab universumi tervisetarkus.

NEITSI

FOTO: Artur Kuus

Kui oled varem korralikkusega üle pingutanud, siis uuel aastal on aeg kogeda minnalaskmist. Mingis olukorras võid tunda, et see on sinu loomule vastukarva, kuid alati saad varasema juurde tagasi pöörduda. Aasta soosib rohkem puhkamist – kui sa varem ei ole seda proovinud, siis nüüd on õige aeg. Keegi sinu lähedastest tahab kas käpa alt välja või iseseisvuda, sulle võib see tunduda katastroofiline, kuid ürita näha asja tema vaatevinklist.

Armastus ja suhted

Suhtud armastusse teatud loogikaga, kuid nüüd võid kogeda tundeid, milleks sa valmis ei ole. Üks minevikukontakt annab endast uuesti märku just siis, kui oled tundeorus, kuid see päästab su negatiivsetest enesehävituslikest mõtetest. Hoidu virisejatest ja klammerdujatest, sest nad kurnavad su elujõudu. Noorematele ei tasuks ennast liigselt peale suruda, vanematele ulata vajadusel abikäsi. Partnerlus on aasta teises pooles romantilisem kui aasta alguses.

Karjäär ja raha

Oled vara pärast muretsemise etalon, kuid nüüd algab aeg, mil saad vara haldamisel abi. Kui plaan A läheb maailma rahutuste tõttu vett vedama, on tänu sinu loogilisusele ja metoodilisusele olemas plaan B. Mingi töö- või ärialane suhtlus võib närvi mustaks ajada ja sa tahad mõneks ajaks eemale tõmbuda, et olemasolevat analüüsida ja mõtteid koguda. Ettevaatlik pead olema liiga agarate uute tuttavatega, sest nad ei pruugi olla need, kelleks end väidavad. Oota mõni aeg ühiskondliku aktiivsusega, kuid kui küsimuse all on minevikus alustatu, siis reageeri kohe, sest tegemist on kullaauguga.

Tervis

Ära kohustustega vinti üle keera ega sellega oma vaimset tervist kahjusta. Kui hoiad end pidevalt pinges, siis võivad tekkida terviseprobleemid, mille põhjust on raske kindlaks teha. Kui oled ülitundlik, siis hoidu inimestest, paikadest, söögist, joogist ja ravimitest, mis võivad sind haigeks teha. Viibi värskes õhus ja looduses, sest see toob õnneliku õhetuse palgele. Võimalik, et viskad loogika hetkeks kõrvale ja leiad enda jaoks mingi idamaise alternatiivravimeetodi.

KAALUD

FOTO: Artur Kuus

Aasta ei alga lihtsalt, sest oled teelahkmel ja sul on mitu valikut. Uus ajastu nõuab uut mõtlemist ja senisest erinevat käitumist. See puudutab eelkõige lähedasi suhteid. Pead mitu korda katsetama, enne kui tunned, mis on õige. Muutused võivad olla hirmutavad, kuid sügaval sisimas tead, et neid on vaja. Kõige raskem on tegeleda sellega, millele kardad silma vaadata. Nii mõnigi neist kartustest on pärit varasemast elust ja suhetest, mis on alateadvusse sügava jälje jätnud.

Armastus ja suhted

Oled kui armastuse magnet ja väga avatud. Seda tunnetavad paljud, kuid sul on vaja eraldada terad sõkaldest. Vaata ringi ja pane tähele, kes sinuga suhtleb ja kuidas suhtleb. See, mis ahvatleb, võib põletada, kuid oska sellest õigel ajal eemalduda. Ära purusta seda, mis pakub rahuldust ja on harmooniline. Lõhu kildudeks see, mis häirib, närviliseks teeb ja energiat kulutab.

Karjäär ja raha

Karjääri ja raha vallas on palju saladusi. Pead olema ettevaatlik, kellele ja mida räägid, sest ette võib tulla lausa Agatha Christie stiilis kriminaalset, kuid sa saad kiiresti saladuse jälile ja hoiad suurema plahvatuse ära. Kui hoiad silmad lahti, saad toetust ja abi sealt, kust sa seda oodata ei oska. Oled teinud õigeid samme, sest vaenlastest saavad sõbrad ja sa saad oma karjääriga edasi liikuda. Uus aasta toob rahahunnikud.

Tervis

Mõned koormavaks muutunud kohustused võivad mõjutada tervist, selle tõttu tahad teatud inimestest eemale hoida. Sa ei page keeruliste suhete eest, sest tahad asjad oma vaimset tervist silmas pidades kiiresti korda ajada. Ära hakka enda rahustamiseks ja olukorraga toimetulemiseks rahusteid ja valuvaigisteid võtma, sest on oht nende lõksu jääda. Eelistada tuleks taimset ja looduslikku.

SKORPION

FOTO: Artur Kuus

Mürgine ja õel kättemaksja? Mitte sinnapoolegi, sest inimesed ei tunne sind. Hakkad rohkem tegelema oma maine ja selle kujundamisega, sest sul on tulevikuks suured plaanid. Võtad kõiki ja kõike kergemalt, mitte ei ürita iga hinna eest võitu saavutada. Teed vaheaja üle laipade minekus ja sarkastiliste märkuste loopimises. Võid leida teema, mis sind tõeliselt huvitab, keskendud sellele, kuid sa ei tee midagi keskpäraselt, vaid ikka täiuslikult. Enne põletad tuhaks selle, mis sind takistab ja häirib.

Armastus ja suhted

Sel aastal puruneb nii mõnigi illusioon, mis puudutab suhteid, eriti aga romantilisi suhteid. Teed oma romantilistes tõekspidamistes suurpuhastuse, sest sulle saab kõige tähtsamaks vaadete ja energia kokkusobimine. Kui oled juba tõsises suhtes, on aeg teatud käitumismuster üle vaadata, et sellest hiljem suuri jamasid ei tekiks. Kui aga oled suhteloomise järgus, siis naudi seda, mida elu toob, sest kõik on võimalik.

Karjäär ja raha

Äkilised muutused karjääris ja sissetulekutes võivad teha närviliseks, kuid kõhutunne annab enne üht-teist teada ja saad enda kaitseks samme astuda. Oled andekas ja sind on alati kadestatud, kuid nüüd pead seisma silmitsi ühe väga väiklase ja südametunnistuseta tegelasega. Kui talle vastu astud, ürita jääda eetika ja reeglite piiresse, sest sellega kaitsed ennast ega lange tema tasemele. Saladused saavad avalikuks ja sina kiituse osaliseks.

Tervis

Tunned, et aitab jamast, ja asud aktiivselt tegelema oma tervise kõikide nende aspektidega, mis on varem kahe silma vahele jäänud. Otsid abi nii meditsiinist kui ka alternatiivmeditsiinist. Valid edaspidi hoolega, kellega pikemalt suhtled, sest on neid, kes pakatavad vihast ning üritavad kõigile ära teha, kaasa arvatud sulle. Elu võib su kurvilisele teele paisata, kuid astud samme, et mitte pingesse minna ja uusi tervisehädasid tekitada.

AMBUR

FOTO: Artur Kuus

Algab endale elamise aeg, teed oma elus ja suhetes muutusi, mis sellele kaasa aitavad. Oled alati olnud õnneseen ja see ei muutu ka uuel aastal. Võimalik, et on paar negatiivset juhtumit, kuid need ei löö sind jalust, pigem naudid neid kui seiklusi. Ära haara korraga liiga palju järele, pigem saada välja üks nool korraga. Samuti ei anna tulemust liigne otsekohesus ja verbaalsed paremsirged. Pinnale tuleb ka see, mille kohta oled aastaid endale valetanud. Vanast mõjust vabanemise järel tundub kõik värskem ja huvitavam.

Armastus ja suhted

Oled saanud aastatega küpsemaks ja targemaks asjades, mis puudutavad armastust ja suhteid. Sul on veendumus, mis on sinu elu üheks alustalaks, ja sellest sa ei loobu. Algab aeg, mis toob uusi suhteid ja parandab olemasolevaid. Võid astuda mingist inimühendusest välja, et liituda teisega, mis sobib paremini sinu seiklusi otsiva loomuga. Uued olukorrad ja suhted paljastavad teismeliseeast pärit kompleksid ning pead need nüüd lahendama. Oled valmis kelleltki minevikus tehtud ülekohtu tõttu vabandust paluma.

Karjäär ja raha

Eesmärke on palju, kuid sind on ainult üks – sa ei saa olla korraga mitmes kohas, kui sa just ei ole endast kloone loonud. Seega sea asjad tähtsuse järjekorda ja vaata, mis elu toob. Kui midagi hakkab liikuma kiiresti ja sulle sobivas suunas, siis anna aga tuld. Koos sellega muutuvad väärtushinnangud, eriti just raha osas. Teed riskantse investeeringu, mis tekitab mõnusa adrenaliinilaengu, ja sa tunned end nagu seitsmendas taevas. Teenid sellega piisavalt, et mõneks ajaks rahategemine unustada.

Tervis

Leiad, et vastutad ka nende asjade eest, mille eest ei peaks. Need on sulle juba parajalt peavalu ja pingeid tekitanud. Uuel aastal asud olukorda enda kasuks kallutama ja liigsest tegevusest loobuma. Saad aru, et oled rabelemisega üle pingutanud ja vajad rohkem puhkepause. Kui tunned, et pead liikuma, siis liigu. Hakkad oma tervise eest hoolt kandma lausa teaduslikult, katsetades tervise parandamise meetodeid ja ravimeid. Kui aga vajad pausi ja vaheldust, siis võimalda endale seda, sest millegi küljes rippumine tekitab pingeid ja probleeme.

KALJUKITS

FOTO: Artur Kuus

Sul on palju võimalusi, kuid sinu teele satub neid, kes üritavad šansse kahandada. Ära lasku vaenlaste tasandile, vaid ürita eetiliseks jääda, sest ego teel liikumine toob kasu asemel kahju. On takistusi, mida ei saa loogilisuse, töökuse ja järjekindlusega ületada, pead appi võtma uue taktika, mis sisaldab kavalust, klatšist järelduste tegemist ja ka ründamist. Kui üksi enam hakkama ei saa, otsi toetajaid, kes saavad sind aidata ja kellele sul on midagi anda. Kui väsid, siis otsi distantsi ja kõik paistab selgem. Tähtis ei ole see, mis juhtub, vaid see, kuidas sina juhtunusse suhtud.

Armastus ja suhted

Romantikas pead end mõnevõrra võhikuks, sest tahaksid kogeda veel nii mõndagi. Võib-olla vajad rohkem kergemeelsust ja emotsioone, mis aitavad sind uuele tasemele. Aeg soosib sind ja su uksele koputab nii mõnigi huvitav tegelane, kes tahab sind lähemalt tundma õppida. Süüvite üksteisesse ja üllatusi on palju, kuid hoia end valeinformatsiooni eest. On neid, kes lihvivad su teravad nurgad maha, sa naudid elu täiel rinnal ja negatiivne hajub.

Karjäär ja raha

Isiklikku rahakotti hoiad kümne küünega kinni, aga kui sulle antakse võimalus ühisvara kasutada, võtad viimast. Sa ei pea selle suhtes kriitikat kartma ega seda häbenema, sest see on üldinimlik. Raha ei kasva puu otsas, kuid sinu jaoks kasvab, kui leiad õige tegevuse, mis toob vähese vaevaga palju sisse. Mis puudutab karjääri, siis teed korrektuure ja kokkuvõtteid, sest uus aasta võib olla läbimurdeline. Tahad tegutseda võitja-võitja viisil, ent kui see teoks ei saa, siis tahad väljuda võitjana, mitte kaotajana. Mingis tööalases küsimuses soovid iseseisvuda ja asud selle nimel võitlusse.

Tervis

Pime ja päikesevaene aasta algus võib tusatuju tekitada. Kui su patarei hakkab tühjaks saama, lülita end ülejäänud elust välja ja keskendu omaenda vajadustele. Kui päike hakkab kõrgemalt käima, tekib sul energiat juurde ja sa muutud aktiivsemaks. Sa ei ole viriseja, kuid kui sind tabab ootamatu tervisehäda, siis tahad sellest rääkida. Üks tervise eest hoolitsemise meetod vahetub teise vastu, mis on erutavam ja huvitavam.

VEEVALAJA

FOTO: Artur Kuus

Sinu elu kaks tähtsamat märksõna on vabadus ja sõltumatus, kuid vajadusel lükkad oma soovid tagaplaanile ja oled olemas nende jaoks, kel on sind vaja. Aina äärmuslikum maailm pakub sulle huvi ja sa tahad muutumisprotsessides osaleda, endast nii mõnegi märgi maha jätta. See, mis varem omandatud, ei pruugi olukorda sobida, pead juurde õppima ja silmaringi laiendama. Kui tuleb midagi varjata, siis peida see sõnamulina taha ja keegi ei oska midagi kahtlustada. Novaatorlikud mõtted ja katsetused ei jäta sind maha ka uuel aastal.

Armastus ja suhted

Sa ei ole kunagi aru saanud emotsioonide nõretamisest, pigem eelistad midagi stabiilsemat ja rahulikumat. Nüüd võib aga saabuda aeg, mil sa oma emotsioone kontrollida ei suuda ja satud tundeblenderisse. Millised on sinu tunded ja millised kaaslase omad? Küsimus on keeruline, vastuse saad aga arvatust kiiremini. Seejuures pead millestki lahti laskma ja midagi omaks võtma. Kiirus ja paindlikkus on tähtsad, samamoodi partneri usaldamine.

Karjäär ja raha

Palju kadedaid? Kellel neid ei oleks, sest meil kõigil on midagi, mis teisi kadedaks teeb. Sulle võib eriliselt muret teha üks isik, kes näeb sinus oma suurimat võistlejat. Tuuleveskina rabelemine ei aita teda maha raputada, pead ründama ootamatult, vaikselt ja kindlalt. Pärast edukat rünnakut on sul lausa kohustus tasu juurde küsida, sest eemaldasid ka tööandja jaoks takistuse. Raha hakkabki tulema, sa rahuned ja vaatad eufoorilise pilguga tulevikku.

Tervis

Kehas võib ilmneda pingekoldeid, millest sul varem aimu ei olnud. Pidevalt peas keerlevad mõtted annavad aimu, mis sind vaevab ja segadusse ajab ning mida sa veel lahendada ei oska. Kui närvipinge on jõudnud haripunkti, suureneb õnnetuste ja haiguste oht. Ära mängi oma tervisega Vene ruletti. Kui tunned, et keha ja vaim muutuvad jäigaks, otsi tegevusi, mis need jälle painduvaks muudaksid. Ära keela endale naudinguid ja luba vahel isudelõkse.

KALAD

FOTO: Artur Kuus

Sukeldud uuel aastal elu põhjani, et nii mõnigi aare kätte saada. Lased käiku oma parimad omadused, empaatiavõime ja kaastunde, et elada just sellist elu, nagu sina tahad. Kui kedagi õigel ajal aitad, aitab tema sind õigel ajal, sest aasta jooksul võid nii mõnegi haiga kokku puutuda. Esitad küsimuse, kuhu edasi, kuid vastus võib viibida. Vastuse saad siis, kui enda vastu üdini aus oled. Kui mingi otsus jääb sind painama, muuda seda. Usalda ja hinda iseennast, siis teevad seda ka teised.

Armastus ja suhted

Aasta algab kirglikes toonides, vahepeal tõmbad pidurit, kuid aasta lõpp on jälle kirglik. Vana suhtehaav ei anna sulle rahu ja sa tahad selle lõpuks kinni kasvatada. Kui üks ega teine viis ei sobi, jätka katsetamist nii kaua, kuni leiad selle õige. Vanast vabanemisega saad ka armastuse uuele tasandile viia. Võid saada uudise, mis paneb su moraali ja paindlikkuse proovile ning sa tõesti ei tea, kuidas see sinu jaoks lõpeb, kuid see ongi huvitav.

Karjäär ja raha

Karjäär on selles punktis, kus saad hakata vilju korjama. Sul on varusid, mis lubavad mõne aja tegeleda huvide ja hobidega, kuid sellest tegevusest võivad välja kasvada ideed, mis annavad sulle uue töö. Et kõike kvaliteetselt teha, vajad vabadust, mitte pidevat kontrolli. Arvesta sellega, et mitte kõik ei ole sinuga ühel lainel, kuid kui vajutad õigetele nuppudele, leiad enda kõrvale sobivad kaaslased. Pigem oled osa meeskonnast, mitte omaette nokitseja.

Tervis

Kõik hea tuleb korraga ja see võib kerget lämbumistunnet tekitada. Võid kokku puutuda üleloomulikuga, kui hakkad oma füüsilist ja vaimset tervist lahkama. Kui hinges saavutad stabiilsuse, siis kehaga nii lihtsalt ei lähe. Vana treenimisviis on sind ära tüüdanud, kuid uusi, mida sa tahaksid proovida, on palju. Oled elufaasis, kus vesi mängib varasemast suuremat rolli. Ujumine, veeprotseduurid ja saun hoiavad sind õigel rajal. See, kellel sa pead silitad, silitab õigel ajal ka sinu pead.

Seotud lood
30.12.2016 03.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto